Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Úprava svadobnej fotografie

katyandgeorge
2012-10-20 18:39:26+02
Zdravím ePhoťáci,

chcel by som Vás poprosiť o rady, ohľadom upravovanie svadobnej fotografie. Začiatok tohto týždňa som pridával fotku zo svadby na kritiku.
www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/316392/international-love/
Jediný komentár čo som dostal bol "Nato ze si stredne pokrocili toto nieje nic moc..."
Neviem kvôli čomu, ma systém vyhodnotil ako stredne pokročilého, ale to je teraz jedno... Ja sa považujem za človeka, ktorý sa stále učí. V podstate ešte len začínam a vážim si akékoľvek rady a správne usmernenia.

Ak by z Vás niekto mal čas, mohli by ste mi ukázať, ako najvhodnejšie by sa dali upraviť niektoré fotografie z tejto svadby?
Vopred Vám ďakujem za akékoľvek rady.

Sem pripájam link na 3 fotografie jpg+nef: http://foto.katyandgeorge.com/ephoto-pack.rar
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-10-20 18:45:10+02
A vazne ta trapi koment niekoho, kto neuviedol ani svoje meno a nema v profile ziadnu fotku?
 
Seto
2012-10-20 18:59:58+02
biele ponozky v ciernych topankach?
 
katyandgeorge
2012-10-20 19:02:05+02
príspevok od: Karol Srnec
A vazne ta trapi koment niekoho, kto neuviedol ani svoje meno a nema v profile ziadnu fotku?
Nejde o to, že by ma to trápilo. Ale beriem na vedomie kritiku a chcel by som vedieť názor odborníkov, akým spôsobom by mal vyzerať postprocessing na fotografie takéhoto druhu.

Osobne by som chcel dosiahnuť, aby tie fotky boli maximálne prirodzené ale zároveň aby bola aj vystihnutá podstata. Keď porovnám fotografie z predchádzajúcich svadieb, tak tieto mi celkom vyšli. Ale potreboval by som poradiť ohľadom následnej editácie v PC.
Hlavne preto som aj založil túto tému.
 
katyandgeorge
2012-10-20 19:03:45+02
príspevok od: Seto
biele ponozky v ciernych topankach?
Možno v brazílii, sa to tak nosí. Čo sa týka ich oblečenia, to bola ich vec. Ja som fotil...
 
Daniel.U
2012-10-20 19:07:49+02
asi v prvom rade by som nefotil na clonu F10 a s hentak sirokym ohniskom. Plus ten blesk co si dialkovo odpalil vrhol dost nepekne tiene. Cize bavit sa o nejakej dalsej uprave je skor len teoreticke. Okrem toho nevesta vyzera o 10 rokov starsia od zenicha, cize do portfolia ti to neposluzi. Zaklad uprav je orez. Konretne na tej fotke co si dal na kritiku sa uz samotnym orezom daju odstranit ti ludia vzadu a ubrat z chodnika.
 
velecky
2012-10-20 19:15:23+02
príspevok od: Seto
biele ponozky v ciernych topankach?
to je moja mladosť! druhá polovica 80-tych rokov, to bolo určite in
 
total empty
2012-10-20 19:20:37+02
To by ma zaujímalo,ako sa ti podarili také prasiatka. Pri fotení sa mi to ešte nestalo, ale ako efekt som to občas pridával vo fotošope.
-A ako úž bolo povedané: odstrániť nežiadúce artefakty z fotky, napr ten kočík a ľudí,prípadne orez.
 
katyandgeorge
2012-10-20 19:33:10+02
príspevok od: Daniel.U
asi v prvom rade by som nefotil na clonu F10 a s hentak sirokym ohniskom. Plus ten blesk co si dialkovo odpalil vrhol dost nepekne tiene. Cize bavit sa o nejakej dalsej uprave je skor len teoreticke. Okrem toho nevesta vyzera o 10 rokov starsia od zenicha, cize do portfolia ti to neposluzi. Zaklad uprav je orez. Konretne na tej fotke co si dal na kritiku sa uz samotnym orezom daju odstranit ti ludia vzadu a ubrat z chodnika.
Veľmi pekne Ti ďakujem za tvoj názor. S tým orezom to máš úplne pravdu, mal by som sa viac nato zamerať...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-10-20 19:35:50+02
To ze by sme tu spolocne popisali ako upravit tuto konktetnu fotku, ti nieako nepomoze. Najma ak su tam kompozicne problemy. Forum na to nie je vhodny priestor. Najprv musis dat niekomu nechat zhodnotit tvoje portfolio. Dalej musis nezavisle na foteni pracovat na postprocesingu. Su na to DVD aj kurzy. Fotenie svadieb je komplexne a roznorode. Meni sa podla miesta, pocasia, ludi... Nie je univerzalny recept na fotenie ani na postprocesing. Makaj na sebe az kym nedosiahnes standard pre svadobnu fotku.
 
katyandgeorge
2012-10-20 19:36:08+02
príspevok od: total empty
To by ma zaujímalo,ako sa ti podarili také prasiatka. Pri fotení sa mi to ešte nestalo, ale ako efekt som to občas pridával vo fotošope.
-A ako úž bolo povedané: odstrániť nežiadúce artefakty z fotky, napr ten kočík a ľudí,prípadne orez.
Nežiadúcim artefaktom sú aj tie "prasiatka"? Ja som tam chcel vytvoriť také slnečný efekt, ale k tejto fotke sa to asi nehodí...Ano, tých ľudí som si vedomí, s orezom by sa to dá doriešiť aj ten chodník, ako bolo vyššie spomínané.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()