Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Ukladanie fotografií

Fanka
2019-10-09 13:39:48+02
Zdravím. Po prvýkrát idem odovzdať fotky na zákazku a neviem si poradiť aká veľkosť fotografie je adekvátna na odovzdávanie. Problém je v tom, že niekto si ich ide tlačiť a niekto ich dáva na sociálne siete. Upravujem v Adobe Lightroom a fotím do raw. Ako ukladáte a odovzdávate fotky vy?
 
photox
2019-10-09 14:08:07+02
príspevok od: Fanka
Zdravím. Po prvýkrát idem odovzdať fotky na zákazku a neviem si poradiť aká veľkosť fotografie je adekvátna na odovzdávanie. Problém je v tom, že niekto si ich ide tlačiť a niekto ich dáva na sociálne siete. Upravujem v Adobe Lightroom a fotím do raw. Ako ukladáte a odovzdávate fotky vy?
Odovzdavam iba max velkost v jpeg ked maju zaujem tak aj tiffe.
 
seifi
2019-10-09 16:49:40+02
a pre zaujímavosť, asi závisí od dohoty, ale taký priemer ... koľko fotografií sa upravuje na tlač ? do albumu zo 60-80 ? a len tieto albumové sa odovzdajú ako upravené ? zbytok, dajme tomu 100-200 ďalších sa len prevedie 3-5 šablonami do jpg ? rawy zostávajú len fotografovi ?
 
Jozep
2019-10-09 19:11:31+02
Myslím že to je veľmi individuálne a každý si zvolí nejaký ten svoj štandard.

Ja ti poviem takto: vyexportoval som teraz fotku s nastavením 2200 pixelov dlhšia strana na kvalite 90, fotka má 1,4 MB čo je ešte prijateľné na nahrávanie na sociálne siete, vo fotke je stále dosť detailov aj na menšie zoomovanie, a pokiaľ som dobre spočítal tak sa môže tlačiť na 13 x 18cm fotku pri 300 dpi.

Netvrdím že to má byť presne takto, ale pre predstavu snáď pomôže.

Ešte je tu variant odovzdať im dva priečinky, jeden s malými fotkami a jeden s plnou veľkosťou.
 
Fanka
2019-10-10 18:35:41+02
príspevok od: Jozep
Myslím že to je veľmi individuálne a každý si zvolí nejaký ten svoj štandard.

Ja ti poviem takto: vyexportoval som teraz fotku s nastavením 2200 pixelov dlhšia strana na kvalite 90, fotka má 1,4 MB čo je ešte prijateľné na nahrávanie na sociálne siete, vo fotke je stále dosť detailov aj na menšie zoomovanie, a pokiaľ som dobre spočítal tak sa môže tlačiť na 13 x 18cm fotku pri 300 dpi.

Netvrdím že to má byť presne takto, ale pre predstavu snáď pomôže.

Ešte je tu variant odovzdať im dva priečinky, jeden s malými fotkami a jeden s plnou veľkosťou.
Ďakujem krásne za užitočnú radu. Môžem ešte poprosiť o nejaké stručné vysvetlenie aký je rozdiel medzi exportom na dlhšiu stranu a exportom na kratšiu stranu?
 
photox
2019-10-10 19:53:24+02
Dlhsia str. fotografie, cize u hurizontalnej fotografie sirka fotografie, ked exportujes foto v Lr je tam na to kolonka.
 
Jozep
2019-10-11 20:44:21+02
Doplním vysvetlenie: je to dĺžka dlhšej strany výslednej fotografie v pixeloch čiže keď máš foto s pomerom strán 3:2 a zadáš 3000 pixelov dlhšia strana, fotky na šírku budú široké 3000 px a fotky na výšku budú 3000px vysoké, obe fotky budú mať 3000x2000 pixelov, úplne rovnaký výsledok by si dosiahla ak by si exportovala na nastavení 2000px na kratšiu stranu.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()