Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

photoshop-podpis fotografie

thrash
2011-03-01 12:54:50+01
skusal som sam, skusal som najst nejaky tutorial, ale nic co by mi vyhovolalo mojim predstavam
-potreboval by som poradit: chcem si vytvorit nejaky vzorovy podpis/logo, ktore budem nasledne davat na fotku ktoru sa rozhodnem zverejnit. Ale problem je ze logo si vytvorim a ked ho chcem dat na fotku (aj ked ju PS zmnesim napr na 30x20cm a na vytvorenie loga pouzijem 72 velkost pisma )stale je to malinke a necitatelne.

- neviete niekto o nejako dobrom tutoriale kde sa riesi tento prblem ?
diky
 
simo
2011-03-01 13:05:00+01
príspevok od: thrash
skusal som sam, skusal som najst nejaky tutorial, ale nic co by mi vyhovolalo mojim predstavam
-potreboval by som poradit: chcem si vytvorit nejaky vzorovy podpis/logo, ktore budem nasledne davat na fotku ktoru sa rozhodnem zverejnit. Ale problem je ze logo si vytvorim a ked ho chcem dat na fotku (aj ked ju PS zmnesim napr na 30x20cm a na vytvorenie loga pouzijem 72 velkost pisma )stale je to malinke a necitatelne.

- neviete niekto o nejako dobrom tutoriale kde sa riesi tento prblem ?
diky
tiez ma to kedysi zaujimalo, tak mi brat urobil jednoduchy videotutorial. Ak mi das mailovu adresu, poslem ti ho.
 
thrash
2011-03-01 13:10:18+01
Poslal som ti do posty. Diky
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2011-03-01 13:11:05+01
príspevok od: simo
tiez ma to kedysi zaujimalo, tak mi brat urobil jednoduchy videotutorial. Ak mi das mailovu adresu, poslem ti ho.
ak ťa môžem poprosiť pošli aj mne, emailovú adresu posielam v pošte
 
tomasqo
2011-03-01 13:11:26+01
Ak mas Lightroom, v nom je jednoduchy sposob na pridavanie vodotlace ci podpisu do fotografii pomerne k jej velkosti. Ale urcite bude mat PS na toto sposob a mozno aj utilitku.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-03-01 13:12:15+01
Ked vlozis text, tak staci CTRL+T a mozes ho menit ako objekt na akukolvek velkost.
 
thrash
2011-03-01 13:22:13+01
príspevok od: tomasqo
Ak mas Lightroom, v nom je jednoduchy sposob na pridavanie vodotlace ci podpisu do fotografii pomerne k jej velkosti. Ale urcite bude mat PS na toto sposob a mozno aj utilitku.
a taky skrateny postup by si nemohol hodit ?
diky
 
thrash
2011-03-01 13:28:11+01
príspevok od: Karol Srnec
Ked vlozis text, tak staci CTRL+T a mozes ho menit ako objekt na akukolvek velkost.
dik za radu je to jednoduche a efektne - este skusim ako to funguje ked si vlozim uz ulozene logo nie to ktore som prave napisal (nechce sa mi satale typ pisma menit a pod.) a bude sa to at tiez potom je to presne to co som chcel
 
thrash
2011-03-01 13:39:29+01
TO: Karol Srnec
takze funguje to aj na ulezene logo - pradada DIKY !!
 
tomasqo
2011-03-01 14:20:04+01
To okienko by sa malo volat \"Grankuj:\" )

pre \"trash\": takto z pamati budem mozno nepresny, no v Lightroome pojdes v ramci horneho menu do EDIT a dalej vyberies polozku uplne na spodku \"EDIT WATERMARSK\". Tu si mozes vytvorit svoje predvolby podla chuti, ja aj na text pouzivam GRAPHIC. Logo som si vytvoril tak, ze som si najprv vo photoshope do exitujucej foto v najvacsom rozliseni vytvoril logo s podpisom (mam istotu, ze uz vacsie nebudem potrebovat) a to pouzil v LR v Watermark Editore. V nom si uz upresnis polohu, velkost ako aj vzdialenost od okrajom. Ak som sa vyjadril nepresne alebo nedostatocne, pytaj sa Ale myslim, ze to photoshopacke ctrl+t ti pomoze.
 
tomasqo
2011-03-01 14:24:02+01
... Este som zabudol dopnit, ze pre pridanie vodotlace do fotografii je potrebne pri exportovani fotografii v dialogovom okne EXPORT vybrat v policku WATERMARK z rolety tu svoju predvolbu, vytvorenu vo watermark editore. Pokial pracues cisto v photoshope, tento postup bude pre Teba zbytocne zdlhavy, lebo sa bude musiet vykonat export fotografii, napr do JPG v pozadovanom rozliseni.

Ja finalne vsetky exportujem v lightroome, bud priamo z RAW (ak boli upravovane len v LR) alebo z PSD (ak boli upravovane prepojenim lightroomu s photoshopom - tieto PSD subory mam automaticky naimportovane aj v LR galerii a tym padom mam o vsetkych upravach prehlad (nemusim vobec pouzit priehladac suborov a rozmyslat, kde som co ulozil - to je uz ale dalsia kapitola
 
tomasGalajda
2011-03-01 15:31:33+01
príspevok od: thrash
a taky skrateny postup by si nemohol hodit ?
diky
sprav si logo alebo podpis v čom chceš....či už ako vektor alebo ako bitmapu a ulož ho ako BMP myslim....a v Adobe Light room je to už malina nastaviť si vlastnú veľkosť a umiestnenie tohto znaku, tak tiež mu môžeš dať priehľadnosť ak sa ti bude zdať výrazný alebo naopak slabý....
 
wasko1
2012-07-14 15:05:30+02
...ahojte
chcel by som sa popýtať ako dosiahnuť pri fotení efekt toho odrazu slnečného lúča
 
Luu
2012-07-14 15:20:43+02
príspevok od: wasko1
...ahojte
chcel by som sa popýtať ako dosiahnuť pri fotení efekt toho odrazu slnečného lúča
fotit do protisvetla a bez clnecnej clony kedze svetlo ktore sa dostava do objektivu sa ciastocne odrazi od cociek co su v objektive tak vytvoria tieto "prasiatka" ... vo vacsine pripadov su skor neziaduce ako ziaduce...ale kazdy ma iny vkus
 
total empty
2012-07-14 15:59:47+02
príspevok od: wasko1
...ahojte
chcel by som sa popýtať ako dosiahnuť pri fotení efekt toho odrazu slnečného lúča
Napr. v GIMP, dosoftíš to presne ako potrebuješ.
 
Mirusik066
2013-02-10 18:24:34+01
Ahojte chcela by som sa opýtať ako sa dá na fotku pridať sneh? lebo som to skúšala upravovať ale neviem ako Ďakujem
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2013-02-10 18:28:05+01
príspevok od: Mirusik066
Ahojte chcela by som sa opýtať ako sa dá na fotku pridať sneh? lebo som to skúšala upravovať ale neviem ako Ďakujem
Na akú foto chceš pridať sneh?
 
martin9113
2013-02-10 18:28:24+01
príspevok od: Mirusik066
Ahojte chcela by som sa opýtať ako sa dá na fotku pridať sneh? lebo som to skúšala upravovať ale neviem ako Ďakujem
fotku si vytlac. a sneh ti poslem na dobierku u nas ho je az moc
 
Mirusik066
2013-02-10 18:33:40+01
na túto, dalo by sa to??
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()