Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

RAW

NightFish
NightFish 2012-11-16 20:32:57+01
stiahla som tisic patsto programov na upravu raw formatu (CR2) v ani jednom mi raw neotvori!!!! mozte mi povedat kde moze byt chyba pripadne poslat link na stiahnutie nejakeho programu? (najlepsie adobe camera raw)
 
Pentaxfan
2012-11-17 14:41:04+01
príspevok od: zino
Neviem o tom, že by na mojom foťáku bolo niečo také možné... A vôbec mám pocit, že do DNG dokážu fotiť tuším len niektoré Pentaxy?
Tuším všetky Pentaxy fotia DNG a PEF.
 
NightFish
2012-11-17 14:59:50+01
DNG sa na mojom fotaku neda. jedine raw aleho jpeg. no aj photoshop mam a nejde...ja neviem co robim zle fakt
 
valec86
2012-11-17 15:14:40+01
a original software od vyrobcu ist musi
 
SNGL
2012-11-17 15:16:29+01
Ahoj - aký typ Pentaxu máš?Stiahni si z Adobe zdarma DNG converter 7.2, nainštaluj ho do Photoshopu. Alebo ak máš Zoner tak to s nim chodí bez problémov so všetkými Pentaxami.
 
sachmo
2012-11-17 15:25:49+01
príspevok od: SNGL
Ahoj - aký typ Pentaxu máš?Stiahni si z Adobe zdarma DNG converter 7.2, nainštaluj ho do Photoshopu. Alebo ak máš Zoner tak to s nim chodí bez problémov so všetkými Pentaxami.
Nema Pentax. Ak by mal Pentax, tak nema problem. Pentax nativne podporuje DNG.
 
GabrielH
2013-01-10 13:19:39+01
Dobrý deň !
Chcel by som sa Vás opýtať na formáty RW2 a RAW. RW2 používa LUMIX dmc-FZ45 napr. Ale fotoeditor paint shop pro x2 ( ten mám ) otvára iba RAW a nepozná RW2. Zahlási chybu formátu. To by som mal prejsť na iný editor alebo sa dá to obísť nejakým spôsobom ? Alebo sa má urobiť konverzia ? Ďakujem.
 
zino
2013-01-10 13:28:27+01
Nie som si istý formátom RW2, ale Lightroom dokáže väčšinu najrozšírenejších RAW súborov rôznych výrobcov previesť na DNG. Skús...
 
calven
2013-01-10 13:44:35+01
príspevok od: GabrielH
Dobrý deň !
Chcel by som sa Vás opýtať na formáty RW2 a RAW. RW2 používa LUMIX dmc-FZ45 napr. Ale fotoeditor paint shop pro x2 ( ten mám ) otvára iba RAW a nepozná RW2. Zahlási chybu formátu. To by som mal prejsť na iný editor alebo sa dá to obísť nejakým spôsobom ? Alebo sa má urobiť konverzia ? Ďakujem.
Tvoj SW nepodporuje RAW z FZ45, preto ho nevie otvoriť. Zoznam podporovaných fotoaparátov nájdeš tu:
www.ephoto.sk/forum/22/11058/raw/strana-2/#cid-286976
Riešenie je upgrade SW alebo použiť DNG. Na DNG má Adobe zadarmo konverter:
http://www.adobe.com/support/downloads/detail.jsp?ftpID=5486
predpokladám, že najnovšia verzia by mala RAW z FZ45 bez problémov spracovať.
 
calven
2013-01-10 13:45:36+01
príspevok od: GabrielH
Dobrý deň !
Chcel by som sa Vás opýtať na formáty RW2 a RAW. RW2 používa LUMIX dmc-FZ45 napr. Ale fotoeditor paint shop pro x2 ( ten mám ) otvára iba RAW a nepozná RW2. Zahlási chybu formátu. To by som mal prejsť na iný editor alebo sa dá to obísť nejakým spôsobom ? Alebo sa má urobiť konverzia ? Ďakujem.
Sorry, nejako som sa uklepol s linkom, tu je správny.

http://apps.corel.com/lp/psppx2/01245/raw-file-support.html?RMID=w2pspx2ult1008&RRID=$CUSTOMERID$

 
total empty
2013-01-10 13:56:36+01
príspevok od: GabrielH
Dobrý deň !
Chcel by som sa Vás opýtať na formáty RW2 a RAW. RW2 používa LUMIX dmc-FZ45 napr. Ale fotoeditor paint shop pro x2 ( ten mám ) otvára iba RAW a nepozná RW2. Zahlási chybu formátu. To by som mal prejsť na iný editor alebo sa dá to obísť nejakým spôsobom ? Alebo sa má urobiť konverzia ? Ďakujem.
Si nedostal k foťaku Silkypix dveloper ? RAW2 je čisto výsadou lumixov,ak nejde update na ten program,zadaj do goole silkypix developer a stiahni si staršiu verziu,možno ide zadarmo,pokiaľ sa zaregistruješ a udáš čislo na foťaku a tak.pod. Ak nie,zavolaj do panasoniku na české čislo a oni ti pošľu cd na ktorom je soft,možno budú pýtať doklady o kúpe a poôvode,cd máš doma do týždňa.
 
balazovic.lubos
2013-01-10 14:09:52+01
V Digital Photo Profesional sa dá urobiť všetko, čo myslíš, že by si potrebovala. Dokonca aj drobné a jemné retuše. Máš to určite na CDčku a stiahni si na stránkach CANONu upgrade alebo update. Keď sa v tom naučíš robiť, je to vcelku easy na ovládanie, zvlášť pre začiatok úplne. Upravíš si tam expozíciu, WB, základný kontrast, ostrosť, orez, otočenie, farby, aberáciu ...... A ak máš fotky fotené v rovnakom prostredí, ľahko si skopíruješ nastavenia z jednej do viacerých dvoma klikmi bez potreby upravovať každú fotku zvlášť. Je k tomu dokonca aj návod český ( myslím, že CZ , nie SVK ). Takže ak začínaš s RAW , odporúčam - pre CR2 je super.
 
calven
2013-01-10 14:11:41+01
príspevok od: balazovic.lubos
V Digital Photo Profesional sa dá urobiť všetko, čo myslíš, že by si potrebovala. Dokonca aj drobné a jemné retuše. Máš to určite na CDčku a stiahni si na stránkach CANONu upgrade alebo update. Keď sa v tom naučíš robiť, je to vcelku easy na ovládanie, zvlášť pre začiatok úplne. Upravíš si tam expozíciu, WB, základný kontrast, ostrosť, orez, otočenie, farby, aberáciu ...... A ak máš fotky fotené v rovnakom prostredí, ľahko si skopíruješ nastavenia z jednej do viacerých dvoma klikmi bez potreby upravovať každú fotku zvlášť. Je k tomu dokonca aj návod český ( myslím, že CZ , nie SVK ). Takže ak začínaš s RAW , odporúčam - pre CR2 je super.
Výborne. A teraz mu ešte poraď, ako do DPP narve RAWy z Panasonicu...
 
total empty
2013-01-10 14:30:14+01
príspevok od: calven
Výborne. A teraz mu ešte poraď, ako do DPP narve RAWy z Panasonicu...
nijak
 
calven
2013-01-10 14:33:53+01
príspevok od: total empty
nijak
Asi tak...
Na jednaj strane sa otvárajú staré vlákna, aby nedošli k duplicitám, na druhej strane potom dochádza k takýmto veciam, že sa reaguje krížom cez otázky...
 
balazovic.lubos
2013-01-10 14:36:13+01
príspevok od: calven
Výborne. A teraz mu ešte poraď, ako do DPP narve RAWy z Panasonicu...
Radil som NightFish - otázka na CR2. Panasonic ste začali vy . Nabudúce to tam dám zreteľnejšie, aby to pochopil každý
 
calven
2013-01-10 14:38:05+01
príspevok od: balazovic.lubos
Radil som NightFish - otázka na CR2. Panasonic ste začali vy . Nabudúce to tam dám zreteľnejšie, aby to pochopil každý
V pohode. Len medzitým sa už prebral RAW z Canonu, Pentaxu a teraz sa začal preberať Panasonic
Ale riešenie je Aperture... Alebo Lightroom
 
balazovic.lubos
2013-01-10 14:49:24+01
príspevok od: calven
V pohode. Len medzitým sa už prebral RAW z Canonu, Pentaxu a teraz sa začal preberať Panasonic
Ale riešenie je Aperture... Alebo Lightroom
jasné, sranda musí byť. Ale podľa seba viem, že keď začínaš, LR je strašiak
 
GabrielH
2013-01-11 10:06:39+01
príspevok od: GabrielH
Dobrý deň !
Chcel by som sa Vás opýtať na formáty RW2 a RAW. RW2 používa LUMIX dmc-FZ45 napr. Ale fotoeditor paint shop pro x2 ( ten mám ) otvára iba RAW a nepozná RW2. Zahlási chybu formátu. To by som mal prejsť na iný editor alebo sa dá to obísť nejakým spôsobom ? Alebo sa má urobiť konverzia ? Ďakujem.
Ďakujem za rady a pripomienky. 6elám pekný víkend.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()