Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

strata histórie úprav v LR

trnavsky
2013-12-13 23:54:51+01
Ahojte, prosím poradiť. Ak presúvam zložky alebo fotky v prostredí LR v "Library", program zachová súvisiace informácie. Pri upratovaní (v prostredí LR) jednej sekcie zložiek som prišiel pri časti fotiek o históriu úprav. Teda asi pri tých, ktoré potom program nevedel priradiť-nájsť (neviem prečo). Pomocou tlačítka Locate fotku nájdem, ale historiua úprav už nie je. Takže otázka znie, dá sa obnoviť aj história úprav, a ak nie, tak potom čoho sa vyvarovať aby sa mi to v budúcnosti neopakovalo. Ďakujem. m.
 
total empty
2013-12-14 21:48:35+01
Nerobím z LR ale pokial si otvoríš raw a potom fotku uložíš ako rastrový obrázok, mal by ti v tom istom priečinku program spraviť nový priečinok zo súbormi zmien a exifom a úprav raw. Pokiaľ znova rozklikneš raw, tak by ti ho malo načítať zo všetkými zmenami v konečnom stave ako si uložil, ale máš tam možnosť default všetkého na počiatok.
Historia úprav je obmedzená aj vo fotošope, šipka vratiť späť akciu, trebárs na 20 krokov do zadu, neviem či sa dá rozšíriť na viac krokov, ale určite by išlo o enormné zaťaženie RAM.
Celkovú úpravu, že kde si klikal a čo robil od A po Z asi nezaznamenáva žiadný program, aspoň o tom neviem, veď to by bola spústa info, a kto by stoho vyšiel ?
 
calven
2013-12-14 22:01:00+01
Katalógové programy zaznamenávajú úplne všetky úpravy, teda bez ohľadu na to čo s fotkou človek spraví, dá sa VŽDY (s výnimkou úprav v externých editoroch a externých pluginoch) vrátiť na úplny začiatok.
 
trnavsky
2013-12-14 22:31:36+01
príspevok od: calven
Katalógové programy zaznamenávajú úplne všetky úpravy, teda bez ohľadu na to čo s fotkou človek spraví, dá sa VŽDY (s výnimkou úprav v externých editoroch a externých pluginoch) vrátiť na úplny začiatok.
ano, začiatok mám, čiže znova neupravené fotky, a teda až taká katastrofa sa nestala (v podstate aj tie upravené, i keď zmenšené po exporte), ale išlo mi o to, aby tam tá história zostala aj po manipulácii s priečinkami. Stalo sa mi to prvý krát a neviem presne prečo. Teraz mám trošku obavu pokračovať v "upratovaní".
 
trnavsky
2013-12-14 22:34:54+01
príspevok od: total empty
Nerobím z LR ale pokial si otvoríš raw a potom fotku uložíš ako rastrový obrázok, mal by ti v tom istom priečinku program spraviť nový priečinok zo súbormi zmien a exifom a úprav raw. Pokiaľ znova rozklikneš raw, tak by ti ho malo načítať zo všetkými zmenami v konečnom stave ako si uložil, ale máš tam možnosť default všetkého na počiatok.
Historia úprav je obmedzená aj vo fotošope, šipka vratiť späť akciu, trebárs na 20 krokov do zadu, neviem či sa dá rozšíriť na viac krokov, ale určite by išlo o enormné zaťaženie RAM.
Celkovú úpravu, že kde si klikal a čo robil od A po Z asi nezaznamenáva žiadný program, aspoň o tom neviem, veď to by bola spústa info, a kto by stoho vyšiel ?
Toto čo riešim sa týka asi 50-70 tich fotiek. U ostatných je všetko ako má byť - aj s históriou úprav, zatiaľ to progream aj PC zvláda.
 
tomis.ales
2013-12-17 12:34:55+01
settings-catalog settings-write .XMP files blabla....toto zaskrkni a vykasli sa na debilne a chaoticke funkcie jeblej library casti. Po uprave fotky ti v priecinku vedla rawu pribudne .XMP subor s rovnakym nazvom. Mozes kopirovat do omdletia, pokial sa budu rovnako volat a budu spolu v priecinku, mozes si tento upraveny raw otvorit aj u kamosa, pripadne ked ti padne komp a prides C-cko napr.
 
tomis.ales
2013-12-17 12:39:00+01
Ale neviem ako vratit upravy. Iba ako sa vyvarovat tohoto problemu.
 
bonifacko
2013-12-17 13:21:01+01
príspevok od: total empty
Nerobím z LR ale pokial si otvoríš raw a potom fotku uložíš ako rastrový obrázok, mal by ti v tom istom priečinku program spraviť nový priečinok zo súbormi zmien a exifom a úprav raw. Pokiaľ znova rozklikneš raw, tak by ti ho malo načítať zo všetkými zmenami v konečnom stave ako si uložil, ale máš tam možnosť default všetkého na počiatok.
Historia úprav je obmedzená aj vo fotošope, šipka vratiť späť akciu, trebárs na 20 krokov do zadu, neviem či sa dá rozšíriť na viac krokov, ale určite by išlo o enormné zaťaženie RAM.
Celkovú úpravu, že kde si klikal a čo robil od A po Z asi nezaznamenáva žiadný program, aspoň o tom neviem, veď to by bola spústa info, a kto by stoho vyšiel ?
katalogovy subor (lrcat) v sebe integruje zmeny, aj post procesing a Adobe LR umožnuje sa vratiť k povodnemu nastaveniu vždy. Samotny RAW subor, ak by som napr. vložil do uplne ineho PC, tak sa načíta iba s povodnymi hodnotami.
 
total empty
2013-12-17 14:10:10+01
príspevok od: bonifacko
katalogovy subor (lrcat) v sebe integruje zmeny, aj post procesing a Adobe LR umožnuje sa vratiť k povodnemu nastaveniu vždy. Samotny RAW subor, ak by som napr. vložil do uplne ineho PC, tak sa načíta iba s povodnymi hodnotami.
Ja to viem, v robím v sylkypix a tam je možný default.Druhá možnosť ako defauldovať je v priečinku kde si ukladá dáta úprav vymazať dotyčný súbor pre danú fotku a po otvorení sa ukáže raw v default nastavení. RAW je nemený.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()