Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

lens correction v LR na tokinu

01pralinka
2012-10-01 11:01:20+02
Zdravim vo spolok. Najde sa tu niekto, kto blondyne vysvetli ako dostat profil lens correction tokiny 11-16 do lightroomu? mam win xp 32bit, LR 3.4.1
nasla som si na webe toto : Canon_EOS_REBEL_T1i__11-16mm__-_RAW.lcp. vraj by to malo fungovat, len akosi neviem prist na to, kde to mam v pc nahodit. jediny priecinok lens correction mi naslo v adobe photoshop a tam je koncova pripona 8bf - teda predpokladam, ze tam to nepatri.. Tiez neviem ci to bude sediet, kedze fotim s nikonom D7000.
v clanku fotoskola c.11 sa bohuzial o takychto pripadoch nepise..
Help me
 
youreye
2012-10-01 11:54:21+02
skusal som sa na to pozriet ale tato tematika je dost matuca veru. Vacsinou sa popisuje len ako si vytvoris vlastny profil mocou Adobe Lens Profile Creatora a potom ho pouzijes pri kazdom importe ale nie v tych profiloch co su original v Lightroome. Zda sa mi, ze tieto musia byt len original zakomponovane od Adobe ale to som si neni isty. Ak niekto este vie, nech ti skusi poradit. Vela stastia
 
Krtko fotografom
2012-10-01 12:02:47+02
príspevok od: 01pralinka
Zdravim vo spolok. Najde sa tu niekto, kto blondyne vysvetli ako dostat profil lens correction tokiny 11-16 do lightroomu? mam win xp 32bit, LR 3.4.1
nasla som si na webe toto : Canon_EOS_REBEL_T1i__11-16mm__-_RAW.lcp. vraj by to malo fungovat, len akosi neviem prist na to, kde to mam v pc nahodit. jediny priecinok lens correction mi naslo v adobe photoshop a tam je koncova pripona 8bf - teda predpokladam, ze tam to nepatri.. Tiez neviem ci to bude sediet, kedze fotim s nikonom D7000.
v clanku fotoskola c.11 sa bohuzial o takychto pripadoch nepise..
Help me
Skus porozmyslat, ze ci vobec potrebujes korekciu objektivu, ale kedze je to sirokac, tak asi hej. Kedze sa v zozname, pri verzii LR 3.4.1 nenachaza, skus si prepnut "tlacitko" vpravo, na rucne (manual) a tam si mozes urobit korekciu sama, ako potrebujes.
Windows s tym nema nic spolocne. A ani photoshop, kedze to chces robit v LR.
 
youreye
2012-10-01 12:03:16+02
skus este toto. Udajne v tom Lens Profile Creatorovi sa daju stahovat uz aj vytvorene profily ktore niekto vytvoril. Takze tam bude asi dalsi navod ako ich potom implementovat do LR.
http://labs.adobe.com/downloads/lensprofile_creator.html
 
rbr69
2012-10-01 12:36:22+02
príspevok od: 01pralinka
Zdravim vo spolok. Najde sa tu niekto, kto blondyne vysvetli ako dostat profil lens correction tokiny 11-16 do lightroomu? mam win xp 32bit, LR 3.4.1
nasla som si na webe toto : Canon_EOS_REBEL_T1i__11-16mm__-_RAW.lcp. vraj by to malo fungovat, len akosi neviem prist na to, kde to mam v pc nahodit. jediny priecinok lens correction mi naslo v adobe photoshop a tam je koncova pripona 8bf - teda predpokladam, ze tam to nepatri.. Tiez neviem ci to bude sediet, kedze fotim s nikonom D7000.
v clanku fotoskola c.11 sa bohuzial o takychto pripadoch nepise..
Help me
skus pozriet tieto adresare

pre ulozenie do uzivatelskych profilov:

Mac OSX: /Users/(User Name)/Library/Application Support/Adobe/CameraRaw/LensProfiles/1.0/Canon
Windows 7 or Vista: C:\User(User Name)\AppData\Roaming\Adobe\CameraRaw\LensProfiles\1.0\Canon
Windows XP: C:\Documents and Settings(User Name)\Application Data\Adobe\CameraRaw\LensProfiles\1.0\Canon

alebo

pre ulozenie do zdielanych profilov:

Mac OSX: /Library/Application Support/Adobe/CameraRaw/LensProfiles/1.0/Canon
Windows 7 or Vista: C:\ProgramData\Adobe\CameraRaw\LensProfiles\1.0\Canon
Windows XP: C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Adobe\CameraRaw\LensProfiles\1.0\Canon
 
01pralinka
2012-10-01 16:01:11+02
príspevok od: rbr69
skus pozriet tieto adresare

pre ulozenie do uzivatelskych profilov:

Mac OSX: /Users/(User Name)/Library/Application Support/Adobe/CameraRaw/LensProfiles/1.0/Canon
Windows 7 or Vista: C:\User(User Name)\AppData\Roaming\Adobe\CameraRaw\LensProfiles\1.0\Canon
Windows XP: C:\Documents and Settings(User Name)\Application Data\Adobe\CameraRaw\LensProfiles\1.0\Canon

alebo

pre ulozenie do zdielanych profilov:

Mac OSX: /Library/Application Support/Adobe/CameraRaw/LensProfiles/1.0/Canon
Windows 7 or Vista: C:\ProgramData\Adobe\CameraRaw\LensProfiles\1.0\Canon
Windows XP: C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Adobe\CameraRaw\LensProfiles\1.0\Canon
skusala som, no mne ani nenajde priecinok lens profiles. jedine co som nasla je C:\Program files\common files\\Adobe\..tam mam aj camera raw aj LR, no v priecinku CR je len AMT a LR priecinok je uplne prazdny.. som z toho jelen
 
01pralinka
2012-10-01 16:01:57+02
príspevok od: youreye
skus este toto. Udajne v tom Lens Profile Creatorovi sa daju stahovat uz aj vytvorene profily ktore niekto vytvoril. Takze tam bude asi dalsi navod ako ich potom implementovat do LR.
http://labs.adobe.com/downloads/lensprofile_creator.html
tak idem skusit
 
rbr69
2012-10-01 18:26:00+02
príspevok od: 01pralinka
skusala som, no mne ani nenajde priecinok lens profiles. jedine co som nasla je C:\Program files\common files\\Adobe\..tam mam aj camera raw aj LR, no v priecinku CR je len AMT a LR priecinok je uplne prazdny.. som z toho jelen
je to z tohoto
http://www.computer-darkroom.com/blog/lens-correction-profiles/
 
01pralinka
2012-10-01 18:50:44+02
dakujem vsetkym, problem vyrieseny. stiahla som si update z tejto stranky : http://www.adobe.com/support/downloads/thankyou.jsp?ftpID=5371&fileID=5001 a uz to fici. btw teraz som zistila, ze som mala skryte tieto subory, preto som nemohla najst tie priecinky. no hlava dubova, ze ma to skor nenapadlo prajem vsetkym zucastnenym pekny zvysok dna
 
rbr69
2012-10-01 19:35:56+02
príspevok od: 01pralinka
dakujem vsetkym, problem vyrieseny. stiahla som si update z tejto stranky : http://www.adobe.com/support/downloads/thankyou.jsp?ftpID=5371&fileID=5001 a uz to fici. btw teraz som zistila, ze som mala skryte tieto subory, preto som nemohla najst tie priecinky. no hlava dubova, ze ma to skor nenapadlo prajem vsetkym zucastnenym pekny zvysok dna
hned sa mi nezdalo, ze by si len specialne Ty tam tie adresare nemala
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()