Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Adobe Lightroom CC 2015

Goriot
2023-10-15 11:47:13+02
Dobrý deň prajem všetkým.
Po trojhodinovom hľadaní po internete som bol prinútený k tomuto článku
Vnúčik sa mi pekne pohral s klávesnicou pri spustenom programe a od vtedy ...
mi pri voľbe Graduated filter síce pri ťahaní myšou mení fotku, ale neukazuje ten rámik.
Ako ho zase zviditeľniť ?
No a druhá otázka je ohľadom Presets.
Toto neviem či pred tým fungovalo ... idem na to prvý krát a neukazuje mi to tak ako v návodoch na internete.
Ak dám Presets neukáže sa mi ponuka Load.
Prosim nejakého znalca nech mi naleje rozum do hlavy
 
gytheio
2023-10-15 12:06:09+02
príspevok od: Goriot
Dobrý deň prajem všetkým.
Po trojhodinovom hľadaní po internete som bol prinútený k tomuto článku
Vnúčik sa mi pekne pohral s klávesnicou pri spustenom programe a od vtedy ...
mi pri voľbe Graduated filter síce pri ťahaní myšou mení fotku, ale neukazuje ten rámik.
Ako ho zase zviditeľniť ?
No a druhá otázka je ohľadom Presets.
Toto neviem či pred tým fungovalo ... idem na to prvý krát a neukazuje mi to tak ako v návodoch na internete.
Ak dám Presets neukáže sa mi ponuka Load.
Prosim nejakého znalca nech mi naleje rozum do hlavy
Kazdy ten balik presetov ma hned na zaciatku trojuholnicek na ktory treba kliknut, nasledne sa ten balik otvori a staci prechadzat kurzorom po tych presetoch.
 
Goriot
2023-10-15 12:19:07+02
príspevok od: gytheio
Kazdy ten balik presetov ma hned na zaciatku trojuholnicek na ktory treba kliknut, nasledne sa ten balik otvori a staci prechadzat kurzorom po tych presetoch.
Sme sa nerozumeli ... ja som písal o pridaní nových Presets do ponuky ... nie o otvorení tých čo tam sú. Nejaké som stiahol z internetu a ten LOAD ktorý ukazujú návody na internete tam ja nemám.
Ale aj tak ďakujem za reakciu.
 
gytheio
2023-10-15 12:24:04+02
príspevok od: Goriot
Sme sa nerozumeli ... ja som písal o pridaní nových Presets do ponuky ... nie o otvorení tých čo tam sú. Nejaké som stiahol z internetu a ten LOAD ktorý ukazujú návody na internete tam ja nemám.
Ale aj tak ďakujem za reakciu.
Teraz som asi po roku otvoril Lr, nevidim, ze by som tam mal nejake presety ale na 100 percent viem, ze tam boli.. pouzivam iba Ps Lr som komplet zabudol. Ale pokial si dobre pamatam, ked som pridaval presety do Ps tak automaticky sa mi pridavali same aj do Lr.
 
Goriot
2023-10-15 12:40:04+02
príspevok od: gytheio
Teraz som asi po roku otvoril Lr, nevidim, ze by som tam mal nejake presety ale na 100 percent viem, ze tam boli.. pouzivam iba Ps Lr som komplet zabudol. Ale pokial si dobre pamatam, ked som pridaval presety do Ps tak automaticky sa mi pridavali same aj do Lr.
V PS to funguje úplne inak ... tam stačí dvojklik na pridávaný preset a ten sa sám nainštaluje do PS.
Prajem krásny deň
 
gytheio
2023-10-15 12:47:44+02
príspevok od: Goriot
V PS to funguje úplne inak ... tam stačí dvojklik na pridávaný preset a ten sa sám nainštaluje do PS.
Prajem krásny deň
Prave preto, ze v Ps je vzdy vsetko jednoduchsie nepouzivam Lr, len som tym chcel povedat, ze pri stahovani presetov do Ps sa mi automaticky objavili aj v Lr.
Aj tebe pekny den.
 
Goriot
2023-10-15 17:07:43+02
príspevok od: Goriot
Dobrý deň prajem všetkým.
Po trojhodinovom hľadaní po internete som bol prinútený k tomuto článku
Vnúčik sa mi pekne pohral s klávesnicou pri spustenom programe a od vtedy ...
mi pri voľbe Graduated filter síce pri ťahaní myšou mení fotku, ale neukazuje ten rámik.
Ako ho zase zviditeľniť ?
No a druhá otázka je ohľadom Presets.
Toto neviem či pred tým fungovalo ... idem na to prvý krát a neukazuje mi to tak ako v návodoch na internete.
Ak dám Presets neukáže sa mi ponuka Load.
Prosim nejakého znalca nech mi naleje rozum do hlavy
Takže na niečo som prišiel ... v okne presets som dal pravé tlačidlo myši a objavila sa ponuka a dole je Import ... klikol som naň ... našiel súbor a dal importovať ... teraz vypisuje :
The preset file was the wrong type of preset ...
A zase som v trubke
 
Paladin25
2023-10-15 19:19:46+02
príspevok od: Goriot
Takže na niečo som prišiel ... v okne presets som dal pravé tlačidlo myši a objavila sa ponuka a dole je Import ... klikol som naň ... našiel súbor a dal importovať ... teraz vypisuje :
The preset file was the wrong type of preset ...
A zase som v trubke
Môže byť nekompatibilný. Je viac verzil LR.
 
Goriot
2023-10-16 17:40:57+02
príspevok od: Paladin25
Môže byť nekompatibilný. Je viac verzil LR.
Hm ... ja mám verziu CC a na takúto verziu som sťahoval Presets ... nefunguje ...
tak som stiahol na verziu Clasic ... ani to nefunguje
 
Paladin25
2023-10-16 19:15:10+02
príspevok od: Goriot
Hm ... ja mám verziu CC a na takúto verziu som sťahoval Presets ... nefunguje ...
tak som stiahol na verziu Clasic ... ani to nefunguje
Tak to je veľmi zvláštne ... našťastie som tento problém nemal. Odkiaľ si bral tie presety?
 
Goriot
2023-10-16 19:49:18+02
Legálne som ich kúpil

https://www.kelvindesigns.com/?fbclid=IwAR1Kb1S9fjqSfjL2OJFlHROBH54R89aSWLHBvw0dHZWKgmQ6Ig8a4UkAbPY

tie za 27 eura
 
gytheio
2023-10-16 19:58:48+02
príspevok od: Goriot
Legálne som ich kúpil

https://www.kelvindesigns.com/?fbclid=IwAR1Kb1S9fjqSfjL2OJFlHROBH54R89aSWLHBvw0dHZWKgmQ6Ig8a4UkAbPY

tie za 27 eura
napis mi do sukromnej posty tvoju mailovu adresu poslem ti nejake co mam ja nainstalovane v Lr.
 
Paladin25
2023-10-16 21:23:27+02
príspevok od: Goriot
Legálne som ich kúpil

https://www.kelvindesigns.com/?fbclid=IwAR1Kb1S9fjqSfjL2OJFlHROBH54R89aSWLHBvw0dHZWKgmQ6Ig8a4UkAbPY

tie za 27 eura
Je to zvláštne. Pozerám že príše že compatible with all version.

Našťastie má aj možnosť vrátenia peňazí do 30 dní aspoň to tam uvádza.

Skúsil by som možno ešte preinštalovať LR.
 
Goriot
2023-10-17 15:41:18+02
príspevok od: Paladin25
Je to zvláštne. Pozerám že príše že compatible with all version.

Našťastie má aj možnosť vrátenia peňazí do 30 dní aspoň to tam uvádza.

Skúsil by som možno ešte preinštalovať LR.
Ďakujem za rady
Použil som tie Presety v kamošovom počítači a idú ... chyba je v mojom Lightroome ...
musím "zohnať" druhý ... kúpiť sa už nedá a na občasnú prácu amatéra je pre mňa cloud drahý
 
marianr
2023-10-18 19:15:34+02
Ak máš LR 6 (posledný krabicový), je naň patch 6.11. Vyskúšaj či nepomôže.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()