Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Foto spracovanie

prestrigo
prestrigo 2013-01-24 20:30:10+01
Ahojte. Chcel by som sa poradiť, ze ako môžem získať, vypracovať moje fotografie tak ako je na tejto stránke:
http://ministry.sk/fotogaleria/m3/p6/g1157

Aký program používa party fotograf?

Viem ze sa dá viacerým spôsobom napr. PS, Corel... Ale určite existuje nejaký ľahší spôsob..
Konkrétne mi ide o to, aby som mal čistejšie tváre a živšie farby...

Ďakujem za porady
 
filip.p3k
2013-01-24 21:36:43+01
príspevok od: Tomáš Muška
párty hlavne treba vedieť dobre nafotiť a chce to mať dobre nasvietený klub... tam o postproces až tak nejde...
bez dobre nasvieteného klubu to často nie je ono
 
alkaline
2013-01-24 21:38:12+01
...kašli na fotenie...
...to má svoje hranice...
...a tam kde končia...
...sa začína teprv tá správna párty...
...taký technoviking by vedel o tom rozprávať...



 
tankista95
2013-01-24 21:42:22+01
príspevok od: tomis.ales
App??? eee? Co maju tieto fotky s aplikaciou? Myslim, ze fotograf proste vie fotit na party.
Polievku namiesaj takto:
Spravna kombinacia vysokeho ISO, dlhsieho casu, spravny WB a TTL blesk na fotaku rovno do ksichtu. Filter na blesk podla chuti.
Nepotrebujes ziadny bujon
by som asi len doplnil ze ked blesk do ksichtu tak si difuzorom nie tou dostickou ale povedme "kelimok od tresky" ako to nazval kolega
http://www.mini-max.sk/product/default/1865
alebo este lepsie je toto
http://www.mini-max.sk/product/default/1544
 
Tomáš Muška
2013-01-24 21:43:45+01
príspevok od: tankista95
by som asi len doplnil ze ked blesk do ksichtu tak si difuzorom nie tou dostickou ale povedme "kelimok od tresky" ako to nazval kolega
http://www.mini-max.sk/product/default/1865
alebo este lepsie je toto
http://www.mini-max.sk/product/default/1544
gary fong áno... ten difúzor ee - je príliš veľký a neobratný na párty
 
tankista95
2013-01-24 21:44:50+01
príspevok od: prestrigo
Ano tomis, to viem.. ale tu ide o to, ze ja hladam program alebo applikaciu. Tu temu b som mohol nahodit na inu stranku, lebo som vedel ze to skonci takto ze mi vsetci budete radit ako fotit. Ale som mysle ze ked uz ephoto.sk je najpopulárnejšia stránka co sa tyka fotenia, tak si to hodim sem a mozno ze niekto bude vediet poradit. Ale ti dakujem...
appka neviem mozno by to bolo hodne zdlhavejsie, ved ak ti otvori rawko photoshop tak tam mas potom oznost zvyraznit svetla sytost farieb ktore chces, a to netrva dlho len sa to treba naucit a potom to robis automaticky
 
prestrigo
2013-01-24 21:49:01+01
príspevok od: tankista95
appka neviem mozno by to bolo hodne zdlhavejsie, ved ak ti otvori rawko photoshop tak tam mas potom oznost zvyraznit svetla sytost farieb ktore chces, a to netrva dlho len sa to treba naucit a potom to robis automaticky
skusim to..
 
tomis.ales
2013-01-25 16:11:41+01
príspevok od: Tomáš Muška
blesk rovno do ksichtu? ale nieeeee... to robia na párty iba tí čo to fotia prvýkrát aj to iba dovtedy kým im nejaký podgurážený macho neskúsi dať na ksicht a rozbiť blesk...
Vsimni si ako su tiene a pochopis ze mal blesk na fotaku. Viem, lebo to tak robim. Ina moznost v takejto situacii ani neni.
 
tomis.ales
2013-01-25 16:12:54+01
príspevok od: prestrigo
Ano tomis, to viem.. ale tu ide o to, ze ja hladam program alebo applikaciu. Tu temu b som mohol nahodit na inu stranku, lebo som vedel ze to skonci takto ze mi vsetci budete radit ako fotit. Ale som mysle ze ked uz ephoto.sk je najpopulárnejšia stránka co sa tyka fotenia, tak si to hodim sem a mozno ze niekto bude vediet poradit. Ale ti dakujem...
Chcel som tymto povedat, ze ziadna takato aplikacia neni. Ked nemas dobre odfotene, nedosiahnes taky vysledok. Ak mas vzadu tmu, mozes to rovno zabalit
 
tomis.ales
2013-01-25 16:17:45+01
príspevok od: tankista95
by som asi len doplnil ze ked blesk do ksichtu tak si difuzorom nie tou dostickou ale povedme "kelimok od tresky" ako to nazval kolega
http://www.mini-max.sk/product/default/1865
alebo este lepsie je toto
http://www.mini-max.sk/product/default/1544
Vsetky tieto udelatka som skusal. Vsetko je to nanic az na hovno.
Kelimek zere svetlo a osvetluje uplne vsetko, co je zle.
Biela karta osvetluje aj strop, cize dalsie zranie svetla a zbytocne kazenie atmosfery takeho klubu.
Najlepsie PRIAMO DO KSICHTU. Ja chcem iba presvetlit tvare. O ostatne sa stara pestrofarebne osvetlenie klubu.
 
Tomáš Muška
2013-01-25 21:31:32+01
príspevok od: tomis.ales
Vsimni si ako su tiene a pochopis ze mal blesk na fotaku. Viem, lebo to tak robim. Ina moznost v takejto situacii ani neni.
samozrejme že mal blesk na foťáku... bavíme sa o nasmerovaní... áno, vidím, že ho mal napriamo, v tom sa nehádam - ja len komentujem, že nikto z párty fotografov ktorých poznám to tak nerobí a že to je nahouby... potom sú ľudia na párty prežehlení a vybletí a pokiaľ nemáš dobre nasvietený klub, tak to je nanič ešte viac... iná možnosť je vždy - stačí vedieť odrážať blesk od stropu alebo vhodnej steny...

a čo sa týka udelátok - ten gary fong (kelímok) je úplne super ...

a viem to lebo to tak robím, ak mám použiť tvoj argument
 
tankista95
2013-01-25 22:57:36+01
príspevok od: tomis.ales
Vsetky tieto udelatka som skusal. Vsetko je to nanic az na hovno.
Kelimek zere svetlo a osvetluje uplne vsetko, co je zle.
Biela karta osvetluje aj strop, cize dalsie zranie svetla a zbytocne kazenie atmosfery takeho klubu.
Najlepsie PRIAMO DO KSICHTU. Ja chcem iba presvetlit tvare. O ostatne sa stara pestrofarebne osvetlenie klubu.
ved to prave potrebujes aby to esvetlilo cele postavy, podla tohoto to nevies nadstavit, pravdepodobne pouzivas automatiku, treba mat blesk v manuale a na dakej malej hodnote povedzme 1/8 vykonu aby si mal aj svetla z podia a aj tvare/postavy
ja pouzivam kelimok a je to najlepsie co som zatial mal
 
tomis.ales
2013-01-25 23:09:31+01
príspevok od: Tomáš Muška
samozrejme že mal blesk na foťáku... bavíme sa o nasmerovaní... áno, vidím, že ho mal napriamo, v tom sa nehádam - ja len komentujem, že nikto z párty fotografov ktorých poznám to tak nerobí a že to je nahouby... potom sú ľudia na párty prežehlení a vybletí a pokiaľ nemáš dobre nasvietený klub, tak to je nanič ešte viac... iná možnosť je vždy - stačí vedieť odrážať blesk od stropu alebo vhodnej steny...

a čo sa týka udelátok - ten gary fong (kelímok) je úplne super ...

a viem to lebo to tak robím, ak mám použiť tvoj argument
OK, kelimek ti brat nebudem, ja som s nim nebol spokojny.
Ale ked niekde je vysoky albo farebny alebo tmavy strop, neda sa nic robit. Navyse najkonzistnejsie vysledky su primo do ksichtu. A podla mna to vyzera najlepsie, lebo su v ociach odlesky.
 
tankista95
2013-01-25 23:13:05+01
príspevok od: tomis.ales
OK, kelimek ti brat nebudem, ja som s nim nebol spokojny.
Ale ked niekde je vysoky albo farebny alebo tmavy strop, neda sa nic robit. Navyse najkonzistnejsie vysledky su primo do ksichtu. A podla mna to vyzera najlepsie, lebo su v ociach odlesky.
kelimkom mozes palit rovno do ksichtu a mas krasne rozptylene svetlo, neveavim ze kazdemu sa musi pacit kelimok ale ja som sa naucil ako nadstavit blesk a je to skvely pomocnik
 
tomis.ales
2013-01-26 00:18:28+01
príspevok od: tankista95
kelimkom mozes palit rovno do ksichtu a mas krasne rozptylene svetlo, neveavim ze kazdemu sa musi pacit kelimok ale ja som sa naucil ako nadstavit blesk a je to skvely pomocnik
Mne sa prave pacia tvrde tiene.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()