Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Publikácie o AdobeLR2 Martin Evening vs Scott Kelby??

doktor9
2012-10-18 10:53:46+02
Máte niekto prečítané obe knihy?:
Martin Evening - Adobe Photoshop LIGHTROOM 2
Scott Kelby - Digitální fotografie v Adobe Photoshop Lightroom 2

Obsahovo aj počtom strán vyzerajú podobne. Ktorá je písaná viac "lopatisticky" a poskytne viac info na 1. prečítanie?
 
morgoth
2012-10-18 10:59:32+02
Viem, ze neodpovedam na otazku ktoru sa pytas, ale aj tak... Skus si pozriet videotutorialy na lightroom vo fotoskole: www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/editacia-fotografii/

Su dobre, nazorne a hlavne rovno vidis co sa deje.

Okrem toho pochybujem, ze by sa niekomu chcelo citat celu knihu o Lightroome, nedajboze dokonca 2. Martina Eveninga nepoznam, ale Scott Kelby mi pride ako celkom prijemny vyrecny fotograf, veril by som tomu ze kniha od neho bude dobra
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-10-18 11:02:32+02
Mne sa viac paci Evening. Ja som ju precital (okrem stati o tlaci, webe a pod. nezmysloch, ktore nepouzivam). Pacia sa mi nazorne priklady katalogizacie, ako ich pouzivaju profici. Nie je to len vymenovanie a popis funkcii.
 
doktor9
2012-10-18 11:03:22+02
Tutorialy som pozrel, ale to sú už len "čerešničky" a chýbajú mi tam úplne základy a širšie poňatie. Od Kelbyho som čital už pár kníh a jeho štýl mi vyhovuje. Ale tých 200 strán navyše u Evinga by ma zaujímalo. V PD nie je knihkupectvo, kde by som si mohol porovnat obe knihy.
 
Shooter
2012-10-18 11:17:57+02
Mám prečítané obidve. Scott píše viac populárne, aby nadchol čitateľa a pritom ho neunudil. Naproti tomu Martin sa sústredí viac na detaily. Scottovakniha je skôr výcuc najužitočnejších funkcií, kdežto u Martinovej je naozaj všetko, čo budeš kedy potrebovať. Osobne sa podiaľaj na vývoji LR, tak mu nič neuniklo. Takže ja jednoznačne odporúčam Martina Eveninga. Komplet celú som ju zvládol za cca. 5 dní.
 
Krtko fotografom
2012-10-18 11:20:48+02
Ja mam obidve knihy. Obidve su velmi podobne, ak odmyslim tu podrobnu katalogizaciu, co ti spomina Karol. Co sa tyka prace s LR, z obidvoch sa naucis to iste.
 
DodoFot
2012-10-18 13:20:52+02
príspevok od: doktor9
Máte niekto prečítané obe knihy?:
Martin Evening - Adobe Photoshop LIGHTROOM 2
Scott Kelby - Digitální fotografie v Adobe Photoshop Lightroom 2

Obsahovo aj počtom strán vyzerajú podobne. Ktorá je písaná viac "lopatisticky" a poskytne viac info na 1. prečítanie?
kelby nevysvetluje principy, dovody a hlbsi vyklad, preco nieco funguje, ako funguje. jednoducho ti napise urob toto a toto a budes mat z toho toto a toto.
evening pristupuje k vykladu z inej strany. vysvetluje princip, sposob a trosku odbornejsi vyklad.
zalezi, k akemu vykladu inklinujes. kelby pise bestselery, evening odbornu literaturu.
 
Tono
2012-10-18 13:35:52+02
odporucam Martina Eveninga , ako sa v nej spomina bol pri tvorbe programu , kniha mi v zaciatkoch velmi pomohla a tvrdim ze by ju mal mat kazdy kto to s LR mysli vazne .
 
doktor9
2012-10-18 14:23:14+02
Díky, za info. Idem hľadať obchod v okolí, kde by som si naňho mohol šiahnuť (Eveninga)
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()