Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

odstránenie šmuhy vo Photoshop-e + batch

lukasflip
2013-01-27 15:08:14+01
Ahojte.
V rámci zimnej turistiky som odfotil zhruba 150 fotiek určených na time-lapse. Problém je že mi na objektíve pristála nečistota a na fotografiách sa objavila veľká škvrna.
Vie mi niekto poradiť postup na odstránenie šmuhy, ktorý by sa dal aplikovať ako batch?
 
DodoFot
2013-01-27 15:19:10+01
na takuto velku smuhu bude treba ist manulne od fotky k fotke
 
Jurij88
2013-01-27 15:55:19+01
príspevok od: lukasflip
Ahojte.
V rámci zimnej turistiky som odfotil zhruba 150 fotiek určených na time-lapse. Problém je že mi na objektíve pristála nečistota a na fotografiách sa objavila veľká škvrna.
Vie mi niekto poradiť postup na odstránenie šmuhy, ktorý by sa dal aplikovať ako batch?
Tuším sa to dá aj v PS a myslím, že aj v LR. Niekde som sa už o to "obtrel", ale teraz si ťažko spomeniem kde by som našiel návod. Určite sa nájde niekto kto má v tom jasnejšie.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-01-27 17:15:30+01
Vytvorit v photoshope akciu s vyuzitim healing brush nie je problem. Al u takto velkej retuse to nebude dobre fungovat. Tu treba skutocne individualne upravovat kazdu jednu fotku. A nielen s HB ale aj peciatkou.
 
atlantel
2013-01-27 17:17:20+01
príspevok od: lukasflip
Ahojte.
V rámci zimnej turistiky som odfotil zhruba 150 fotiek určených na time-lapse. Problém je že mi na objektíve pristála nečistota a na fotografiách sa objavila veľká škvrna.
Vie mi niekto poradiť postup na odstránenie šmuhy, ktorý by sa dal aplikovať ako batch?
Skus to vymaskovat seriou kruznic - heal na odstranenie prachu senzora priamo v lightroome . Aj ked to v jednom snimku mozno zvladne dobre, v time elapse sekvencii zanechaju HEAL artefakty pravdepodobne zretelny flickering.
 
blahoslav J B Art
2013-01-27 18:05:16+01
treba najskor dvakrat merat a potom stopatdesiatkrat strihat
najjednoduchsie sa mi zda nafotit to znovu
 
reikoxa
2013-01-27 18:25:25+01
Touto technikou by to nešlo?
http://www.youtube.com/watch?v=8Od4vP_aUSc&feature=related
na jednej nastaviť a na ostatných spustiť ako akciu
 
lukasflip
2013-01-27 20:47:42+01
príspevok od: blahoslav J B Art
treba najskor dvakrat merat a potom stopatdesiatkrat strihat
najjednoduchsie sa mi zda nafotit to znovu
samozrejme mas pravdu s tym meranim, ale spravil som par pokusnych fotiek a boli v poriadku. ta smietka priletela pocas fotenia na zhruba 6tu fotku pre time-lapse...

kazdopadne dakujem vsetkym za tak rychle reakcie.
@reikoxa - zaujimavy tutorial
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()