Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

konvertovanie z raw do jpeg

wasko1
wasko1 2011-02-20 16:14:38+01
Existuje program, z ktorým si dokážem prekonvertovať obrázky z raw do jpeg skupinovo ??? (viac obrázkov naraz )
 
Bindo
2011-02-21 20:21:30+01
príspevok od: inkubbus
a to cim fotis, ze potrebujes odsumovat ISO 100?
C7D... nepotrebujem odsumovat jpeg pri iso 100, ale ak vyvolam raw a spravim na nom hoc aj male upravy tak zrazu fotka chyti vela sumu, ci zrna ci niecoho takeho.
 
inkubbus
2011-02-21 21:12:58+01
príspevok od: Bindo
C7D... nepotrebujem odsumovat jpeg pri iso 100, ale ak vyvolam raw a spravim na nom hoc aj male upravy tak zrazu fotka chyti vela sumu, ci zrna ci niecoho takeho.
hm, tak potom nieco robis zle. upravujem rawy v lightroome, v PS, tlacim si to doma na A4 a v labe aj viac a nepotrebujem odsumovat.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-02-21 21:48:26+01
príspevok od: H1tM4nCoRp
mna by skor zaujmalo ze ked nafotim rawka, neupravim ich a hned ich convertnem do jpegu ze aky to ma zmysel potom fotit raw? ...

aspon tak som to pochopil...
dufam ze nespravne
je to dobré na to že to dáš hned klientovi po fotení nech si vybere, ale to radšej robím už potom tak že nafotím rovno do max rozliško RAW a najmenší najviacej komprimovaný JPEG a nemusím to konvertiť a miesta to moc na CF nezaberá...
 
mllpo
2011-02-21 22:17:57+01
príspevok od: H1tM4nCoRp
mna by skor zaujmalo ze ked nafotim rawka, neupravim ich a hned ich convertnem do jpegu ze aky to ma zmysel potom fotit raw? ...

aspon tak som to pochopil...
dufam ze nespravne
neviem, ale ja mam pocit, ze autor sa pyta na skupinovy prevod raw do jpg.
a to sa, podla mna, da vyuzit napr. pri foteni panoram, kde na vsetky fotky pouzijes rovnake upravy. a nemusis upravovat kazdu z nich samostatne.

ale mozem sa mylit...
 
H1tM4nCoRp
2011-02-21 22:55:21+01
príspevok od: Jozef Peniak
je to dobré na to že to dáš hned klientovi po fotení nech si vybere, ale to radšej robím už potom tak že nafotím rovno do max rozliško RAW a najmenší najviacej komprimovaný JPEG a nemusím to konvertiť a miesta to moc na CF nezaberá...
tak ale ked sa nad tym zamyslim, tak v tom pripade ked fotim sjpg a lraw ...
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-02-21 23:10:06+01
príspevok od: H1tM4nCoRp
tak ale ked sa nad tym zamyslim, tak v tom pripade ked fotim sjpg a lraw ...
sak toto
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()