Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Rozdielne fotografie

zydo
2011-05-19 21:34:14+02
Zdravim. Som novym pouzivatelom Macbooku no dnes som ostal prekvapeny.Pri uprave fotografii v LR3 islo vsetko v poriadku.Po ulozeni fotografii a otvoreni boli ako pri uprave pekne ostre dobry kontrast. No problem nastal pri posielani a spatnom zobrazeni fotografie ako aj pri vkladani na FB.Fotografia vypadala ako keby neprejsla temer ziadnou upravou. Slaby kontrast atd... Viete mi nejako poradit co to moze byt? do vtedy som mal na starom NB win 7 a tam ziaden problem nebol.Dakujem
 
zydo
2011-05-19 21:35:45+02
príspevok od: zydo
Zdravim. Som novym pouzivatelom Macbooku no dnes som ostal prekvapeny.Pri uprave fotografii v LR3 islo vsetko v poriadku.Po ulozeni fotografii a otvoreni boli ako pri uprave pekne ostre dobry kontrast. No problem nastal pri posielani a spatnom zobrazeni fotografie ako aj pri vkladani na FB.Fotografia vypadala ako keby neprejsla temer ziadnou upravou. Slaby kontrast atd... Viete mi nejako poradit co to moze byt? do vtedy som mal na starom NB win 7 a tam ziaden problem nebol.Dakujem
PS-skusal som aj cvaknut obrazovku ci to neni chyba suboru no pri zhliadnuti v macu fotografia pekna ako nahle som poslal na mail odfotenu obrazovku zase to vyzeralo na prd
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2011-05-19 21:44:36+02
RGB vs. sRGB
 
zydo
2011-05-19 21:47:28+02
príspevok od: Jozef Krajčo
RGB vs. sRGB
a ako to upravit prosimta? lebo ide z toho ....
 
zydo
2011-05-19 21:49:15+02
príspevok od: Jozef Krajčo
RGB vs. sRGB
Bolo mi to divne uz hned. pri foteni fotografie neboli moc farebne ked som pozerl na display no ako som ich vlozil do LR krasne farby.
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2011-05-19 22:08:12+02
http://lmgtfy.com/?q=konvertovanie+z+RGB+do+sRGB
 
zydo
2011-05-19 22:11:20+02
príspevok od: Jozef Krajčo
http://lmgtfy.com/?q=konvertovanie+z+RGB+do+sRGB
dik idem citat. ale zaujimave bolo to , ze pred tyzdnom som fotil s tamronom a v pohode uprava a vsetko. vcera som dal na telo pevnu 50mm a vtedy to zacalo blbnut
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-05-19 22:18:01+02
príspevok od: zydo
dik idem citat. ale zaujimave bolo to , ze pred tyzdnom som fotil s tamronom a v pohode uprava a vsetko. vcera som dal na telo pevnu 50mm a vtedy to zacalo blbnut
Proste pri exporte vybrat priestor sRGB, lebo tvoj internetovy prehladac nepodporuje spravu farieb a potom Adobe RGB interpretuje nespravne, vzera to vyblito.
 
zydo
2011-05-19 22:22:58+02
príspevok od: Karol Srnec
Proste pri exporte vybrat priestor sRGB, lebo tvoj internetovy prehladac nepodporuje spravu farieb a potom Adobe RGB interpretuje nespravne, vzera to vyblito.
dik moc za radu. idem vyskusat.
 
@photomaro
2011-05-19 22:39:10+02
a exportoval si tie fotky vobec z LR3? lebo povodny subor sa ti nezmeni, LR ti vytvori k originalu len subor uprav, takze ak vyberies fotky z povodneho adresara, tak su to tie povodne. na macu to moze mylit, kedze raw subory prezera bez problemov... takze neposielaj povodne subory, ale exportovane aj so zmenami....
 
zydo
2011-05-19 22:46:17+02
príspevok od: @photomaro
a exportoval si tie fotky vobec z LR3? lebo povodny subor sa ti nezmeni, LR ti vytvori k originalu len subor uprav, takze ak vyberies fotky z povodneho adresara, tak su to tie povodne. na macu to moze mylit, kedze raw subory prezera bez problemov... takze neposielaj povodne subory, ale exportovane aj so zmenami....
takto. pred 5dnami: zasunul som kartu do MACu. Otvoril sa mi LR,upravil som fotografiu a hodil na FB. ziaden problem. Dnes: zasunul som kartu do MACu upravil fotografiu, hodil na FB a fotografie rozdielne. takze nic ine ako predtym som vobec nerobil. neupravoval som nic ine ako fotografiu a export bol normalny ako predtym.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()