Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

objednávka svadobných fotiek bez postprocesu

ycnarf
2013-02-23 16:47:09+01
Aký je váš názor?Áno či nie?Ako upravíte cenu?
 
Plyšiak
2013-02-23 17:09:51+01
nie, najväčšia somarina... toto poznáme, "fotky nám prosím neupravujte, manžel vie robiť v skicári tak to spraví, ale dajte nám lepšiu cenu". To je ako keby si išiel do pizzerky a povedal: Dobrý deň, prosím si pizzu 4 druhy syra, ale nemusíte mi to piecť, mám doma mikrovlnku s grillom.
 
Pali66
2013-02-23 17:12:47+01
Keď sa žení fotograf zdatný v postprocessingu, prečo nie? Sám seba neodfotí...
Či by si na to dal nahovoriť ten, čo bude fotiť, to je iná otázka.
 
markx
2013-02-23 17:16:09+01
No minimalne bude mat o 2/3 prace menej...
 
tomis.ales
2013-02-23 17:23:07+01
Nie, v ziadnom prípade. Plyšiak má pravdu. Predsa nechces aby po nete kolovali zmrsene fotky pod tvojim menom.
 
Ferdo
2013-02-23 17:24:33+01
Ja z ruk nepustim ani rodinne fotky bez postprocessu..... Takze v tomto by som bol neoblomny a zasadovy, proste nie

Nech je to aj neviem aky fotograf, ja som si tu fotku odfotil a ja ju aj upravim a nebol by som rad, keby do nej zasahoval niekto iny. Neupravena fotka je polotovar ktory treba dalej spracovat.
 
ycnarf
2013-02-23 17:27:50+01
asi som trafil do osieho hniezda...vďaka za nazory
 
markus
2013-02-23 17:36:42+01
Ja som dal tak raz neveste profesionalnej retuserke fotky lebo ma uprosila ze nevydrzi kym to spracujem a ze si chce ich len pozriet kym je na Slovensku pretoze byva v zahranici. No co sa nestalo skoncili rovno vyvolane RAWy bez upravy a retuse na portaly moja svadba (-: Potesilo ma to
 
velecky
2013-02-23 17:45:19+01
Ak chce ušetriť (Tebe prácu a sebe peniaze), tak sa s ňou dohodni na istom minime - orez, WB, možno kontrast a asi trošku doostriť. Ja som len amatér, ale bez toho už (teraz) nepúšťam žiadnu fotku z ruky.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-02-23 18:07:41+01
Postproces je sucastou tvojej vizualizacie, sucast tvojho stylu fotenia. Mozes mat asistenta, ktory ti fotky spracuvava, podla tvojho stylu, ale urcite nim nie je tvoj zakaznik. Ak niekomu das svoje fotky a nevies, co s nimi urobi (nech uz tvrdi cokolvek), nevazis si vlastnu pracu a vlastne si za nou ani nestojis.
 
viking81
2013-02-23 18:20:54+01
nic v zlom...ale oni si tie fotky mozu zmrsit aj s tym ze ty im ich das upravene predsa len im das JPEG a nie papierove foto.... ale an ja by som neodovzdaval surove data...minimalne tak ako pise velecky...WB....orez....kontrast...odsumenie a tak koniec koncov ani moc ine retuse na fotkach nerobim
 
tankista95
2013-02-23 20:27:38+01
kludne to tak mozes spravit ak mas dobrehopravnika, nedavno bola taka podobna kauza v USA a novomanzel dal fotografa na sud a pytal od neho ako ujmu tusim 300000 dolarov, kludne sa rozhodni ako chces, ale staci aby sa objavili tvoje fotky ktore zmrsia na nejakom portali a mozes mat po dalsich kseftoch
 
piggee
2013-02-23 20:54:08+01
príspevok od: Pali66
Keď sa žení fotograf zdatný v postprocessingu, prečo nie? Sám seba neodfotí...
Či by si na to dal nahovoriť ten, čo bude fotiť, to je iná otázka.
Ked sa zeni fotograf, tak si na svadbu objedna fotografa, ktoreho pracu skor obdivuje a nebude riesit taketo suflikantske riesenia.
 
bonifacko
2013-02-23 21:00:13+01
príspevok od: Plyšiak
nie, najväčšia somarina... toto poznáme, "fotky nám prosím neupravujte, manžel vie robiť v skicári tak to spraví, ale dajte nám lepšiu cenu". To je ako keby si išiel do pizzerky a povedal: Dobrý deň, prosím si pizzu 4 druhy syra, ale nemusíte mi to piecť, mám doma mikrovlnku s grillom.
alebo, dajte mi recept, manželka mi to napečie
 
Daniel.U
2013-02-23 22:02:30+01
príspevok od: piggee
Ked sa zeni fotograf, tak si na svadbu objedna fotografa, ktoreho pracu skor obdivuje a nebude riesit taketo suflikantske riesenia.
ja si zavolam takeho co mi to spravi zadarmo
 
atariak
2013-02-23 22:21:07+01
Preco nie? Ked si zenich/nevesta a fotograf padnu do oka a zdielaju rovnaky pohlad na vec? Fotograf usetri kopu casu a zenich/nevesta ma fotky, ake chce?
 
tomascolt
2013-02-23 22:32:11+01
príspevok od: atariak
Preco nie? Ked si zenich/nevesta a fotograf padnu do oka a zdielaju rovnaky pohlad na vec? Fotograf usetri kopu casu a zenich/nevesta ma fotky, ake chce?
popripade daju trojku
 
atariak
2013-02-23 22:43:25+01
príspevok od: tomascolt
popripade daju trojku
kedze som bol podmienecne banned na tyzden, nebudem komentovat
 
ycnarf
2013-02-24 03:50:46+01
vdaka este raz,troska premrstene emocie,ale budiz.zda sa,ze odpoved je skor k spokojnosti fotografov-ale vahy smeruju skor k dobremu menu fotografa za super retusovane fotky.
 
Pali66
2013-02-24 19:13:26+01
príspevok od: piggee
Ked sa zeni fotograf, tak si na svadbu objedna fotografa, ktoreho pracu skor obdivuje a nebude riesit taketo suflikantske riesenia.
Zobral by som si kamaráta - fotografa, s ktorým chodíme spolu na foto výpravy a toto hobby intenzívne zdieľame. Pravidlene si zo žartu vymieňame raw súbory a zabávame sa na tom ako by sme k tej istej veci pristúpili inak. Nikto z nás nie je bigotný ohľadom postojov a nemal by nijaké negatívne pocity, ak by ten druhý chcel robiť úpravy sám. Keby môj kamarát chcel tie raw súbory z jeho vlastnej svadby, dal by som mu ich bez jediného komentára, samozrejme, stále by som urobil aj vlastné jpg verzie. My ale nie sme profesionálni fotografi a zabávame sa tým, navyše - obaja sme už vlastne desiatky rokov ženatí, takže nejaká ďalšia svadba nikomu z nás nehrozí.

Ako som už pôvodne napísal, pochybujem, že by toto akceptoval (profesionálny) fotograf, lebo tam už by zohrávala rolu jeho profesionálna česť a tiež iné riziká.

Hlavne však zachovajme pokoj, načo sa zavzdušňovať v nejakej debate na foto fóre?
 
Strana 1 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()