Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Zoner PS13 vs Lightroom 3

Cimo-II.
2011-04-10 18:24:48+02
Zdravim hned na zaciatku chcem povedat ze viem ze asi nejde o porovnavatelne programy ide mi o to ze som mal moznost skusit si lightroom 3 a nevedel som sa z toho vymotat .... skratka sa mi to zdalo zlozite .... teraz mam skusobnu verziu ZPS13 rozmyslam ci sa to oplati kupit kedze aj cena je pre studentov 33€ velmi dobra .... je tu niekto kto pracoval v oboch programoch ? nie som grafik a nepotrebujem milion nastrojov ktore nebudem pouzivat idem mi hlavne o zakladne upravy foto a vyvvolavanie RAW,doostrenie,upravy skreslenia perspektivy atd .... cize by som chcel porovnat hlavne tieto ,,funkcie" programov co sa tyka kvality pripadne co by mi mohlo v ZPS13 chybat oproti LR3 .... dik za rady
 
landov
2011-04-10 18:45:20+02
Mam ZPS 13 v Sk verzii a som spokojny. Myslim, že na bežné úpravy včítane RAW je v danej cenovej hladine bezkonkurenčný. Má svoje muchy, ale ako komplexný program pre mňa ako amatéra je plne dostačujúci. Niektoré veci má riešené slabšie - napr, odšumovanie je biedne, ale vyriešil som to pluginom od Neat Image - a to je hneď o 200% lepšie
 
Roko_rv
2011-04-10 19:59:30+02
Ja mám Zoner 12 a spokojnosť veľká nakolko je to len koníček myslim ze velký rozdiel medzi 12 a 13 nie je. a ten Lightroom som nikdy nemal ani neskusal tak sa k nemu neviem vyjadriť ale myslím že zoner ti bohae postačí.
 
Bindo
2011-04-10 20:16:40+02
lightroom som nejak dlhodobo neskusal, ale na klasicke vyvolavanie fotiek pouzivam zoner 13 a som spokojny. jedine co mi vadi je uz spominane odsumovanie.
 
zolooo
2011-04-10 20:18:30+02
Lightroom 3 je ako šitý na RAW-y + katakóg a je svižnejší ako ZPS13, ale aj drahší. ZPS13 je pre bežného užívateľa asi praktickejšia záležitosť, pretože má veľa nástrojov a s jeho rýchlosťou sa dá žiť.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()