Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Digitální fotografie ve Photoshopu CS4 ( KNIHA )

dubak551
2011-01-16 21:48:53+01
Zdravim, chcel by si som spytat , zacinam z fotografovanim a chcel by som vediet ci ma niekto skusenost s touto knihou, ze ci sa podla nej aj naucim nieco v tom photoshope alebo je to zbytocne. Dakujem.
 
jake
2011-01-16 22:10:13+01
nic nie je zbytocne, uc sa! okrem knihy je aj milion tutorialov
 
dubak551
2011-01-16 22:16:15+01
príspevok od: jake
nic nie je zbytocne, uc sa! okrem knihy je aj milion tutorialov
hmm a mozem vediet co je tutorial ?? lebo som este aj somar z celeho fataku aj zo vsetkeho , ako nieco som uz nastudoval rozmyslal som aj nad nejakym kurzom ale tak uvidim
 
markato1
2011-01-16 22:27:53+01
hm..je to napriklad videoukazka nejakeho postupu v CS4 v tvojom pripade..http://www.youtube.com/watch?v=Y9gNAZBbbH0&feature=fvsr
 
uncle_roxor
2011-01-16 22:46:59+01
ak ti nerobi problem anglictina, tak si najdi nejake podcasty, odporucam Photoshop for digital photographers, alebo Photoshop Killer Tips, alebo 2 Minute Photoshop Tricks ... akurat nezacni tahat vsetko naraz, lebo ta nepochvali tvoj provider ani tvoj HDD
 
dubak551
2011-01-16 22:54:19+01
príspevok od: markato1
hm..je to napriklad videoukazka nejakeho postupu v CS4 v tvojom pripade..http://www.youtube.com/watch?v=Y9gNAZBbbH0&feature=fvsr
aha hej tak to uz som neco obkukal z takych videi ,ale dakujem skusim este nieco obkukat
 
dubak551
2011-01-16 22:54:52+01
príspevok od: uncle_roxor
ak ti nerobi problem anglictina, tak si najdi nejake podcasty, odporucam Photoshop for digital photographers, alebo Photoshop Killer Tips, alebo 2 Minute Photoshop Tricks ... akurat nezacni tahat vsetko naraz, lebo ta nepochvali tvoj provider ani tvoj HDD
no stou anglictinou to je umna asik problem
 
dodo_bb
2011-01-16 23:51:04+01
Vykašli sa na Photoshop. Zožeň si český program ZONER Studio, existuje aj v slovenčine a dá sa k nemu kúpiť výborná učebnica a máš na dva tri roky vystarané, kým sa naučíš fotiť. Obsahuje 80% z toho, čo potrebuje aj pokročilejší fotograf a 150% z toho, čo potrebuješ Ty
 
markato1
2011-01-17 14:41:39+01
este by som k tomu odporucil free editor GIMP,pre pracu s vrstvami a mas vystarano...
 
bundash
2011-01-17 14:50:17+01
príspevok od: dodo_bb
Vykašli sa na Photoshop. Zožeň si český program ZONER Studio, existuje aj v slovenčine a dá sa k nemu kúpiť výborná učebnica a máš na dva tri roky vystarané, kým sa naučíš fotiť. Obsahuje 80% z toho, čo potrebuje aj pokročilejší fotograf a 150% z toho, čo potrebuješ Ty
CS4 resp. CS5, adobe camera raw 6.0, aj Bridge, su taktiez v cestine.
 
bundash
2011-01-17 15:01:10+01
príspevok od: dubak551
Zdravim, chcel by si som spytat , zacinam z fotografovanim a chcel by som vediet ci ma niekto skusenost s touto knihou, ze ci sa podla nej aj naucim nieco v tom photoshope alebo je to zbytocne. Dakujem.
Naucis, je to slusna kniha. Mam s nou skusenosti. Je tam vsetko krok za krokom, je dokonca napisana putavo a vtipne, naucis sa casom pracovat s Bridge a tiez Camera raw. Ale ako uplnemu zaciatocnikovi sa ti mozno bude zdat asi vsetko dost zlozite, cize sa vyzbroj trpezlivostou.. Ale fotit sa podla nej nenaucis. )) Zelam dobre svetlo
 
dodo_bb
2011-01-17 15:43:25+01
príspevok od: bundash
CS4 resp. CS5, adobe camera raw 6.0, aj Bridge, su taktiez v cestine.
Vysvetlím Radil som mu to preto, lebo je začiatočník. PS je pre začiatočníka úplne zbytočný, komplikovaný a drahý. Navyše ho musí kradnúť, pretože si ho za 750 € nekúpi, Zoner môže mať aj legálne za pár EUR. Zoner obsahuje všetky potrebné funkcie asi 150 x prehľadnejšie, nie je tam nič zbytočné. Navyše funguje výborne ako archivačný program. Slovenčina je len malý bonus k tomu... A aj keď je PS v češtine, je to často naprd, pretože drvivá väčšina literatúry a tutoriálov popisuje funkcie síce v češtine alebo slovenčine, ale v anglickej verzii PS...
 
bundash
2011-01-17 15:55:38+01
príspevok od: dodo_bb
Vysvetlím Radil som mu to preto, lebo je začiatočník. PS je pre začiatočníka úplne zbytočný, komplikovaný a drahý. Navyše ho musí kradnúť, pretože si ho za 750 € nekúpi, Zoner môže mať aj legálne za pár EUR. Zoner obsahuje všetky potrebné funkcie asi 150 x prehľadnejšie, nie je tam nič zbytočné. Navyše funguje výborne ako archivačný program. Slovenčina je len malý bonus k tomu... A aj keď je PS v češtine, je to často naprd, pretože drvivá väčšina literatúry a tutoriálov popisuje funkcie síce v češtine alebo slovenčine, ale v anglickej verzii PS...
JA viem, napisal som mu, ale nie zrovna zbytocny...,Pytal na konkretnu knihu a ci mu nieco da. Myslim ze to urobi kazda dobra kniha. A ta, na ktoru sa pyta, je dost dobra. Jednoduche a jednoduchsie sa nam zda to, co sa naucime ovladat. Upozornunil som ho , ze ako uplnemu zaciatocnikovi mu bude treba okrem trpezlivosti aj nieco viac a nebudu to len knihy... pekny den
 
BRODOZZ
2011-01-17 15:57:09+01
Ak sa raz prekopes cez PS,tak cosa naucis,to ti zoner ,gimp a pod. nikdy nenabydne.
 
Granko
2011-01-17 16:01:31+01
ono to je zaujímavé...ako badám, každý človek, čo začína fotiť, siahne hneď po Fotošope...
pritom si ho nekúpi, neovláda ani základy práce s ním, dokonca i foťák je preňho španielska dedina, verím tomu, že ho nevyužije na to, na čo je stavaný, ale len na základné úpravy...asi je to v móde či čo...ale k čomu je to dobré, netuším...
 
xmartankox
2011-01-17 16:26:00+01
príspevok od: Granko
ono to je zaujímavé...ako badám, každý človek, čo začína fotiť, siahne hneď po Fotošope...
pritom si ho nekúpi, neovláda ani základy práce s ním, dokonca i foťák je preňho španielska dedina, verím tomu, že ho nevyužije na to, na čo je stavaný, ale len na základné úpravy...asi je to v móde či čo...ale k čomu je to dobré, netuším...
ne ne ne... Ja som siahol po gimpe
 
Granko
2011-01-17 17:00:43+01
príspevok od: xmartankox
ne ne ne... Ja som siahol po gimpe
ajhľa, osvietený :o)
 
dodo_bb
2011-01-17 17:02:11+01
príspevok od: Granko
ono to je zaujímavé...ako badám, každý človek, čo začína fotiť, siahne hneď po Fotošope...
pritom si ho nekúpi, neovláda ani základy práce s ním, dokonca i foťák je preňho španielska dedina, verím tomu, že ho nevyužije na to, na čo je stavaný, ale len na základné úpravy...asi je to v móde či čo...ale k čomu je to dobré, netuším...
Michal - to je jednoduché. Keby si sa rozhodoval ukradnúť si auto, tiež nebudeš kradnúť postarší litrový golf alebo otlčené Punto . Počkáš na prítmie a čorkneš si minimálne terénnu toyotu alebo meďáka, nie? A ak sa chystáš kradnúť aj naftu doňho, tak bez problémov aj s trojlitrovým motorom A vykašleš sa na to, že si urobil vodičský pred dvomi dňami a potrebuješ to len na cestu do roboty Hlavne nech má kožené sedadlá, klímu, nekonečné možnosti na jazdu v teréne a minimálne 250 kW...
 
xmartankox
2011-01-17 17:05:41+01
príspevok od: Granko
ajhľa, osvietený :o)
Najprv som sa potesil ze aky pekny titul, ale potom ma napadlo...
Osvietencov nenavideli, prenasledovali a upalovali ako kacirov... tak ti neviem
 
dodo_bb
2011-01-17 17:07:47+01
príspevok od: BRODOZZ
Ak sa raz prekopes cez PS,tak cosa naucis,to ti zoner ,gimp a pod. nikdy nenabydne.
To súhlasím. Po svojich skúsenostiach a čase, strávenom nad PS odhadujem, že dostať sa na strednú úroveň užívateľa (t.j. ovládať viac ako 50% PS) si vyžaduje zhruba 1500 hodín štúdia a skúšania. Zoner som sa naučil asi za 15 -30 hodín. Získal som tak asi 1480 hodín = viac ako 180 celých pracovných dní na fotenie
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()