Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Vyrazny sum na fotografii

miki33
2011-05-19 10:36:12+02
Ahoj, mam taky zvlastny problem - vyrazny sum na fotografiach.

Pripajam fotografiu kde to vidno, a hlavne po konverzii do cierno-biela - na oblohe. Ostatne casti su strukturovane, takze tam nic nevidno. Je to vystrihnute z tejto fotografie: www.ephoto.sk/moje-ephoto/fotografie/201629/rozkvitnuta-cesta/

Exif: Canon 5d mk II, 24-70 (32mm @f/16), ISO 100, 1/8sek. - vypnute noise-reduction, samozrejme staitv+dialkova spust.

A teraz
1.) je to normalne?
2.) spravil som nieco zle, alebo som nieco nespravil co som mal?

Dakujem. Mate s tym skusenosti?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-05-19 10:42:51+02
Fotil si do Rawu?
 
miki33
2011-05-19 10:50:40+02
príspevok od: Karol Srnec
Fotil si do Rawu?
ano iba do rawu fotim.
Takto - to co som poslal je uz interpolovane z 5600px na 7500px (som zabudol napisat), ale ten sum je tam aj pri original velkosti.
A to som si vsimol ja na starsom C 400D ze hlavne po konverzii na CB vznikol taky sum.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-05-19 11:03:29+02
príspevok od: miki33
ano iba do rawu fotim.
Takto - to co som poslal je uz interpolovane z 5600px na 7500px (som zabudol napisat), ale ten sum je tam aj pri original velkosti.
A to som si vsimol ja na starsom C 400D ze hlavne po konverzii na CB vznikol taky sum.
Prave pri konverzzi do CB takyto sum vznika, najma ak drsnejsie pracujes s jednotlivymi farbami, aby si dostal vyraznejsi kontrast jasov. Jednu farbu posunies do svetiel, druhu do tienov a ak sa vyskytuju zmiesane vedla seba, tak zvyraznis prirodzeny sum, ktory je v kazdej fotografii. Niekedy treba jednosucho ubrat. Fotku ponechat niekde na pol ceste a potom ju vyexportovat do 16-bit TIFF, previest do LAB priestoru a tam sa pohrat s krivkami a lokalnou upravou pomocou dodge a burn.
 
miki33
2011-05-19 11:04:16+02
príspevok od: Karol Srnec
Prave pri konverzzi do CB takyto sum vznika, najma ak drsnejsie pracujes s jednotlivymi farbami, aby si dostal vyraznejsi kontrast jasov. Jednu farbu posunies do svetiel, druhu do tienov a ak sa vyskytuju zmiesane vedla seba, tak zvyraznis prirodzeny sum, ktory je v kazdej fotografii. Niekedy treba jednosucho ubrat. Fotku ponechat niekde na pol ceste a potom ju vyexportovat do 16-bit TIFF, previest do LAB priestoru a tam sa pohrat s krivkami a lokalnou upravou pomocou dodge a burn.
dobre, vyskusam dakujem za rady
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()