Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Modre tiene v rawe

Yamismo
2011-05-01 15:44:15+02
Otvorim v Camera Raw fotku, a namiesto tienov tam mam modre flaky...miznu iba s preexponovavanim, v jpg samozrejme nie su vobec.
Stalo sa vam to uz? Co s tym? Dakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-05-01 15:48:46+02
príspevok od: Yamismo
Otvorim v Camera Raw fotku, a namiesto tienov tam mam modre flaky...miznu iba s preexponovavanim, v jpg samozrejme nie su vobec.
Stalo sa vam to uz? Co s tym? Dakujem
odporucam prestudovat navod k programu. Mas zapnute varovanie pred neprekreslenymi tienmi a svetlami. Je to pomocka pre spravne vyvolanie RAW.
 
Marcel Rebro
2011-05-01 15:50:00+02
detekcia podexponovanych / preexponovanych miest?
 
Yamismo
2011-05-01 15:53:37+02
jasne, nevedel som najst vypnutie tou sipkou na histograme, dakujem
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2011-05-01 15:54:35+02
Mas zapnute Shadows warning (U) - v pravo hore na tvojom prvom obrazku sa to zapina/vypina nad histogramom.
 
Paulie
2011-05-01 16:21:15+02
 
veronikaS
2011-05-01 16:38:18+02
mne zas robí v UFRaw na jednej strane fotky tmavoružový pás po importovaní fotky a ked exportujem do .jpg tak je to tam samozrejme zase.. už ho síce dávno nepoužívam, ale ak by mi tu vedel povedať niekto prečo sa to zakaždým robí budem rada
 
WildSammy
2011-05-03 13:39:48+02
príspevok od: veronikaS
mne zas robí v UFRaw na jednej strane fotky tmavoružový pás po importovaní fotky a ked exportujem do .jpg tak je to tam samozrejme zase.. už ho síce dávno nepoužívam, ale ak by mi tu vedel povedať niekto prečo sa to zakaždým robí budem rada
presne taky pas na lavej strane foto mi robilo pri konverzii z RAW na Pentaxe K10D. Robilo to ak na tej strane bola daka cierna vec, napr. cierny sal. Zrejme nezalezalo od RAW konvertora, lebo mi to robilo v ACR. Neviem co to bolo, pripisujem to zahrievaniu snimaca v niekde tych oblastiach. Cim bol teplejsi, tym vacsia pravdepodobnost toho pasu bola a naopak ak bol chladny, pas nebol, ale je to len moja subjektivna teoria. Kedze sa to dialo aj pri kratkych expoziciach, neviem naozaj presne comu to pripisovat.
 
veronikaS
2011-05-03 14:52:06+02
príspevok od: WildSammy
presne taky pas na lavej strane foto mi robilo pri konverzii z RAW na Pentaxe K10D. Robilo to ak na tej strane bola daka cierna vec, napr. cierny sal. Zrejme nezalezalo od RAW konvertora, lebo mi to robilo v ACR. Neviem co to bolo, pripisujem to zahrievaniu snimaca v niekde tych oblastiach. Cim bol teplejsi, tym vacsia pravdepodobnost toho pasu bola a naopak ak bol chladny, pas nebol, ale je to len moja subjektivna teoria. Kedze sa to dialo aj pri kratkych expoziciach, neviem naozaj presne comu to pripisovat.
na ukážku dávam foto, podľa mňa to nezáleží od žiadneho čierneho miesta ja to vždy na každej fotke ktorú upravujem cez UFraw..
 
bear
- moderator
2011-05-03 15:03:27+02
príspevok od: veronikaS
na ukážku dávam foto, podľa mňa to nezáleží od žiadneho čierneho miesta ja to vždy na každej fotke ktorú upravujem cez UFraw..
Skus aktualnejsiu verziu. DCRAW (ufraw ho pouziva ako backend) niekedy dokaze rozkodovat aj RAW fotoaparatu pre ktory nebol navrhnuty a potom tam moze dochadzat k podobnym posunom. DCRAW sa aktualizuje velmi rychlo a ked som autorovi posielal ukazkovy RAW z fotoaparatu co este nepodporoval, na druhy den mi poslal upravu programu s dorobenou podporou. UFraw sa tak casto asi neaktualizuje.
 
WildSammy
2011-05-03 15:04:31+02
príspevok od: veronikaS
na ukážku dávam foto, podľa mňa to nezáleží od žiadneho čierneho miesta ja to vždy na každej fotke ktorú upravujem cez UFraw..
aha, tak mne to robilo iny pas.. moj vyzeral skor ako ruzovy sum na tej casti foto.. hento vyzera skor na chybu raw konvertora.. treba skusit novsiu verziu
 
veronikaS
2011-05-03 16:07:36+02
príspevok od: bear
Skus aktualnejsiu verziu. DCRAW (ufraw ho pouziva ako backend) niekedy dokaze rozkodovat aj RAW fotoaparatu pre ktory nebol navrhnuty a potom tam moze dochadzat k podobnym posunom. DCRAW sa aktualizuje velmi rychlo a ked som autorovi posielal ukazkovy RAW z fotoaparatu co este nepodporoval, na druhy den mi poslal upravu programu s dorobenou podporou. UFraw sa tak casto asi neaktualizuje.
Dik, za radu. Skúsim ten druhý teda
 
bear
- moderator
2011-05-03 16:10:14+02
príspevok od: veronikaS
Dik, za radu. Skúsim ten druhý teda
Neviem, ci budes vediet pouzit dcraw, je to len backend. Ako raw konvertor ho pouzivaju potom graficke nadstavby ako ufraw, alebo rawthrerapee.
 
veronikaS
2011-05-03 16:21:38+02
príspevok od: bear
Neviem, ci budes vediet pouzit dcraw, je to len backend. Ako raw konvertor ho pouzivaju potom graficke nadstavby ako ufraw, alebo rawthrerapee.
Ale hádam hej, ak nie tak sa už na niekoho obrátim.
 
Peter Svoboda
ocenenie redakciou 2011-05-03 17:46:47+02
príspevok od: Marcel Rebro
detekcia podexponovanych / preexponovanych miest?
nooo neviem, mne často kreslí modré tiene v zime...a se...ma to riadne, ale pritom sú prekreslené normálne...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()