Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

RAW a NEF

alcatraz
2012-09-29 15:06:41+02
Dobrý deň, ahojte! Nevedel mi niekto poradiť, čo ak mám NEF súbory, ale PS5 mi ich nechce otvoriť, nakoľko pozná len RAW.
Vopred ďakujem!
 
sachmo
2012-09-29 15:18:00+02
príspevok od: alcatraz
Dobrý deň, ahojte! Nevedel mi niekto poradiť, čo ak mám NEF súbory, ale PS5 mi ich nechce otvoriť, nakoľko pozná len RAW.
Vopred ďakujem!
RAW subor moze mat rozne pripony, moj pentax napr. uklada raw subory s priponou .PEF alebo .DNG a nikdy som nemal problem, ze by mi to softver neotvoril. Mozno bude problem niekde v softveri.
 
Shooter
2012-09-29 15:20:40+02
príspevok od: alcatraz
Dobrý deň, ahojte! Nevedel mi niekto poradiť, čo ak mám NEF súbory, ale PS5 mi ich nechce otvoriť, nakoľko pozná len RAW.
Vopred ďakujem!
RAW je iba všeobecné označenie súboru a každý výrobca si ho označuje svojou vlastnou príponou (*.nef, *.crw, *.pef, ...) Niečo ako keď na povie obrázok a ten môže byť jpg, jpeg, bmp, tiff. Tvoj fotoaparát je pravdepodobne novší ako Photoshop CS5, preto nevie, ako má otvoriť NEF súbor. Stiahni si túto aktualizáciu, nainštaluj ju a malo by to byť všetko v poriadku

http://www.adobe.com/support/downloads/detail.jsp?ftpID=5371
 
pyrula
2012-09-29 15:21:29+02
príspevok od: alcatraz
Dobrý deň, ahojte! Nevedel mi niekto poradiť, čo ak mám NEF súbory, ale PS5 mi ich nechce otvoriť, nakoľko pozná len RAW.
Vopred ďakujem!
s najvacsou pravdepodobnostou ti ten NEF (nikon RAW) subor nepodporuje tvoj camera raw, skus update (ak mas nikon d600 tak ten este nieje podporovany). to mas trial verziu?
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()