Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Lightroom 3

Snowkill
Snowkill 2011-01-02 17:23:00+01
Ahoj, pracuju s LR 3.0 a mam ji počeštěnou, pravě sem si stahl LR 3,3 update a jedna se mi o to ejstly po updatu ztratim tu češtiinu , Diky moc
 
Laco315
2012-02-13 09:36:04+01
príspevok od: Krtko fotografom
Ja to riesim tak, ze si vzdy vytvaram mensie (rozne) katalogy. A zatial to funguje bez problemov. Tento dobry napad mam z knihy, od Scotta Kelbyho. On tam dokonca spomina aj jedneho kamarata, fotografa, ktory si na kazdu jednu akciu vytvara novy katalog.
No fasa to aby som si zriadil katalóg na katalóg
 
Krtko fotografom
2012-02-13 09:48:43+01
príspevok od: Laco315
No fasa to aby som si zriadil katalóg na katalóg
No, ako sa to zoberie . Ja ked som to vyskusal, tak som zistil, ze je to velka vyhoda . Kazda "moja kocka" ma svoj katalog, a v nom svoje fotky potriedene podla datumu, alebo miesta, kde sme boli fotit . A vzdy si otvorim len ten katalog, ktoru kocku som momentalne fotil, a ktorej fotky prave potrebujem. Alebo mam tak potriedene aj stuzkove, svadby, atd. podla rokov. Napr. otvorim si stuzkove 2011 a mam tam vsetky stuzkove vtedy fotene...
A HDD nemusi v kuse "srotovat".
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2012-02-13 09:56:52+01
príspevok od: Laco315
Ďakujem Martin presne toto riešenie som videl len, len momentálne to tak nechcem riešiť. Chcel som len vedieť či aj Ty alebo iný poznajú tento nepríjemný jav
Nie, ja mám niekoľko rokov v jednom katalógu, ale používam Maca, takže to môže fungovať trochu inak. Ale skús si spustiť v LR optimalizáciu katalógu.
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()