Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

colour range selection v Zoner X

miffko
2017-01-26 09:46:16+01
ahoj. nevie my niekto povedat ci Zoner ma v sebe vyber podla farby ako to ma Photoshop? tu je odkac na co myslim: https://www.youtube.com/watch?v=ZZZRKgiWy4c
dik
 
Garri
2018-09-12 12:31:21+02
Ahojte, nadvazujem na ten Zoner verzus Photoshop, ci skor verzus Lightroom. Chystam sa kupit nove PC optimalizovane na spracovanie fotiek, a k nemu novy soft. Doteraz som robila so Zonerom PS 16, takze som na Zoner zvyknuta. Je to uz ale zastaraly program, potrebujem ho nutne upgradovat. Fotim zasadne do RAW, takze idealna volba by bol asi ten LR, ale je mi trochu drahy Preto by som rada videla nejake porovnanie medzi Zoner X a LR - ake su tam rozdiely, ze ci by mi aj ten Zoner nestacil....
Vopred dakujem, Garri
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2018-09-12 13:09:04+02
príspevok od: Garri
Ahojte, nadvazujem na ten Zoner verzus Photoshop, ci skor verzus Lightroom. Chystam sa kupit nove PC optimalizovane na spracovanie fotiek, a k nemu novy soft. Doteraz som robila so Zonerom PS 16, takze som na Zoner zvyknuta. Je to uz ale zastaraly program, potrebujem ho nutne upgradovat. Fotim zasadne do RAW, takze idealna volba by bol asi ten LR, ale je mi trochu drahy Preto by som rada videla nejake porovnanie medzi Zoner X a LR - ake su tam rozdiely, ze ci by mi aj ten Zoner nestacil....
Vopred dakujem, Garri
LR nie je drahy, ak zapocitas Photoshop. Ak ho nevyuzije, to uz je potom pomer cena/vykon slabsi. Lightroom je najrozsiernejsi program a preto najdes najviac navodov. Pre mna je to hlavne o rychlosti spracovania fotografii. Usporiadanie uprav je najefektivnejsie zo vsetkych programov a petu mu davam prednost aj ped tymi, ktore maju teoreticky lepsie spracovanie obrazu.

Zoner sa vypracoval na velmi dobry program. Podla mna to ale prehanaju s funkciami a urobili z toho tak trochu bordel plny funkcii, ktore nepotrebujes. Teraz pridali strih videa. Preboha naco? To mali spravit Zoner Video.

Lightroom je blbuvzdoeny co sa tyka colormanagementu. Je pevne nastaveny a nemozes preto nieco pokaslat. je tu najvacsia podpora profilov fotoapartov a objektivov. S colormanagementom i profilmy mozes mat u Zoneru problem.

Obidva programy si mozes zdarma vyskusat. Adobe na 7 dni, Zoner presne neviem.
 
Garri
2018-09-12 14:21:49+02
Zoner na mesiac
Pre mna je teraz velmi dolezita rychlost spracovania ( ale tu idem ovplyvnit aj hardwarom ) a rychle hromadne nasadenie uprav do rawov, a este asi budem casto potrebovat retus - na to uz ale treba Photoshop, vsak ? ( nepoznam ani jeden adobe... )
Asi teda predsa len invetsujem do toho Lightroomu. Dakujem
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()