Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Uloženie fotky do eps formátu

Wampa
2010-12-13 11:00:51+01
Mam prosbu.

Fotil som par reklamných fotiek pre jednu firmu a chcu fotky ulozit vo formate eps. Ked vsak idem ukladat vo Photoshope tak mam v ponuke tri moznosti pre eps format. A to: iba eps, DCS1.0 .eps a DCS2.0 .eps. Viete mi prosim poradit ktory mam vybrat a ako nastavit ten export ??? Dakujem
 
haplo602
2010-12-13 11:23:05+01
plain eps .... http://www.prepressure.com/library/file-formats/eps-dcs
 
DynamicS
2010-12-13 11:23:31+01
Pouzil by som klasicky Photoshop EPS, treba od nich dostat ci to chcu pouzit na tlac. Tym padom sa rozhodnut ako nastavit farby, popripade to nechat uplne na nich.
Ak ma byt obsahom EPSu len fotka, bude to velmi jednoduchy subor a jeho prinos vidim len v praci v zalamovacich programoch, kde im to az do chvile exportu nebude musiet renderovat celu fotku. A o to im asi aj ide.
 
Wampa
2010-12-13 11:32:01+01
Dik
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-12-13 11:43:51+01
Zjavne chcu od teba uplnu hlupost. EPS je format urceny na distribuciu PostScriptu. EPS sa exportuje az z DTP programov typu Quark, ci In Design a exportuju sa do neho tlacoviny obsahujuce zmiesany obsah (fotky, texty, vektorova grafika). Nie je problem fotku do EPS ulozit ale je to skutocne hlupost. Standardom pre distribuciu fotografii je TIFF, pripadne JPG ak treba fotky zasielat internetom.
Dana firma by mala od teba pozadovat fotografiu v bitmapovom formate a importovat ju do DTP programu a potom s nou robit co uznaju za vhodne a nakoniec vyexportovat do EPS, aj ked dnes uz ho nahradza PDF.
 
Wampa
2010-12-13 12:30:09+01
príspevok od: Karol Srnec
Zjavne chcu od teba uplnu hlupost. EPS je format urceny na distribuciu PostScriptu. EPS sa exportuje az z DTP programov typu Quark, ci In Design a exportuju sa do neho tlacoviny obsahujuce zmiesany obsah (fotky, texty, vektorova grafika). Nie je problem fotku do EPS ulozit ale je to skutocne hlupost. Standardom pre distribuciu fotografii je TIFF, pripadne JPG ak treba fotky zasielat internetom.
Dana firma by mala od teba pozadovat fotografiu v bitmapovom formate a importovat ju do DTP programu a potom s nou robit co uznaju za vhodne a nakoniec vyexportovat do EPS, aj ked dnes uz ho nahradza PDF.
No ja som im ponukol TIFF format ale ze nie oni chcu eps. Ked eps tak nech ho maju. Aj mne sa to zdalo cudne preto som sa radsej spytal tu. Dik za odpoved.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()