Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Capture One Express pre Fujifilm

DenisBede
2019-03-19 23:07:22+01
Nedávno som si stiahol a nainštaloval Capture One 12 Fujifilm priamo z ich stránky, na základe článkov a recenzií aj tu na ephoto. Klasická verzia (nie PRO) má byť podľa všetkého zadarmo.
Po nainštalovaní na iMac som s programom zopár dní nepracoval, kým som sa k tomu dostal. Akonáhle však dám importovať fotky, program mi spadne... vyhodí len okno, že "Capture One 12 has unexpectedly quit". Má niekto skúsenosti? Na nete som nič nenašiel. Nepomohlo ani odinštalovať a opätovne stiahnuť a nainštalovať...
 
fatality
2019-03-20 10:35:08+01
príspevok od: DenisBede
Nedávno som si stiahol a nainštaloval Capture One 12 Fujifilm priamo z ich stránky, na základe článkov a recenzií aj tu na ephoto. Klasická verzia (nie PRO) má byť podľa všetkého zadarmo.
Po nainštalovaní na iMac som s programom zopár dní nepracoval, kým som sa k tomu dostal. Akonáhle však dám importovať fotky, program mi spadne... vyhodí len okno, že "Capture One 12 has unexpectedly quit". Má niekto skúsenosti? Na nete som nič nenašiel. Nepomohlo ani odinštalovať a opätovne stiahnuť a nainštalovať...
pouzivam na Win a funguje bez problemov..
 
close
2019-03-20 11:42:57+01
príspevok od: DenisBede
Nedávno som si stiahol a nainštaloval Capture One 12 Fujifilm priamo z ich stránky, na základe článkov a recenzií aj tu na ephoto. Klasická verzia (nie PRO) má byť podľa všetkého zadarmo.
Po nainštalovaní na iMac som s programom zopár dní nepracoval, kým som sa k tomu dostal. Akonáhle však dám importovať fotky, program mi spadne... vyhodí len okno, že "Capture One 12 has unexpectedly quit". Má niekto skúsenosti? Na nete som nič nenašiel. Nepomohlo ani odinštalovať a opätovne stiahnuť a nainštalovať...
skúšal si kliknúť "pravým" a tam dať otvoriť? Mac to považuje za niečo ako je vo Windowse spustiť ako administrátor...pri niektorých programoch mi to pomáha...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-03-20 12:58:31+01
príspevok od: DenisBede
Nedávno som si stiahol a nainštaloval Capture One 12 Fujifilm priamo z ich stránky, na základe článkov a recenzií aj tu na ephoto. Klasická verzia (nie PRO) má byť podľa všetkého zadarmo.
Po nainštalovaní na iMac som s programom zopár dní nepracoval, kým som sa k tomu dostal. Akonáhle však dám importovať fotky, program mi spadne... vyhodí len okno, že "Capture One 12 has unexpectedly quit". Má niekto skúsenosti? Na nete som nič nenašiel. Nepomohlo ani odinštalovať a opätovne stiahnuť a nainštalovať...
Mozno odinstalacia nei ej kompletna. Niekedy si program ponecha niektore podadresare a subory v ktorych su uzivatelske nastavenia.
 
miso74
2019-03-21 21:38:24+01
Tiez ho skusam uz mesiac na WIndowse a spokojnost, iba raz pri starte som zaznamenal spadnutie, skus podporu, velmi promptne odpovedaju. Dotlacil som sa horko-tazko k zmene z LR a dnes som ho aj kupil 124 EUR co je fakt super cena za trvalu licenciu. Dokonca som zacal pouzivat pero v CO s MS Surface PRO. Kto nechce platit mesacne poplatky, tak si myslim, ze pre Fuji je to najlepsia volba, RAW demosaic vnimam lepsi ako z LR CC.
 
DanielDaniel
2019-05-09 16:33:34+02
príspevok od: miso74
Tiez ho skusam uz mesiac na WIndowse a spokojnost, iba raz pri starte som zaznamenal spadnutie, skus podporu, velmi promptne odpovedaju. Dotlacil som sa horko-tazko k zmene z LR a dnes som ho aj kupil 124 EUR co je fakt super cena za trvalu licenciu. Dokonca som zacal pouzivat pero v CO s MS Surface PRO. Kto nechce platit mesacne poplatky, tak si myslim, ze pre Fuji je to najlepsia volba, RAW demosaic vnimam lepsi ako z LR CC.
Skúšal som kadečo, ale Capture One je jednoznačný leader v spracovaní .RAF súborov
Výstupom sa k nemu približuje napr. aj Darktable ale ten je dosť ťažkopádny a zabugovaný
 
JanM
2019-05-09 20:27:29+02
Tiež som ho nainštaloval na Windows laptop, ale len nedávno, takže zatiaľ nemôžem hodnotiť. Viac menej len pre porovnanie s Iridient X Transformerom, s ktorým som spokojný. RAF prevedie do dng a potom automaticky otvorí prevedený súbor v LR. Jeden klik, 5-10 sekúnd a ficis v LR ako za keby nič. Iridient nie je ale zadarmo. Stojí asi $40.
 
koozy
2019-05-10 15:38:47+02
Ja som skusal toho naozaj vela tiez, Iridient X-Transformer + LR je fajn kombinacia ak sa chces drzat LR..
Lenze myslim si, ze v Capture One dosiahnes lepsie vysledky co sa tyka minimalne farieb a sumu, pri rovnakej, mozno lepsej ostrosti.
Urcite teda aspon rychlejsie.

LR+Iridient je dokopy vela nastaveni, co treba skusat - nemam to vsetko potestovane, takze zatial u mna prevlada nazor, ze vo vystupe z CO vidim vacsi potencial
 
koozy
2019-05-10 15:44:15+02
Co sa tyka problemu - tak mam windows verziu a nikdy mi to nespadlo tymto sposobom. Updatovane graficke ovladace mas? Asi treba najst nejaky lepsi popis chyby - nejakeho detailu v chybovej hlaske alebo logov
 
JanM
2019-05-10 18:08:34+02
príspevok od: koozy
Ja som skusal toho naozaj vela tiez, Iridient X-Transformer + LR je fajn kombinacia ak sa chces drzat LR..
Lenze myslim si, ze v Capture One dosiahnes lepsie vysledky co sa tyka minimalne farieb a sumu, pri rovnakej, mozno lepsej ostrosti.
Urcite teda aspon rychlejsie.

LR+Iridient je dokopy vela nastaveni, co treba skusat - nemam to vsetko potestovane, takze zatial u mna prevlada nazor, ze vo vystupe z CO vidim vacsi potencial
Jasné. Každý má svoju obľúbenú cestu. To, čo hovoris ma aspoň donúti sa pozrieť CO lepšie na zúbok. Pokiaľ ide o Iridient/LR nastavenia, veľa toho je na nete takže netreba začínať z nuly. To isté zrejme platí aj o CO.
 
koozy
2019-05-10 18:39:50+02
príspevok od: JanM
Jasné. Každý má svoju obľúbenú cestu. To, čo hovoris ma aspoň donúti sa pozrieť CO lepšie na zúbok. Pokiaľ ide o Iridient/LR nastavenia, veľa toho je na nete takže netreba začínať z nuly. To isté zrejme platí aj o CO.
Tak tak, akurat som skusal uz vela toho a vzdy sa nejak vratim k CO. Inak s5 k problemu - co vravis na update systemu, grafickych, pripadne vsetkych ovladacov? . Aku mas grafiku, ja som casto riesil s AMD problemy, najnovsie mam Nvidiu, tam mi padal pri pouzivani grafickych editorov cely system, pokym som neupdatol. Ak to nepomoze skusim zistit kam sa loguju chyby COcka, ked mi posles potom ten subor tak je mozne ze zistime z neho nieco
 
DenisBede
2019-09-16 18:20:57+02
príspevok od: koozy
Tak tak, akurat som skusal uz vela toho a vzdy sa nejak vratim k CO. Inak s5 k problemu - co vravis na update systemu, grafickych, pripadne vsetkych ovladacov? . Aku mas grafiku, ja som casto riesil s AMD problemy, najnovsie mam Nvidiu, tam mi padal pri pouzivani grafickych editorov cely system, pokym som neupdatol. Ak to nepomoze skusim zistit kam sa loguju chyby COcka, ked mi posles potom ten subor tak je mozne ze zistime z neho nieco
Serus, skúšal som po čase update OS aj najnovšiu verziu CO ale problém zostal, skúsim sa pohrať s tými grafickými ovládačmi a uvidíme čo to dá...
Inak zistil som, že pri importe priamo z SD karty to nepadne, iba keď si fotky nakopírujem na disk a chcem ich potom importovať do CO z folderu tak to proste padne akonáhľe kliknem "choose folder"...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()