Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Priprava RAW pre DeepSkyStacker

ferguson
2017-10-15 10:23:55+02
Ahojte,
vedeli by ste mi prosim poradit ohladom pripravy suborov pre DeepSkyStacker? Mam nafotenych 20 RAWov "mliecnej drahy" a k tomu po 20 dark framov, bias... Teraz by som ich chcel upravit, ale neviem co dalej. Podla info na stranke DSS musim RAWvy preklopit na TIFF. Na to pouzivam Canon Digital Photo Professional. Mam v tomto konventore robit nejake zmeny v RAWoch? Odsumenie, doostrenie, aplikacia lens correction dat?
Dakujem
 
z80
2017-10-15 11:47:15+02
príspevok od: ferguson
Ahojte,
vedeli by ste mi prosim poradit ohladom pripravy suborov pre DeepSkyStacker? Mam nafotenych 20 RAWov "mliecnej drahy" a k tomu po 20 dark framov, bias... Teraz by som ich chcel upravit, ale neviem co dalej. Podla info na stranke DSS musim RAWvy preklopit na TIFF. Na to pouzivam Canon Digital Photo Professional. Mam v tomto konventore robit nejake zmeny v RAWoch? Odsumenie, doostrenie, aplikacia lens correction dat?
Dakujem
Urcite by som nerobil odsumenie, to "zerie hviezdy".
 
ferguson
2017-10-16 20:54:33+02
Nakoniec som zistil, ze to berie aj RAWy, takze jeden problem odpadol. No mam dojem, ze aj tak budem musiet robit konverziu na TIFF, aby som mohol aplikovat odstranenie sudkoviteho skreslenia. Robi mi to pri spajani akesi artefakty...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()