Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Pokazenie farieb Photoshopom

xxx9955
xxx9955 2012-12-29 21:44:14+01
Ahojte.
Mám problém s "photoshopom".
Postupujem takto: otvorím *.raw v PS, nastavím ako chcem, dám otvoriť obrázok, upravím čo chcem a keď uložím do jpeg bez zaháčknutia možnosti: "ICC Profile: Adobe RGB (1998)" tak ostanú farby zašednuté. Keď to zaháčnem, tak sú síce farby pekné, ale ak si to priateľka chce orezať v programe Photo Filtre Studio, alebo si to nahrá na niektoré stránky, tak sa farby tiež pokazia tak, ako by tá možnosť v PS nebola zaháčnutá(chápem prečo).
Ako to teda uložiť s peknými farbami tak aby sa to nemenilo. Ďakujem
 
Snowkill
2012-12-31 12:30:56+01
príspevok od: keko
ProFotoRGB je tak trosku nezmysel, AdobeRGB je fajn. A sRGB si nechaj na zaver po uplnom spracovani ako vysledok, ktory chces zobrazit na internete, alebo chces dat vytlacit ako fotografie vo FUJI minilabe. Pocas spracovania je vyhodne pouzivat 16 bitov. Subor je ale extremne velky a naroky na skladovanie a procesor su naozaj mimoriadne.
takže v Raw editoru nedelat proFotoRGB ale Adobe a 16 bitu a pak až převedu do PS na jpeg tak taky necht na 16 bitu se v tom zase ztrácim
 
rbr69
2012-12-31 12:50:25+01
príspevok od: Snowkill
takže v Raw editoru nedelat proFotoRGB ale Adobe a 16 bitu a pak až převedu do PS na jpeg tak taky necht na 16 bitu se v tom zase ztrácim
treba vela zakladov postudovat, aby si sa nestracal ...
JPEG neprevedies nikdy v 16 bit hlbke, lebo JPEG je 8bit format naviac komprimovany a so stratovou komprimaciou ... 16 bit mozes mat vsak v TIFF formate, ale TIFF mozes mat aj 8 bitovy, a aby som Ti urobil uplne jasno TIFF moze byt komprimovany alebo nekkomprimovany pricom komprimovany nestraca na kvalite, lebo pouziva bezstratovu komprimaciu
 
keko
2012-12-31 14:10:46+01
príspevok od: Snowkill
takže v Raw editoru nedelat proFotoRGB ale Adobe a 16 bitu a pak až převedu do PS na jpeg tak taky necht na 16 bitu se v tom zase ztrácim
RAW export do AdobeRGB/16 bit. Otvorit v PS upravovat. Konecny vysledok konvertovat a ulozit podla potreby. Vascinou vsak sRGB/8 bit pre minilaby, komercne tlaciarne, web.
 
Snowkill
2012-12-31 15:39:06+01
príspevok od: keko
RAW export do AdobeRGB/16 bit. Otvorit v PS upravovat. Konecny vysledok konvertovat a ulozit podla potreby. Vascinou vsak sRGB/8 bit pre minilaby, komercne tlaciarne, web.
jo a to že když otevřu raw editor kde mam AdobeRGB a importuju to hned do PS kde mam to sRGB tak mi to hodí hlašku nesouhlas vloženého profilu co s tím tam mi naskoči 3 možnosti, já dávam tu poslední vypustit vložený profil (bez zprávy barev) je to dobře?
 
rbr69
2012-12-31 15:55:27+01
príspevok od: Snowkill
jo a to že když otevřu raw editor kde mam AdobeRGB a importuju to hned do PS kde mam to sRGB tak mi to hodí hlašku nesouhlas vloženého profilu co s tím tam mi naskoči 3 možnosti, já dávam tu poslední vypustit vložený profil (bez zprávy barev) je to dobře?
ked Ti poradime, aj tak nebudes mat jasno, a nebudes si isty a pevny "v kramflecich" ... fakt su to zaklady, ak si schopny otvarat foto v PS bez zvoleneho profilu a v RAW konvertore sa na nu pri upravovani divas cez nejaky profil a v PS mas ako workspace nastaveny dalsi treti profil, tak fakt najlepsie bude si zaplatit kurz, ktory Ti to objasni ... lebo toto mi pride ako korespondencny kurz otazka - odpoved, otazka - odpoved ... potrebujes vela info presne podanych, a takto je to zdlhave ... inak trosku sa ponorit do samostudia a skutocne preluskat odborne dlhsie clanky z internetu nie je na zahodenie, neolutujes ...
 
Snowkill
2013-01-03 22:48:25+01
príspevok od: rbr69
ked Ti poradime, aj tak nebudes mat jasno, a nebudes si isty a pevny "v kramflecich" ... fakt su to zaklady, ak si schopny otvarat foto v PS bez zvoleneho profilu a v RAW konvertore sa na nu pri upravovani divas cez nejaky profil a v PS mas ako workspace nastaveny dalsi treti profil, tak fakt najlepsie bude si zaplatit kurz, ktory Ti to objasni ... lebo toto mi pride ako korespondencny kurz otazka - odpoved, otazka - odpoved ... potrebujes vela info presne podanych, a takto je to zdlhave ... inak trosku sa ponorit do samostudia a skutocne preluskat odborne dlhsie clanky z internetu nie je na zahodenie, neolutujes ...
njn mám v tom PhotoSsopu guláš hlavě v tech profilech třeba ted jak to mám nastavené jo : RAW editor na AdobeRGB pak to importuju do Photoshopu tam mam profil sRGB a když ukladam do Jpeg tak nevim pri ukladaní jestli mam zakrkávat ten ICC profil nebo to mam nechat prázdné ?:
 
parkie
2013-01-03 23:22:42+01
Rad by som si aj ja utriedil vedomosti co som cital kade-tade (aj tu). Nastavenie profilu v zrkadlovke sa vztahuje len na jpg. Takze to ma dopad na priame fotenie do jpg a na jpg nahlad, ktory sa nachadza v rawe. U mna na fotaku sa da zvolit sRGB a AdobeRGB. Displej fotoaparatu je pravdepodobne kalibrovany na sRGB, takze AdobeRGB nahlady v RAW a ani jpg nezobrazuje uplne spravne. (ano, displej zobrazuje nie raw ale jeho embedded nahlad. dokaz: skuste si pri foteni do rawu nastavit B&W). farby nie su na displeji zive ako v pripade sRGB (ale to je jedno). RAW je v gamute konkretneho senzora. Po importe rawu do lightroomu sa pre jeho zobrazenie a dalsie spracovanie musi pouzit standardizovany profil. Je pouzity najsirsi mozny - ProPhoto. pre vsetky upravy a aj pre "Edit in.." z lightroomu do Photoshopu (no, tento krok sa da nastavit v settingsoch). Ked sa v lightroomu da prikaz Export do jpg, pyta sa to na exportny profil, default je zvoleny sRGB. Co sa tyka photoshopu, vsetky upravy je najlepsie robit v najsirsom - ProPhoto, a az ako posledny krok (po doostreni) treba skonvertovat foto pre publikaciu na webe do sRGB a nasledne ulozit ako jpg (aj s prilozenym srgb profilom). Rozumiem tomu spravne?
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()