Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Panoráma - spracovanie RAW

miky265
miky265 2015-04-11 18:14:52+02
Ahoj,

po dlhej dobe sa opäť skúšam priučiť niečo nového s fotografovania. Najnovšie skúšam panorámy no narazil som na problém. Dosť fotím len pre seba a radosť takže s RAWom moc veľké skúsenosti nemám. Čo by som potreboval poradiť je ako upravovať RAW fotky na poskladanie panorámy ?

Tiež som si aktivoval aspoň CLASSIC konto s nádejou že niečo nájdem v článkoch ako je www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/panoramaticka-fotografia/panorama/ a po. no zatiaľ sklamanie.
Vedel by niekto stručne poradiť alebo ma odkázať aspoň na smer kde a čo hľadať ?


Predom ďakujem.
 
vladdo
2024-02-17 21:21:41+01
Ahoj, viem ze to az tak nesuvisi uplne s temou, ale nic pribuznejsie som nenasiel.

Nevie niekto poradit kolko sekund trva priblizne pixel shift hight resolution foto?
Napr, u takeho Lumix DC S5 II x.

https://www.youtube.com/watch?v=QjgUOK5hJpI

V mojom pripade by sa jednalo o krajinky cez den, slnecne vyberovky. Naozaj taka fotka do kalendara.
Je tam problem ked fuka vietor napr. s rozmazanymi konarmi stromov?
Druha otazka - lespie je spracovanie Raw v PC alebo to nechat fotak?Lebo musel by som naskladat cca. 6 fotiek s dlhsi ohniskom tym padom.
Vdaka
 
martinmlm
2024-02-17 22:03:21+01
príspevok od: vladdo
Ahoj, viem ze to az tak nesuvisi uplne s temou, ale nic pribuznejsie som nenasiel.

Nevie niekto poradit kolko sekund trva priblizne pixel shift hight resolution foto?
Napr, u takeho Lumix DC S5 II x.

https://www.youtube.com/watch?v=QjgUOK5hJpI

V mojom pripade by sa jednalo o krajinky cez den, slnecne vyberovky. Naozaj taka fotka do kalendara.
Je tam problem ked fuka vietor napr. s rozmazanymi konarmi stromov?
Druha otazka - lespie je spracovanie Raw v PC alebo to nechat fotak?Lebo musel by som naskladat cca. 6 fotiek s dlhsi ohniskom tym padom.
Vdaka
neviem, ako u iných programoch, ale u Zoner X je pri skladaní fotografií funkcia "odstrániť pohybujúce sa objekty"

"Druha otazka - lespie je spracovanie Raw v PC alebo to nechat fotak?Lebo musel by som naskladat cca. 6 fotiek s dlhsi ohniskom tym padom."
.....čo ti bráni vyskúšať oba sposoby a porovnať si to?
 
vladdo
2024-02-18 15:06:54+01
Nemam zatial taky hight res fotak. Take 2 cenovo podobne Full framy do buducna ak by som uvazoval - aj na dobre video a foto, su DCS5IIx a EOSR6 II. Canon to napr. nema. Len neviem ci je to az taka vichirena funkcia, zeby som sa priklonil k Panasonicu koli tomu. SKor koli tomu Prores vystupu.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2024-02-18 16:55:25+01
príspevok od: vladdo
Ahoj, viem ze to az tak nesuvisi uplne s temou, ale nic pribuznejsie som nenasiel.

Nevie niekto poradit kolko sekund trva priblizne pixel shift hight resolution foto?
Napr, u takeho Lumix DC S5 II x.

https://www.youtube.com/watch?v=QjgUOK5hJpI

V mojom pripade by sa jednalo o krajinky cez den, slnecne vyberovky. Naozaj taka fotka do kalendara.
Je tam problem ked fuka vietor napr. s rozmazanymi konarmi stromov?
Druha otazka - lespie je spracovanie Raw v PC alebo to nechat fotak?Lebo musel by som naskladat cca. 6 fotiek s dlhsi ohniskom tym padom.
Vdaka
Po tom, co som odskual Superresolution, funkciu v Lightroome a ACR, ktora fotku zvacsi 4x, uz Pixel Shift nepouzivam. Vysledky su takmer rovnake a mozem SUperresoliution pouzit na lubovolnu fotku, bez akehokolvek obmedzenia.
 
vladdo
2024-02-18 20:14:15+01
príspevok od: Karol Srnec
Po tom, co som odskual Superresolution, funkciu v Lightroome a ACR, ktora fotku zvacsi 4x, uz Pixel Shift nepouzivam. Vysledky su takmer rovnake a mozem SUperresoliution pouzit na lubovolnu fotku, bez akehokolvek obmedzenia.
Aha, cize ako keby sa zvacsila fotka horizontalne aj vertikalne 2 x + 2x ? Tym padom pozorovany vyrez ,teda roziri zorne pole.

Pixel Shift ten ale zachova zorne pole, ale akurat to nahusti do seba?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2024-02-19 07:09:10+01
príspevok od: vladdo
Aha, cize ako keby sa zvacsila fotka horizontalne aj vertikalne 2 x + 2x ? Tym padom pozorovany vyrez ,teda roziri zorne pole.

Pixel Shift ten ale zachova zorne pole, ale akurat to nahusti do seba?
Zorne pole ti rozsiri len umela inteligencia
 
marianr
2024-02-19 10:55:22+01
Pixel shift vykreslí každú farbu každým pixelom, nemusí sa nič dopočítavať (vymýšlať).
 
vladdo
2024-02-19 19:29:02+01
príspevok od: Karol Srnec
Zorne pole ti rozsiri len umela inteligencia
Inak som to myslel, podla obrazku. V Lightroome ty rozsiris fotku 2 nasobne, tym aj vyrez co odfotis, cize hory napr.
V pixel shift vyrez ostava , len ma ovela viac pixelov. AK som to dobre pochopil.
Len aka je dlha expozicia za bieleho dna?Viac ako sekunda?
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()