Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Vačky/vrásky pod očami

WildSammy
WildSammy 2012-10-02 14:02:57+02
Zdravím ePhoťáci,

Chcem sa spýtať ako riešite vačky, resp. vrásky pod očami? Keď si prechádzam moje fotografie, tak často mi to na nich bije do očí. Pôvodne som bol v omyle, že sú to vlastne kruhy pod očami, napr. ak je niekto nevyspatý, ale ono to vzniká hlavne, keď sa ľudia smejú.

Ak si pozerám fotky niekoho iného tak tieto vačky/vrásky na nich nevidím, resp. len málokedy aj to v nerušivej forme. Ak to správne chápem, tak sa to retušuje? Čiže niekto to dajme tomu vyretušuje na 100-300 fotkách alebo je v tom iný háčik? Totiž to retušovanie si neviem predstaviť, veď to musia byt dlhé hodiny a navyše to doladiť tak, aby to nebolo neprirodzené.

Všimol som si, že ak sa ľudia nesmejú a majú len pootvorené napr. pery a pozerajú sa akože niekam inam, tak to nevidno, ale zas fotky bez úsmevu mi prídu také sterilné. Jedná sa mi hlavne o portrétovky vonku. Dá sa to nejak zminimalizovať správnym nasvietením(odrazka/blesk)?

Takže rád so vypočujem Vaše postrehy a názory vopred ďakujem.
 
Photograph33
2012-10-02 19:22:58+02
príspevok od: WildSammy
mne sa skor jedna o svadby ani nie tak o baby pri babach napr v atelieri alebo vonku je to celkom v poho, lebo tam nie je taky pocet fotiek a da sa venovat jednej fotke viacej casu a to nie len na upravach, ale napr. aj na vizazi a svieteni vonku, ci v atasi kazdopadne si mi potvrdil aspon, ze to klonovanie pokozky nie je len tak a ze to trva dlhsie lebo som mal uz pocit, ze ma na to niekto nejaky carovny sposob ako to spravit rychlo
carovny sposob neexistuje......su programy, ktore jednym kliknutim vyhladia celu tvar, len to potom vyzera ako umely mimozemstan......cim blizsie mas modelku a v rukach dobre sklo, tym viac vynikne kazda nedokonalost tvare, to iste plati aj pri svadbach
 
Flayer
2012-10-02 19:29:58+02
Jak píšou ostatní...buď úpravou sovětlení nebo retuší. Zde je asi tak vše co potřebuješ: http://www.amazon.com/Professional-Retouching-Techniques-Photographers-ebook/dp/B004NSVHHU/ref=tmm_kin_title_0?ie=UTF8&qid=1349198765&sr=8-1 . Asi nejlépe pochopitelná knížka o retuších co jsem kdy četl.
 
Marek Janicko
2012-10-02 19:58:05+02
príspevok od: WildSammy
mne sa skor jedna o svadby ani nie tak o baby pri babach napr v atelieri alebo vonku je to celkom v poho, lebo tam nie je taky pocet fotiek a da sa venovat jednej fotke viacej casu a to nie len na upravach, ale napr. aj na vizazi a svieteni vonku, ci v atasi kazdopadne si mi potvrdil aspon, ze to klonovanie pokozky nie je len tak a ze to trva dlhsie lebo som mal uz pocit, ze ma na to niekto nejaky carovny sposob ako to spravit rychlo
Apropo pouzivas tablet?
 
WildSammy
2012-10-03 00:51:58+02
príspevok od: Marek Janicko
Apropo pouzivas tablet?
nie veru, nepouzivam
 
xmartankox
2012-10-03 01:12:37+02
príspevok od: Photograph33
carovny sposob neexistuje......su programy, ktore jednym kliknutim vyhladia celu tvar, len to potom vyzera ako umely mimozemstan......cim blizsie mas modelku a v rukach dobre sklo, tym viac vynikne kazda nedokonalost tvare, to iste plati aj pri svadbach
Som sa urazil...
Preco sa series do nas mimozemstanov? My niesme ziadne vyzehlene lacne stetky
 
Photograph33
2012-10-03 01:58:07+02
príspevok od: xmartankox
Som sa urazil...
Preco sa series do nas mimozemstanov? My niesme ziadne vyzehlene lacne stetky
nemyslel som realnych mimozemstanov, ved pisem ze umely mimozemstan........
 
tomatito
ocenenie redakciou 2012-10-03 02:15:15+02
no retusovat vacky na 300 fotkach asi by som musel byt debil alebo dobre zaplateny ked si zakaznik zaplati tak mu vyretusujem maximalne 10 fotiek a ak by to mala byt svadba holt treba babu dobre namejkapovat nech potom nadava na mejkaperku ja s tym nemam nic spolocne...keby silou mocou chcel tak by som mu vysvetlil ze je to vela roboty ze to si musi extra doplatit..napriklad 2 libry jednu foto..cize 300 fotiek..hmmm
 
Marek Janicko
2012-10-03 16:20:24+02
príspevok od: WildSammy
nie veru, nepouzivam
Ta tam je pes zakopany. Ja uz mam druhy a uvazujem, ze kupim treti a poriadne sa buchnem po vrecku. Nejak sa mi zda i 500 eur malo za to co s tym dokazem a hlavne ten usetreny cas.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()