Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

(ne)viditelny vodoznak vo fotografii

KaluzMan
KaluzMan 2011-08-01 14:04:22+02
Ahojte,

ako vetvu temy:
"Ako sa pri sudnom spore preukazuje autor fotografie?"
zakladam tuto.
Ci poznate alebo ste niekedy videli nejaku techniku ako do obrazku (fotografie) vlozit natrvalo nejaky napis, ktory pri beznom zhliadnuti nie je viditelny, ale len nejakymi upravami sa "vynori" z fotografie?

Prave skusam v PS nieco take vymysliet ale nedari sa... bud je to rusive (citatelne) na fotografii alebo sa to neda nasledne nejakym postprocessingom natolko zviditelnit aby to bolo citatelne.
 
bobi
2011-08-02 11:21:47+02
Samozrejme týka
 
haplo602
2011-08-02 12:08:22+02
príspevok od: Fatty
treba fotiť adequátne hnusné fotky, tie vám nik neukradne
jo to mi ide vyborne
 
blasi
2011-08-02 14:32:04+02
príspevok od: bobi
Co sa tika steganografie resp. vlozenia textu do foto tak kazda uprava tejto foto sifrovany text odstrani.
praveze kazda uprava nie. dokonca aj zmensovanie fotky tomu neprekaza. a ani zmena farby napr.ako som pisal, fotka moze byt vytlacena a potom nascanovana a ten text tam zostane. ...odskusane.
 
dodo_bb
2011-08-02 15:17:44+02
Už niekoľkokrát sa mi stalo, že mi niekto fotku ukradol, prípadne zverejnil že FOTO:ARCHIV a podobne. Vždy som sa opýtal - aká škoda sa mi okrem môjho jemne oškretého ega stala? Časopis by mi za fotku asi nedal nič, v lepšom prípade možno 5 - 7€. Nejakým súdnym konaním by som strávil celé hodiny a dni, platil súdne poplatky, advokáta a mal stále nejaký stres, či to vôbec vyhrám O niečom takom ako súd začnem uvažovať, keď sa moje fotky začnú predávať za sumy aspoň trojciferné, dovtedy mi je to jedno Lebo prvá otázka na súde bude - aká je spôsobená škoda? Na to by som musel odpovedať ako naši politici - no priama škoda 7 €, ale uvedený skutok výrazne znížil moje spoločenské uplatnenie a prestíž. Na základe traumy, ktorú som mal pri pohľade na ukradnutú fotku bola výrazne narušená integrita mojej osobnosti. Takže žiadam od páchateľa 25 007 € + súdne trovy
 
Fatty
2011-08-02 15:32:08+02
príspevok od: dodo_bb
Už niekoľkokrát sa mi stalo, že mi niekto fotku ukradol, prípadne zverejnil že FOTO:ARCHIV a podobne. Vždy som sa opýtal - aká škoda sa mi okrem môjho jemne oškretého ega stala? Časopis by mi za fotku asi nedal nič, v lepšom prípade možno 5 - 7€. Nejakým súdnym konaním by som strávil celé hodiny a dni, platil súdne poplatky, advokáta a mal stále nejaký stres, či to vôbec vyhrám O niečom takom ako súd začnem uvažovať, keď sa moje fotky začnú predávať za sumy aspoň trojciferné, dovtedy mi je to jedno Lebo prvá otázka na súde bude - aká je spôsobená škoda? Na to by som musel odpovedať ako naši politici - no priama škoda 7 €, ale uvedený skutok výrazne znížil moje spoločenské uplatnenie a prestíž. Na základe traumy, ktorú som mal pri pohľade na ukradnutú fotku bola výrazne narušená integrita mojej osobnosti. Takže žiadam od páchateľa 25 007 € + súdne trovy
konečne normálny názor
treba fotiť pre radosť a nie primárne pre prachy
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-08-02 15:33:48+02
príspevok od: dodo_bb
Už niekoľkokrát sa mi stalo, že mi niekto fotku ukradol, prípadne zverejnil že FOTO:ARCHIV a podobne. Vždy som sa opýtal - aká škoda sa mi okrem môjho jemne oškretého ega stala? Časopis by mi za fotku asi nedal nič, v lepšom prípade možno 5 - 7€. Nejakým súdnym konaním by som strávil celé hodiny a dni, platil súdne poplatky, advokáta a mal stále nejaký stres, či to vôbec vyhrám O niečom takom ako súd začnem uvažovať, keď sa moje fotky začnú predávať za sumy aspoň trojciferné, dovtedy mi je to jedno Lebo prvá otázka na súde bude - aká je spôsobená škoda? Na to by som musel odpovedať ako naši politici - no priama škoda 7 €, ale uvedený skutok výrazne znížil moje spoločenské uplatnenie a prestíž. Na základe traumy, ktorú som mal pri pohľade na ukradnutú fotku bola výrazne narušená integrita mojej osobnosti. Takže žiadam od páchateľa 25 007 € + súdne trovy
Dodo, je rozhodnuté - najímam si ťa ako advokáta. Tá suma za foto sa mi celkom páči...
 
dodo_bb
2011-08-02 17:00:39+02
príspevok od: Stratený Stano
Dodo, je rozhodnuté - najímam si ťa ako advokáta. Tá suma za foto sa mi celkom páči...
upozorňujem, že beriem 10% províziu z vysúdenej sumy
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-08-02 17:02:39+02
príspevok od: dodo_bb
upozorňujem, že beriem 10% províziu z vysúdenej sumy
Tak to potom nie, si lacný. Ak by si vzal 25%, tak sa dohodneme...
 
Momoika
2012-02-06 22:15:42+01
príspevok od: Fatty
treba fotiť adequátne hnusné fotky, tie vám nik neukradne
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()