Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Lightroom4, chaos v strukture katalogu

martin
2012-11-30 08:13:59+01
Lightroom mi brutalne zpomalil, tak som najprv skusilhttp://www.news.sk/rss/link/2012/08/5281241/adobe-lightroom-4-15-sposobov-ako-zrychlit-lightroom/ . Nepomohlo, tak som vymazal stare zalohy, no vsimol som si ze vo foldri Lightroom catalog je nejak vela katalogov. Martin Evening sa na strane 562 zaobera katalogovou databasou, ale preco mam hlavny katalog viackrat s oznaceniami:
Lightroom catalog-2 Prewiews.Irdata........2,56Gb
Lightroom catalog-2-3 Prewiews.Irdata.....4,09Gb
Lightroom catalog-2-4 Prewiews.Irdata.....7,01Gb
Lightroom catalog-3 Prewiews.Irdata........2,51Gb

Vie niekto poradit? V prilohe printscreen catalogovej struktury. Jedna sa o Lightroom4, catalog je tohtorocny, obsahuje 1800 fotiek.
 
martin
2012-11-30 08:45:26+01
Podla mna, ked vymazem vsetky katalogy a necham ten najvacsi Lightroom catalog-2-4 Prewiews.Irdata.....7,01Gb nemalo by sa uzivatelsky nic zmenit. Vie mi to niekto potvrdit? Alebo som na zlom servri, ach jo.
 
LastHit
2012-11-30 09:01:22+01
No vzhladom na to ze netusim co mas v tych katalogoch tak ti ani nepoviem co mas mazat. Co tak otvorit LR a skusit ich otvarat zaradom v LR a zistit co sa v nich nachadza? A Tym si aj potvrdit teoriu o tom, ze najvacsi katalog toho ma v sebe najviac a resp. vsetko co treba?
 
martin
2012-11-30 09:11:22+01
príspevok od: LastHit
No vzhladom na to ze netusim co mas v tych katalogoch tak ti ani nepoviem co mas mazat. Co tak otvorit LR a skusit ich otvarat zaradom v LR a zistit co sa v nich nachadza? A Tym si aj potvrdit teoriu o tom, ze najvacsi katalog toho ma v sebe najviac a resp. vsetko co treba?
tu ani tak nejde o to co v nich mam, ale na zaklade coho sa v katalogu vytvorili 4 katalogy s rozdielnym objemom dat. V prilohe je prinscreen akrualneho katalogu. Tym padom logicky mozem ostatne zmazat. Je mi vsak zahadou ako sa vytvorili postupne dvojka, dva trojka, trojka katalog.
 
martin
2012-11-30 09:39:06+01
..takze premazal som vsetko vo foldri Lightroom catalog a nechal som tam len ten najvacsi, ktory otvaram pri editacii. Vo foldri okrem katalogu Prewiews.Irdata som nechal este zlozku Lightroom catalog 2-4.Ircat a vsetko funguje korektne. Lightroom sa vyrazne zrychlil, ale uprimne budem rad ak mi niekto bude vediet objasnit kde sa tam tie ostatne katalogy vzali. Musel ich vytvorit system, ale neviem na zaklade coho. LasHit dik za snahu o pomoc. Problem je vyrieseny.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()