Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Ostrosť - neostrosť

alcatraz
2012-10-16 14:48:35+02
Pekný deň prajem! V poslednom čase mám problémy s RAW. Keď otvorím v Camera Raw, tak sú neostré. Ale Bridge ukazuje úplne ostro. V Camera Raw už tak neviem doostriť, ako je to na pôvodnej "skomprimovanej fotke". Kde môže byť problém? Nevedel by niekto poradiť?
 
StefanB
2012-10-16 14:55:15+02
rozprava sa tu o tom velmi casto... aspon raz do tyzdna.... raw je proste surovy format a ten si musis nastavit ako ti to vyhovuje... ale ak ti mozem pomoct do spravy ti mozem hodit jednu akciu do PS alebo ti rovno mozem poslat akciu na doostrenie na zaver uprav...
 
alcatraz
2012-10-16 14:59:56+02
No ja viem, pozeral som už všetko, ale proste neviem už tak pekne doladiť, doostriť fotku, akoby to malo byť.
Za tie akcie by som bol veľmi vďačný!!!
 
StefanB
2012-10-16 15:01:48+02
ani mne napr nejde doostrit v rawe tak ako ked to odfotim v jpg a mam nastavene doostrenie na 7 z 10 bodov... ale zase nepotrebujem to ak fotku odfotim spravne zaostrenu tak tam nie je co riesit a postacuje to je to idealne ostre...
- posli mi do spravy svoj mail a ja ti to poslem je to pre CS5
 
radoadamek
2012-10-16 15:09:31+02
prosim ta mozes to poslat aj mne? na radoslav.adamek@gmail.com? ma to tiez zaujima diky moc
 
StefanB
2012-10-16 15:09:38+02
Ak mas iny ako CS5 tak to tiez nie je problem
 
inkubbus
2012-10-16 15:17:27+02
jáááj, chlapci... načo sú vám tie akcie? to je nebodaj naprogramované pre každú clonu a objektív zvlášť? tú akciu si zrejme spravil niekto komu to doostrovanie tak vyhovovalo a vedel prečo. vy si musíte sami zistiť systémom pokus/omyl aká miera doostrenia a hlavne aj aká metóda vám bude vyhovovať. niekedy stačí len lokálne doostrenie, inokedy plošné...
 
alcatraz
2012-10-16 15:18:01+02
Fotky mám ostro odfotené, ak myslíš, môžem večer dačo poslať. Ja mám aj Sharpener softvér, tam to viem dobre doostriť, len sa mi už potom nepáči ten šum, keď priblížim na fotku.
Tvoj action ide len v CS5?
 
alcatraz
2012-10-16 15:25:40+02
príspevok od: inkubbus
jáááj, chlapci... načo sú vám tie akcie? to je nebodaj naprogramované pre každú clonu a objektív zvlášť? tú akciu si zrejme spravil niekto komu to doostrovanie tak vyhovovalo a vedel prečo. vy si musíte sami zistiť systémom pokus/omyl aká miera doostrenia a hlavne aj aká metóda vám bude vyhovovať. niekedy stačí len lokálne doostrenie, inokedy plošné...
No dobre, máš pravdu. Tak mám len takú otázku: Aj Vám sú neostré RAWy? Viem, je to surový formát atď. Ale až tak?! Nepovedal by som nič, keby som mal aj v Bridge, ale tam sú fotky ostré ako žiletka.
 
inkubbus
2012-10-16 15:28:29+02
príspevok od: alcatraz
No dobre, máš pravdu. Tak mám len takú otázku: Aj Vám sú neostré RAWy? Viem, je to surový formát atď. Ale až tak?! Nepovedal by som nič, keby som mal aj v Bridge, ale tam sú fotky ostré ako žiletka.
bridge nepoužívam. ale zrejme bridge používa jpeg náhľad upravený podľa nastavení fotáku. neriešim. doostrujem až pri exporte na web, alebo pre tlač
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-10-16 15:32:22+02
Mozme tu diskutovat do nemoty, az kym tu nedas aspon printscreeny z oboch programov. Ci je to len neostrost sposobena technikou a fotografom, alebo je to problem daneho programu.
 
StefanB
2012-10-16 15:51:58+02
príspevok od: alcatraz
Fotky mám ostro odfotené, ak myslíš, môžem večer dačo poslať. Ja mám aj Sharpener softvér, tam to viem dobre doostriť, len sa mi už potom nepáči ten šum, keď priblížim na fotku.
Tvoj action ide len v CS5?
Nie tu akciu viem prednastavit aj pre napr CS3
 
StefanB
2012-10-16 15:52:36+02
príspevok od: inkubbus
jáááj, chlapci... načo sú vám tie akcie? to je nebodaj naprogramované pre každú clonu a objektív zvlášť? tú akciu si zrejme spravil niekto komu to doostrovanie tak vyhovovalo a vedel prečo. vy si musíte sami zistiť systémom pokus/omyl aká miera doostrenia a hlavne aj aká metóda vám bude vyhovovať. niekedy stačí len lokálne doostrenie, inokedy plošné...
Peto tu akciu mam nastavenu pre seba.. a vyhodou je ze si podla fotky ktoru prave robim nastavim ako chcem...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()