Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Lightroom - uloženie fotografie

Goriot
2016-12-11 11:58:10+01
Na predposlednej mojej fotke "Superspln" som si dal záležať a dopadlo to zle. Po mnohohodinovom bádaní som rezignoval a teraz sa obraciam na Vás.
O čo ide?
Upravená fotografia v Lightroome je "celkom dobrá" na monitore, ale keď ju uložím v pdf, alebo tiff, alebo v jpg tak sa pri opätovnom otvorení v Lightroome, Photoshope alebo inom grafickom editore zobrazuje posterizácia a rôzne škvrny. Toto je vidno aj na tu zverejnenej zmienenej fotke Ako ukážku dávam fotky stiahnuté z monitoru pomocou programu MWSnap. Na prvom obrázku je zväčšenina časti originálu v Lightrome a na ďalších tá istá fotka ... zväčšenina ... uloženého originálu v PSD a JPG ... skúšal som aj TIFF a je to stále rovnaké. Pridávam aj nastavenia uloženia.
V čom je chyba,
Za radu vopred ďakujem.
 
Goriot
2016-12-11 12:00:42+01
Jaj fotky nepriradilo lebo je nepodporovaný formát tiff. Skúsim previesť do JPG
 
Goriot
2016-12-11 12:03:42+01
No tak fotky sú samozrejme prevodom do JPG zase horšie, ale aj tak je vidieť chyby.
 
psykora2
2016-12-11 22:04:31+01
skus pridat trochu sumu pred exportom
 
Roman Point
2016-12-12 04:52:21+01
Na tvojej foto pridanej na kritiku posterizaciu nevidím.. V ukážkach čo si priložil áno a mega..

Skús ešte doostrit zaskrtnut a daj monitor alebo glossy papier
 
seifi
2016-12-12 08:20:38+01
príspevok od: Roman Point
Na tvojej foto pridanej na kritiku posterizaciu nevidím.. V ukážkach čo si priložil áno a mega..

Skús ešte doostrit zaskrtnut a daj monitor alebo glossy papier
posterizácia je hore tiahne sa oblúkom hlavne vpravo
som laik, pozerám ale, že pridaná fotografia je zmenšená na 1200 a čosi, v uvedených ukážkach políčko prispôsobiť veľkosť zaškrtnuté nie je; zmenšuješ v PS ?
 
Roman Point
2016-12-12 08:27:55+01
príspevok od: seifi
posterizácia je hore tiahne sa oblúkom hlavne vpravo
som laik, pozerám ale, že pridaná fotografia je zmenšená na 1200 a čosi, v uvedených ukážkach políčko prispôsobiť veľkosť zaškrtnuté nie je; zmenšuješ v PS ?
Iba v LR zmenšujem a exportujem
 
drummer54
2016-12-12 13:44:34+01
Poznam to. Podla mna je to tym, ze RAW ako taky nie je kompimovany - tam je to v poriadku, ale JPG - uz komprimovany je a tam to vyskoci. Hlavne taketo fotky s takouto modrou oblohou su na to haklive. Skus to neprehnat s upravami. Myslim, ze si tu modru dost stmavil a prave to to sposobilo. Skus ju stmavit menej a vyexportuj do JPG, takto skusaj, kym vysledok nebude bez postrerizacie. Potom si vo Photoshope urob viac vrstiev, jednu z nich stmav, mozno dosiahnes rovnaky efekt ale bez posterizacie.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-12-12 14:39:13+01
RAW nie je fotka, preto ho nemozno zobrazit. LR ukazuje vygenerovany nahlad v JPG (Adobe RGB). Vzhladom na to, ze PS ukazuje u 16-bit PSD posterizaciu a u 8-bit JPG nie (malo by byt skor naopak), hadam ze je to skor v tom, ze graficka karta/ovladace sa snazia rychlejsie zobrazovat velke obrazove subory. Ukazu ich komprimovane.
 
Goriot
2016-12-12 21:26:24+01
príspevok od: Karol Srnec
RAW nie je fotka, preto ho nemozno zobrazit. LR ukazuje vygenerovany nahlad v JPG (Adobe RGB). Vzhladom na to, ze PS ukazuje u 16-bit PSD posterizaciu a u 8-bit JPG nie (malo by byt skor naopak), hadam ze je to skor v tom, ze graficka karta/ovladace sa snazia rychlejsie zobrazovat velke obrazove subory. Ukazu ich komprimovane.
Priložené obrázky sú po prevodede do JPG vlastne iba ilustračné. V krátkosti zopakujem o čo sa mi jednalo. V LR som otvoril originál fotku RAW - fotka bola bez posterizácie, upravil som ju a fotka je stále super, potom som ju uložím vo formáte PSD. Potom som ju chcel zmenšiť tak som ju otvoril v PS a už tam bola posterizácia.
Tak som dnes strávil dve hodiny pri tomto probléme a nakoniec som to vyriešil. 100% kvalitu som dosiahol iba v jedinom prípade, keď som fotku uložil do formátu PSD - sRGB a pri otváraní v PS som zvolil "Požit vložený profil". Všetky ostatné kombinácie boli neúspešné, teda bola tam posterizácia.
Na záver mi ostal už iba jediný problém a to ako to previesť do JPG aby sa posterizácia opäť neukázala. Zajtra vyskúšam to pridanie šumu, ale bude mi to trhať žily ... pokaziť tak peknú fotku.
Všetkým ďakujem za rady
 
blahoslav J B Art
2016-12-12 21:41:35+01
príspevok od: Goriot
Priložené obrázky sú po prevodede do JPG vlastne iba ilustračné. V krátkosti zopakujem o čo sa mi jednalo. V LR som otvoril originál fotku RAW - fotka bola bez posterizácie, upravil som ju a fotka je stále super, potom som ju uložím vo formáte PSD. Potom som ju chcel zmenšiť tak som ju otvoril v PS a už tam bola posterizácia.
Tak som dnes strávil dve hodiny pri tomto probléme a nakoniec som to vyriešil. 100% kvalitu som dosiahol iba v jedinom prípade, keď som fotku uložil do formátu PSD - sRGB a pri otváraní v PS som zvolil "Požit vložený profil". Všetky ostatné kombinácie boli neúspešné, teda bola tam posterizácia.
Na záver mi ostal už iba jediný problém a to ako to previesť do JPG aby sa posterizácia opäť neukázala. Zajtra vyskúšam to pridanie šumu, ale bude mi to trhať žily ... pokaziť tak peknú fotku.
Všetkým ďakujem za rady
to mas za to, ze robis podvodne (zavadzajuce) kolaze ... ako napr. oblaky za Mesiacom
 
Goriot
2016-12-12 21:56:23+01
príspevok od: blahoslav J B Art
to mas za to, ze robis podvodne (zavadzajuce) kolaze ... ako napr. oblaky za Mesiacom
blaho ... je tam jasne uvedené "koláž/montáž" tak o akom podvode hovoríš? Ak sa tebe tento tip fotografie nepáči je to tvoja vec, ale neoznačuj ju prosím za podvod ... napríklad tejto fotke som venoval hodiny času a takýto koment ma štve. Inak ak by si poriadne pozeral tak by si videl že oblaky mesiac zakrývajú, iba že to niesu nepriehľadné búrkové oblaky, ale iba také priesvitné obláčiky ... tak ho nemôžu zakryť.
 
Goriot
2016-12-12 21:57:39+01
príspevok od: Karol Srnec
RAW nie je fotka, preto ho nemozno zobrazit. LR ukazuje vygenerovany nahlad v JPG (Adobe RGB). Vzhladom na to, ze PS ukazuje u 16-bit PSD posterizaciu a u 8-bit JPG nie (malo by byt skor naopak), hadam ze je to skor v tom, ze graficka karta/ovladace sa snazia rychlejsie zobrazovat velke obrazove subory. Ukazu ich komprimovane.
Tak som ešte trocha upravil fotku a pridal 0.5 % šumu ... tu je výsledok.
 
blahoslav J B Art
2016-12-12 22:19:35+01
príspevok od: Goriot
blaho ... je tam jasne uvedené "koláž/montáž" tak o akom podvode hovoríš? Ak sa tebe tento tip fotografie nepáči je to tvoja vec, ale neoznačuj ju prosím za podvod ... napríklad tejto fotke som venoval hodiny času a takýto koment ma štve. Inak ak by si poriadne pozeral tak by si videl že oblaky mesiac zakrývajú, iba že to niesu nepriehľadné búrkové oblaky, ale iba také priesvitné obláčiky ... tak ho nemôžu zakryť.
uvolni sa ... podla mna netreba brat vlastne fotky smrtelne vazne
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()