Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Foto recovery

makovnik
2010-12-19 17:15:13+01
Caute,

vedel by mi niekto poradit s Foto recovery? Pri ceste po Azii som si zalohoval fotky na externy disk - iPod, ten mi ale napadol virus. Fotky tam sice su (pri vybere vlastnosti disku, je vidiet urcity objem GB dat na disku), ale nejde ich vobec zobrazit, alebo skopirovat na PC. Podobny problem som mal aj s SD kartou, stiahol som si free recovery program (PC Inspector File Recovery) a ten to vsetko poriesil (nasiel fotky, zobrazil ich a skopiroval som si ich). Ale iPod mi nechce pozriet, vyhadzuje nejaku chybu. Skusal som asi 5 roznych Data Recovery programov, ten spominany bol jednoznacne najlepsie, ale uspesny len pre SD kartu. Vie s tym niekto poradit? Vdaka. Miso
 
jan.zitniak
2010-12-20 06:38:46+01
A akú chybu Ti presne vypisuje?
 
Granko
2010-12-20 08:14:26+01
Rescue Pro od Sandisku
s ním som zachránil všetko bez rozdielu média - i lokálne, i na diaľku.
jediná nevýhoda - funguje len na zmazané súbory, nič iné obnovovať nevie :o)
 
PeterBB
2010-12-20 10:54:56+01
Mne sa čosi podobné stalo keď som zarchivoval foto z Mexica na 17 ks DVD. Asi po polroku som chcel čosi pozerať a nie sa dostať k časti súborom. Fyzicky tam tie dáta boli, teda sú, ale nedajú sa vôbec načítať. Posielal som tie dvd po ľuďoch čo sa tomu rozumejú ale nikto s tým nič nevymyslel... Neskôr som začal zálohovať na externý disk toshiba 1,5 TB a ten si po nejakom čase \"zakázal\" môj laptop. Ešte že na iných PC mi to funguje. V súčasnosti sa zamýšľam nad vhodným spôsobom zálohovania fotiek, ale to by bolo asi na samostatné vlákno...
 
miki33
2010-12-20 10:58:25+01
k tomu programu co obovuje iba zmazane subory - raz som mal podobny podobny problem - tak som (s malou dusickov) vyformatoval cely disk a potom som si vsetko v pohode obnovil. Len neviem ako to bude fungovat s IPodom. Tam asi nie je fat32/ntfs system ... neviem, nemam nic take
 
attila.farkas
2010-12-20 13:58:10+01
skusil si pripojit disk ku kompu na ktorom bezi nejaka distribucia Linuxu? najlepsie Ubuntu... s velkou pravdepodobnostou ti precita disk bez akychkolvek \"zachrannych programov\" ... pripadne ak nie, stoji za pokus pod ubuntu uplatnit na tvoj poskodeny disk niektory z postupov popisanych tu:

http://goinggnu.wordpress.com/2008/02/14/recover-deleted-files-from-memory-card/
 
attila.farkas
2010-12-20 14:30:41+01
!!!! PRED AKOUKOLVEK MANIPULACIOU S DISKOM TI PRUDKO ODPORUCAM VYTVORIT OBRAZ DISKU (DISC IMAGE) NAPR VO FORMATE ISO, PRIPADNE CEZ GPARTED UROBIT KOPIU DISKU !!!!
 
jan.zitniak
2010-12-20 14:31:55+01
príspevok od: attila.farkas
skusil si pripojit disk ku kompu na ktorom bezi nejaka distribucia Linuxu? najlepsie Ubuntu... s velkou pravdepodobnostou ti precita disk bez akychkolvek \"zachrannych programov\" ... pripadne ak nie, stoji za pokus pod ubuntu uplatnit na tvoj poskodeny disk niektory z postupov popisanych tu:

http://goinggnu.wordpress.com/2008/02/14/recover-deleted-files-from-memory-card/
Treba skusit, ale asi to nepomoze. Co som pozeral, treba specificky recovery softver pre Ipod, napr. http://www.recovermyipod.com/, pretoze Ipod, resp. Apple pouzivaju iny suborovy system, konkretne HF S+ (HF S plus), vid http://en.wikipedia.org/wiki/HFS_Plus
 
landov
2010-12-20 14:40:11+01
skus Recuva...
 
attila.farkas
2010-12-20 14:41:38+01
príspevok od: jan.zitniak
Treba skusit, ale asi to nepomoze. Co som pozeral, treba specificky recovery softver pre Ipod, napr. http://www.recovermyipod.com/, pretoze Ipod, resp. Apple pouzivaju iny suborovy system, konkretne HF S+ (HF S plus), vid http://en.wikipedia.org/wiki/HFS_Plus
ja myslim ye sudo apt-get install hfsprogs to vyriesi
 
Hegi
2010-12-20 14:54:15+01
Ja to riešim jednoducho tak, že mám všetko na troch diskoch súčasne dôverovať iba jednému disku je absolútne nezodpovedné...
 
jan.zitniak
2010-12-20 15:16:24+01
príspevok od: attila.farkas
ja myslim ye sudo apt-get install hfsprogs to vyriesi
Ok , no zislo by sa, keby uz autor problemu naznacil ako sa mu dari ...
 
makovnik
2010-12-20 15:58:05+01
Dakujem za vsetky tipy, postupne skusim, som vsak v praci, takze to bude nejaky cas trvat, potom budem samozrejme informovat. Zalohu som riesil inac trojmo: prva kopia po odfoteni sla hned na iPod, druha v max. rozliseni na Picasu (ale to bolo samozrejme menej ako povodne rozlisenie fotiek) a tretia kopia je niekde napalena na DVD, ale momentalne netusim kde som to zalozil.
 
jan.zitniak
2010-12-20 17:28:27+01
príspevok od: makovnik
Dakujem za vsetky tipy, postupne skusim, som vsak v praci, takze to bude nejaky cas trvat, potom budem samozrejme informovat. Zalohu som riesil inac trojmo: prva kopia po odfoteni sla hned na iPod, druha v max. rozliseni na Picasu (ale to bolo samozrejme menej ako povodne rozlisenie fotiek) a tretia kopia je niekde napalena na DVD, ale momentalne netusim kde som to zalozil.
Ok jasne, hlavne, aby si neurobil chybu pri obnove, na to sa sustred
 
makovnik
2010-12-21 08:57:44+01
Skusil som Recover my iPod, najskor len free verziu, kde sa da len pozriet co disk obsahuje. Potom po doslednom googlovani som nasiel free verziu, ktora uz bola zaplatena a pouzitelna aj na ulozenie objavenych suborov. Po celonocnom analyzovani a naslednom ukladani som mal rano fotky na pc. Pozrel som ich len zbezne, lebo tam mam asi 8,000 suborov, vyzera to na plnu velkost suborov, ale niektore mali chyby, alebo nesli precitat vobec.

Skusim este to Ubuntu a Recuva..
 
attila.farkas
2010-12-21 10:51:08+01
príspevok od: makovnik
Skusil som Recover my iPod, najskor len free verziu, kde sa da len pozriet co disk obsahuje. Potom po doslednom googlovani som nasiel free verziu, ktora uz bola zaplatena a pouzitelna aj na ulozenie objavenych suborov. Po celonocnom analyzovani a naslednom ukladani som mal rano fotky na pc. Pozrel som ich len zbezne, lebo tam mam asi 8,000 suborov, vyzera to na plnu velkost suborov, ale niektore mali chyby, alebo nesli precitat vobec.

Skusim este to Ubuntu a Recuva..
ked to budes skusat na Ubuntu, presvedc sa ze je na nom nainstalovana podpora citania a zapisu v suborovom systeme apple ... kod v terminali: sudo apt-get install hfsprogs

 
makovnik
2011-01-06 13:09:28+01
Po dlhsej dobe, ale az teraz sa mi podarilo stretnut s kamaratom, ktory ma Ubuntu. Cez prikazovy riadok pozrel co je na iPode, skopiroval mi to na zalozny disk a bolo. Vsetky fotky s povodnymi menami, formate, aj rozliseni su zachranene. Vdaka za tipy.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()