Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

čiernobiela foto

dekarbon
2011-08-15 23:26:36+02
prosím vás dá sa z čiernobielej fotografie urobiť farebná? podla mna to nieje možné jedine ak by sa správne zmiešali kanály RGb ale..tam je zas nepsočet možných kombinácii a odtienov..takže neviem
 
staleusmiaty
2011-08-15 23:37:03+02
Túto otázku nemyslíš vážne, že?
 
Fotograf77
2011-08-15 23:44:12+02
príspevok od: staleusmiaty
Túto otázku nemyslíš vážne, že?
Ak ma v sebe minimalne 8 boroviciek, tak to urcite mysli vazne
 
dmedia
2011-08-15 23:45:38+02
da sa urobit colorovana-PS+vrstvy a ich prelinanie.

Ked poznas foto nasich starych rodicov, tak je to presne tato technika, len cez PS, nie ceruzkou alebo stetcom...
 
Filip Bucher
2011-08-15 23:47:15+02
Ano samozrejme ze s ciernobielej fotografie ide spravit farebna... Lenze je to strasne pracne, a farebnost jednotlivych ploch, objektov bude cisto v tvojej rezii...
V podstate sa to da najjednoduchsie docielit saturaciou a maskamy...
 
Filip Bucher
2011-08-15 23:49:25+02
Co sa tyka RGB v ciernobielej fotografii sa pouzivaju len otiene sedej, cierna a biela. Takze ak si mal namysli niake automatizovane respektive poloautomatizovane prevody B/W fotografii na farebne nic take nexistuje.
 
SK_8er
2011-08-16 00:04:57+02
príspevok od: Filip Bucher
Co sa tyka RGB v ciernobielej fotografii sa pouzivaju len otiene sedej, cierna a biela. Takze ak si mal namysli niake automatizovane respektive poloautomatizovane prevody B/W fotografii na farebne nic take nexistuje.
to som dal len do google a vyhodilo mi toto - zrejme sa tam daju stiahnut dake programy to sketch matrix napr... neviem, nejdem to stahovat ja to nepotrebujem :-P http://www.black-and-white-to-color.com/
 
Filip Bucher
2011-08-16 00:30:57+02
príspevok od: SK_8er
to som dal len do google a vyhodilo mi toto - zrejme sa tam daju stiahnut dake programy to sketch matrix napr... neviem, nejdem to stahovat ja to nepotrebujem :-P http://www.black-and-white-to-color.com/
stale si stojim za tvrdenim ze neexistuje ziadny program ktory by plnohodnotne vedel previest ciernobielu fotografiu na farebnu, fotka 130x170 ktoru maju ako demonstraciu svojej kvality s jednofarebnym pozadim a klasickym portretom... Neverim ze plnohodnotne ten program funguje...
 
SK_8er
2011-08-16 00:35:38+02
príspevok od: Filip Bucher
stale si stojim za tvrdenim ze neexistuje ziadny program ktory by plnohodnotne vedel previest ciernobielu fotografiu na farebnu, fotka 130x170 ktoru maju ako demonstraciu svojej kvality s jednofarebnym pozadim a klasickym portretom... Neverim ze plnohodnotne ten program funguje...
neviem, neskusal som a ani skusat nebudem :-P len citam temy a snazim sa zapojit podla mna ale zakladatel vyskusa tak nam potom mozno da vediet
 
Filip Bucher
2011-08-16 08:24:43+02
príspevok od: SK_8er
neviem, neskusal som a ani skusat nebudem :-P len citam temy a snazim sa zapojit podla mna ale zakladatel vyskusa tak nam potom mozno da vediet
jj tiez som zvedavy na vysledok
 
tomis.ales
2011-08-16 08:44:05+02
Ten program je katastrofa, vzhladom mi to pripomina T602 alebo prve windowsy. Nemyslia vazne, ze za toto niekto zaplati. Ovladanie spred prvej svetovej. Des. Jedno UNDO alebo cely reset. pozeral som na to iba asi 5 minut, ale aj tak myslim, ze to stoji za prd.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()