Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Odstranenie oparu krajiny vo Photoshope

Zeck
2015-01-09 01:23:08+01
Zdravim,

chcem Vás požiadať o odkaz na kvalitný tutoriál na odstránenie oparu krajiny.
Prešiel som pár tutoriálov na youtube, bohužiaľ nepodarilo sa mi nájsť nič seriózne.
Ďakujem a prajem pekný deň.
 
Zeck
2015-01-09 01:42:13+01
Chcel by som sa naučiť to čo dokáže tento soft: http://www.kolor.com/neutralhazer-haze-remover-photo-photoshop-plugin.html
 
total empty
2015-01-09 06:29:15+01
príspevok od: Zeck
Zdravim,

chcem Vás požiadať o odkaz na kvalitný tutoriál na odstránenie oparu krajiny.
Prešiel som pár tutoriálov na youtube, bohužiaľ nepodarilo sa mi nájsť nič seriózne.
Ďakujem a prajem pekný deň.
Ciest ako dosiahnuť kontrastnejšie fotky z modrým nebom odfiltrovaním šede-oparu je mnoho.
Najučínejší bez ,alebo málo vedľajšími účinkami ako posterizácia,pixelizácia,zvýraznenie chromatickej aberácie, strata kresby atd.... je v úprave RAW v danom programe.(ktorý odporúča a preferuje výrobca foťaku).
Nepotrebuješ ani žiadné čarovanie z vrstvami a tonemapingom.
Ak by si už veľmi chcel nejak brutálne upravovať, tak potom je tu ďalší level a to je HDR.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-01-09 08:49:08+01
Nemyslím, že na to existuje jednoznačný návod. Každá fotka je iná a pri úprave treba využiť veľa funkcii. Vyžaduje to pokročilejšiu znalosť práce s PS, ktorá umožňuje individuálny prístup k riešeniu úprav. Pre tých, ktorí to nezvládajú, je práve taký plugin, aký si uviedol.
 
Roman Point
2015-01-09 08:56:49+01
Použitie CPL filtra + multiexpozícia ( HDR ).
Už samotný polarizačný filter dosť pomôže no odporúčam aj tak spraviť minimálne 3 fotografie ak je to možné.
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2015-01-09 10:38:33+01
príspevok od: Roman Point
Použitie CPL filtra + multiexpozícia ( HDR ).
Už samotný polarizačný filter dosť pomôže no odporúčam aj tak spraviť minimálne 3 fotografie ak je to možné.
Kolega chce poradit navod vo photoshope cize uz ma fotografiu hotovu

Odstranenie oparu je vlastne zvysenie kontrastu ako pisal djgorgo. V principe je to velmi jednoduche. Vo vacsine pripadov si vystacis s tymto postupom, co vlastne robi aj tebou uvedeny plugin (zvysenie kontrastu a maskami upravis miesta, ktore (ne)potrebujes):
https://www.youtube.com/watch?v=ai-gTx2gjeM

Zalezi vsak aj na samotnej fotke ako pisal Karol a od toho aky vystup pozadujes.




 
Roman Point
2015-01-09 11:04:33+01
príspevok od: Jozef Krajčo
Kolega chce poradit navod vo photoshope cize uz ma fotografiu hotovu

Odstranenie oparu je vlastne zvysenie kontrastu ako pisal djgorgo. V principe je to velmi jednoduche. Vo vacsine pripadov si vystacis s tymto postupom, co vlastne robi aj tebou uvedeny plugin (zvysenie kontrastu a maskami upravis miesta, ktore (ne)potrebujes):
https://www.youtube.com/watch?v=ai-gTx2gjeM

Zalezi vsak aj na samotnej fotke ako pisal Karol a od toho aky vystup pozadujes.




Takže to znamená že moja odpoveď siaha ešte kúsok do budúcnosti.To ma teší. Čítam veľa kníh v ktorých sa píše že postprocessom sa dajú robiť zázraky no úprimne prečo si neskratit hodiny za počítačom tým že už na kopci, mieste všeobecne naexponovat všetko čo najspravnejsie. A usetreni čas venovať opäť vytváraniu snímkov že?
Takže som reagoval "offtopic" ale aj celkom vkusne
 
Zeck
2015-01-09 19:18:28+01
Ďakujem pekne za rady. To zvysenie kontrastu s maskami som skusal a je to v pohode, dava to dobre vysledky. Ale zaujimal by ma ten druhy sposob s polarizerom a HDR. Ako sa tym odstrani opar? Ja mam D3200 a ta nepodporuje HDR, ale fotim do RAW, aky je v takom pripade postup?
 
total empty
2015-01-09 19:40:38+01
príspevok od: Zeck
Ďakujem pekne za rady. To zvysenie kontrastu s maskami som skusal a je to v pohode, dava to dobre vysledky. Ale zaujimal by ma ten druhy sposob s polarizerom a HDR. Ako sa tym odstrani opar? Ja mam D3200 a ta nepodporuje HDR, ale fotim do RAW, aky je v takom pripade postup?
RAW si uprav a ulož ako tiff dva krát,raz normálne,druhykrat podexponovaný o 1EValebo 1,5EV.
HDR nema rado prepaly,tak svetlejšiu o jedno EV by som nedával (záleži na fotke či to potrebuješ alebo nie).
Potom otvoríš HDR soft dáš tam obidva fotky v tiff a ťukaš a poťahuješ knofličkami ......až dokedy nespravíš niečo kukateľné.
HDR softov je kopa,je na tebe aký si vyberieš.
 
majster333
2015-01-09 19:56:27+01
iba to doostri s veľkým polomerom a získaš HRD efekt
 
Zeck
2015-01-10 01:23:30+01
Upravil som jednu fotku, chcel by som Vás poiadať o konštruktívnu kritiku, čo by sa tam dalo vylepšiť.

 
majo.kmet
2015-01-10 10:23:56+01
príspevok od: Zeck
Upravil som jednu fotku, chcel by som Vás poiadať o konštruktívnu kritiku, čo by sa tam dalo vylepšiť.

ak to mas v rawku, tak prechodovy filter so znizenim expozicie zhora. obloha bude tmavsia a zlepsi sa trochu ja viditelnost tych kopcov v pozadi. idealne keby si mal prechodovy filter nasadeny fyzicky na objektive uz pri foteni potom by si to nemusel riesit v PC. no a na upravenej fotke sa mi zda byt aj ten les trochu tmavy, takze by som bud znizil kontrast, alebo radsej vytiahol trosku shadows, nech sa vrati trochu detailov do toho lesa. nie som ziaden grafik, ale toto ma napadlo pri pohlade na tvoju fotku ako prve
 
vladdo
2020-11-18 10:48:43+01
Chcem sa opytat, mam taky neduh ked odstranim opar.
Jedna sa zo zelenu farbu pri krajinkach (D 3400 photoshop CC 2019)

Ci uz pri automatickom alebo rucnom raw settings (len mierne + 10 zvysim dehaze alebo clarity) mam koli znizeniu blacks cudny zeleny nadych.
Viem to scasti odstranit.(Mierne pomoze zvysit temperaturu alebo zvysit luminace zelenej alebo zvysit blacks)
Ale preco to robi?Kedze zelena farba je v kazdej krajinke tak piplat sa s tym zakazdym....Ked som pri tom par hodin uz som zmagoreny s tej zelenej, zozeleneny som. Nie je to nejaky photoshop bug?
Diky

 
vladdo
2020-11-18 10:52:03+01
Popripade tato trava, presaturovana nie je ale je divna.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-11-18 11:22:25+01
Skus poiuzit iny obrazovy profil s mensou saturaciou.
 
duroslav
2020-11-18 11:31:42+01
Ja keď sa dostanem do podobnej situácie, riešim to tým že v krivkách si vyberiem modrý kanál a na x-ovej osi potiahnem ľavú stranu krivky trochu doprava
 
jozef84
2020-11-18 13:24:11+01
príspevok od: vladdo
Chcem sa opytat, mam taky neduh ked odstranim opar.
Jedna sa zo zelenu farbu pri krajinkach (D 3400 photoshop CC 2019)

Ci uz pri automatickom alebo rucnom raw settings (len mierne + 10 zvysim dehaze alebo clarity) mam koli znizeniu blacks cudny zeleny nadych.
Viem to scasti odstranit.(Mierne pomoze zvysit temperaturu alebo zvysit luminace zelenej alebo zvysit blacks)
Ale preco to robi?Kedze zelena farba je v kazdej krajinke tak piplat sa s tym zakazdym....Ked som pri tom par hodin uz som zmagoreny s tej zelenej, zozeleneny som. Nie je to nejaky photoshop bug?
Diky

Toto mi robilo aj u Fuji, kým som prišiel na to, čo treba.1. Používaj prechodový filter, alebo polarizák a následne v Adobe RAW sa vyhraj s nastavením bielej. Ak nie si znalý postprocesu, tak si nakalibruj vo foťáku nastavenie bielej a skontroluj, či si si neposunul tónovanie pri nastavení JPEG vo foťáku.
 
fatality
2020-11-18 14:51:33+01
príspevok od: vladdo
Popripade tato trava, presaturovana nie je ale je divna.
co je na nej divne?
 
jozef84
2020-11-19 08:20:21+01
príspevok od: fatality
co je na nej divne?
No, je zelená. Teraz by asi mala byť už hnedá. To je asi divné, nie?
 
fatality
2020-11-19 09:17:37+01
príspevok od: jozef84
No, je zelená. Teraz by asi mala byť už hnedá. To je asi divné, nie?
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()