Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

NIKON D3S - Adobe Profily CS 5 pre NEF

janpe
2012-11-21 09:58:04+01
Prosím môže mi niekto poskytnúť zpracované profily pre konverziu NEF formátu z NIKONU D3S na jpg pre rôzne citlivosti pre Adobe Photoshop CS 5, prípadne CS 6

PROBLEM mám že pri prevode NEF do jpg v ADOBE PHOTOSHOP CS 5 je obraz pri 100% zväčšení je taký zakrupicovaný a plastický -umelý -tváre sú ako masky a niekedy menej ostrý ako jpg
samozrejme že som skúšal hýbať s bežcami ostrosť detail ,maska šum a všetkými ostatnými no s výsledkom som nebol spokojný -nepodarilo sa mi zladiť viacej bežcov k správnemu POMERU . Wb bol ok ale ináč je obrázok z jpg lepší ako z konvertovaného NEFU .
Bol by som vďačný za PROFILY ,ktoré by vyriešili môj problém
vopred dík Janko
 
Marek Janicko
2012-11-21 12:40:13+01
Skus sa obratit na Slava Halapiho alebo Reefeho. Maju radu D3 tak hadam ti v tom poradia. Si z KE tak verim, ze za lahvinku ochotne poskytnu.
 
janpe
2012-11-21 13:34:53+01
´Dakujem Vám za rýchlu odpoveď
včera som sedel na káve so Slávom Halapim a on spracováva v Lightroome a D3 je trochu iná ako D3S alebo D700 . Ja by som poprosil niekoho kto má D3S .
 
LNC
2012-11-21 19:54:33+01
Okrem ostrosti sa pohraj aj s "clarity".
Ja osobne nemam profily ani pre D3 ani D800, kazdu fotku si nejako prisposobim podla seba, kazdopadne ohladne sharpeningu v LR bol dobry clanok na mansurovs.com
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()