Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Problem s otvorenim RAW vo Photoshop CS3 / CS3 portable

semiholsen
2012-10-23 15:39:03+02
Ahojte, prosim o radu na vyssie uvedeny problem.
RAW subory skopirovane z fotaka (D3100) nejdu otvorit vo photoshope, picasa ale problem nema.
Pri pokuse o photoshop vypise: Could not complete your request because it is not the right kind of document. Stiahol som aj camera RAW convertor na DNG subory a nepomohlo veru.
Mate radu co s tym? Danke
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-10-23 15:42:39+02
Problem s kompatibilitou stareho softveru s novym fotoaparatom. Adobe spatne pridava podporu len do urciteho casu.
 
semiholsen
2012-10-23 15:58:07+02
Dakujem, mna zmiatlo to ze pri instalovani Adobe DNG Converter and Camera Raw update som si nasiel aj svoj fotak medzi kompatibilnymi (koniec koncov tam boli snad vsetky). Ak som to pochopil spravne tak uz iba skusit novsiu verziu. Diki este raz
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-10-23 16:03:43+02
príspevok od: semiholsen
Dakujem, mna zmiatlo to ze pri instalovani Adobe DNG Converter and Camera Raw update som si nasiel aj svoj fotak medzi kompatibilnymi (koniec koncov tam boli snad vsetky). Ak som to pochopil spravne tak uz iba skusit novsiu verziu. Diki este raz
DNG sa tiez meni. Nikdy som ho nepouzil. Skus ale pozriet, ci sa ta fotka neda v DNG previest do nejakej starsej verzie. Neviem, ci CS3 uz DNG podporuje. V kazdom pripade odporucam prejst aspon na CS5.
 
Meesh
2012-10-23 16:17:04+02
v CS3 som s tym tiež mala problém.... v CS4 je to už v pohode
 
rbr69
2012-10-23 18:08:13+02
Nikon D3100 je podporovany az po vykonani update ACR verzie 6.3 teda od Adobe Photoshop CS5 + update ACR 6.3 alebo vyssim
http://www.adobe.com/support/downloads/detail.jsp?ftpID=4917
verzie pod nim ho neotvoria

http://www.adobe.com/support/downloads/product.jsp?product=106&platform=Windows
 
rbr69
2012-10-23 18:29:33+02
ak je samozrejme problem s prechodom na vyssi Photoshop CS5, tak stiahni nejaky DNG Converter, ktory pozna Nikon D3100 napr. posledny Adobe DNG Converter 7.2
http://www.adobe.com/support/downloads/detail.jsp?ftpID=5486

a v preferences si vyber kompatibilitu DNG ... pre Tvoj Photoshop CS3 to bude
Camera Raw 4.1 alebo Camera Raw 4.6 podla toho, ktory Adobe Camera Raw mas posledny updateovany vo svojom CS3
takyto *.dng by Ti malo ist potom otvorit v Tvojom APS CS3
 
semiholsen
2012-10-23 22:46:13+02
Okej takze vyhrabal som dokonca verziu CS4 portable, Converter stiahnuty, frci v pohode. Pri otvarani dng/raw suboru zase chybova hlaska: Could not complete your request because of a program error.
Vyzera to tak ze moj photoshop (ci uz 3 alebo 4) ten plugin ani nema. Neviem teda ci ma byt ten plugin standardne alebo si ho musi uzivatel podla potreby nainstalovat? Skusal som teda nahrat viacero verzii camera rawu- a zase hlaska ktora ma nepotesila: Aktualizace se nezdarila.Zaplata neni urcena pro vas produkt.
No a kedze mam uz stiahnutych suborov plnu plochu a celkom chaos, necham to na zajtra , skusim CS5 a uvidime ci sa s RAW suborom skamarati aspon on.
Dam vediet, diki
 
Paulie
2012-10-24 00:01:08+02
Predpokladám že tá PORTABLE verzia je oficiálna, že áno... Skús napísať do Adobe support.
 
werdza
2012-10-24 01:19:11+02
Do 3. som si tuším musela stiahnuť nejaký plug in, lebo mi tiež nešli rawká otvoriť, v 5. úplne v poho otváram.
 
keko
2012-10-24 10:07:32+02
príspevok od: Paulie
Predpokladám že tá PORTABLE verzia je oficiálna, že áno... Skús napísať do Adobe support.
Ja radsej ani nebudem prispievat, aby ma niekto pohlavne nezneuzil.
PS je supa, kto ho ukradne a ma s nim dobre skusenosti, mal by si ho potom kupit.
DNG converter je zadarmo a napr ZP14 stoji par susnov. Oba uvedeny aparat zvladaju.
 
rbr69
2012-10-24 11:19:35+02
príspevok od: semiholsen
Okej takze vyhrabal som dokonca verziu CS4 portable, Converter stiahnuty, frci v pohode. Pri otvarani dng/raw suboru zase chybova hlaska: Could not complete your request because of a program error.
Vyzera to tak ze moj photoshop (ci uz 3 alebo 4) ten plugin ani nema. Neviem teda ci ma byt ten plugin standardne alebo si ho musi uzivatel podla potreby nainstalovat? Skusal som teda nahrat viacero verzii camera rawu- a zase hlaska ktora ma nepotesila: Aktualizace se nezdarila.Zaplata neni urcena pro vas produkt.
No a kedze mam uz stiahnutych suborov plnu plochu a celkom chaos, necham to na zajtra , skusim CS5 a uvidime ci sa s RAW suborom skamarati aspon on.
Dam vediet, diki
Vytvaranie portable aplikacii je mozne cez softare (napr. od VMware) ale len v pripade, ze to licencna politika danej aplikacie umoznuje, co pochybujem v pripade APS ... dalej pri spusteni vytvorenej portable aplikacie sa vytvori vlastna adresarova struktura s potrebnymi subormi a vynatymi polozkami windows registrov, do externych suborov ... ak by Ti mala fungovat spravne takato portable aplikacia, musis vediet kde mas nakopirovat subory, ktore vzniknu instalaciou upgrade Adobe Camera Raw alebo dalsich, kedze instalacia ich dava do standardnych adresarov, ale portable aplikacia nie je v standardnych adresaroch, ale je vo vlastnej adresarovej strukture, tym padom ich nevie po instalacii a upgrade najst.
Portable aplikacie su velakrat total vykradnutim original softwaru a zaroven robia potom podivne neocakavane chyby ...
... Paulie dobre v jednoduchosti poznamenal o tom supporte takze pripad Adobe Photoshop Portable je uplne mimo misu tu riesit
 
Krtko fotografom
2012-10-25 08:32:20+02
príspevok od: rbr69
ak je samozrejme problem s prechodom na vyssi Photoshop CS5, tak stiahni nejaky DNG Converter, ktory pozna Nikon D3100 napr. posledny Adobe DNG Converter 7.2
http://www.adobe.com/support/downloads/detail.jsp?ftpID=5486

a v preferences si vyber kompatibilitu DNG ... pre Tvoj Photoshop CS3 to bude
Camera Raw 4.1 alebo Camera Raw 4.6 podla toho, ktory Adobe Camera Raw mas posledny updateovany vo svojom CS3
takyto *.dng by Ti malo ist potom otvorit v Tvojom APS CS3
Diky za vyborny tip. Aspon som mohol vyskusat zopar RAW-iek z D800, na mojom PC a LR3.6 . Funguje to krasne .
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()