Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Photo Shop - posun farieb

Forx
2018-03-21 20:53:34+01
Dobrý deň.

Mám nasledovný problém, ktorému neviem prísť na koreň:

Fotku z RAWu upravím v LIgt Roome, od tiaľ ju priamo otvorím vo Photo Shope a z neho, keď ju dám uložiť do JPGu (ale skušal som aj do iných formátov). Potom keď ju otvorím, farby sú posunuté, konkrétne do fialova...
Neviem čím je to spôsobené, lebo v náhlade pred uložením sú ešte OK, až po uložení a následnom otvorení, tam je tá zmena farieb.
Zitil som to pri skladaní Focus Stacking fotky, ale robí to aj pri obyčajnom expote a následnom uložení fotky z LR do PS...
 
Tibor78
2018-03-22 03:25:00+01
príspevok od: Forx
Dobrý deň.

Mám nasledovný problém, ktorému neviem prísť na koreň:

Fotku z RAWu upravím v LIgt Roome, od tiaľ ju priamo otvorím vo Photo Shope a z neho, keď ju dám uložiť do JPGu (ale skušal som aj do iných formátov). Potom keď ju otvorím, farby sú posunuté, konkrétne do fialova...
Neviem čím je to spôsobené, lebo v náhlade pred uložením sú ešte OK, až po uložení a následnom otvorení, tam je tá zmena farieb.
Zitil som to pri skladaní Focus Stacking fotky, ale robí to aj pri obyčajnom expote a následnom uložení fotky z LR do PS...
Asi mas prednastaveny nejaky iny farebny profil, neviem ale kde presne sa to da prenastavit. Ved sprav to tak, ze v LR urob vsetky zakladne upravy, vyexportuj do jpg a potom az to otvor v PS.
 
asverusko
2018-03-22 08:43:37+01
PS:
Úpravy - nastavenie farieb
obraz - režim - rgb
 
MaxGamut
2018-03-22 18:46:19+01
Pripadne aj nezabudnut ukladat vzdy s ICC profilom...
 
Tibor78
2018-03-22 20:15:34+01
príspevok od: asverusko
PS:
Úpravy - nastavenie farieb
obraz - režim - rgb
Diky za minusko !!!
 
asverusko
2018-03-22 20:49:45+01
príspevok od: Tibor78
Diky za minusko !!!
Tibor, OSPRAVEDLŇUJEM sa. Ťukol som omylom a nevedel som to stiahnuť späť.
 
Tibor78
2018-03-22 21:02:36+01
príspevok od: asverusko
Tibor, OSPRAVEDLŇUJEM sa. Ťukol som omylom a nevedel som to stiahnuť späť.
V poriadku, prijimam!
 
JanM
2018-03-23 10:10:41+01
Mne tam tiež skáču mínusky a plusky tam kde nie vždy chcem. Sorry. Neviem presne kde tvoj problém môže byť, ale js by som skusil všetky úpravy robit vo viacbitovom formáte a až nakoniec zmenšil a uložil v JPG.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()