Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

ZONER - ako na vyhladenie pleti ?

landov
landov 2011-08-20 08:06:56+02
Zdravim, vie poradit niekto s uzivatelov Zoneru (pouzivam ZPS 13), ako na vyhladenie pleti (nemam na mysli zehlenie) ? Zatial vsetko, co som hladal, tak sa tykalo Adobe PS...ale zoner ani tuk. Vopred dik za kazde nakopnutie.
 
zuzu_lienka
2012-10-29 14:15:47+01
Chcem sa opýtať aký program je dobrý na úpravu fotografie?S rôznymi efektami a jednoduchou úpravou čo poviete na Photoshop Elements 8?
 
PrakticaL
2012-10-29 14:20:50+01
pobavili ste ma "o zakupovaní originálneho softu" ... ja som študent na našej škole využivame take programy (väčšinou vektrorové) Rhino, Adobe Illustrator, Photoshop. A teraz si predstavte príde pedagóg a povie "musite mať povine každý tieto programy inač budete mať každú hodinu za 5 bodov". Takýmto sposobom by som nikdy v živote nezmaturoval a ani sa nedostal do dalšieho ročníka. A neobhajujte to nejakým pirátstvom - skúšal som to aj ja na škole aj som sa hádal s profákmi že to nie je možné aby sme takto každý mali origoš soft , oni na to že ani to nechceme stiahnite si z netu, však aj školské počitače maju neoriginálne softy. Študentské verzie ?! pche ! V podstate oklieštený program. Ked si predstavíte
že celá škola (300 žiakov) používa nelegálny soft tak je to iný hardcore keby prišla nejaká kontrola a pýtala sa na pôvod programov.

A laskavo tu nedavajte príklady typu "určitá etnická skupina robí niečo podobné"
takže ja kradnem z ulice bronzové plastiky, zábradlie a iný kov pretože používam priátsky soft?
- aj ja si kupujem originálne cdčka s hudbou s hrami, takisto mam problém že som vášnivy zberatel foto techniky a že tam putujú peniaze ale to je predsa niečo hmotné (fotoaparat) ako nejaký program ktorý je v podstate 0 a 1.

Varovanie: všetko mnou napísane je len pocit jednotlivca a jeho názor, nemusíte to vnímať vážne
 
juve16
2012-10-29 14:25:20+01
príspevok od: blahoslav J B Art
nechapem, preco vobec niekto pouziva nejaky softver na vyhladenie pleti
ved to je podvod na divakoch, potom tie ksichty vyzeraju ako voskove figuriny
umele ksichty, umele nechty, umele cecky, umele celebrity, umele pribory z NDR
tak to sa sakra mýliš
ako by vyzerali tie modelky na titulkách?? pozrel by si sa na to?
iste, je urcita miera, ale bez retuse sa nepohnes v tomto biznise
 
calven
2012-10-29 14:36:39+01
príspevok od: PrakticaL
pobavili ste ma "o zakupovaní originálneho softu" ... ja som študent na našej škole využivame take programy (väčšinou vektrorové) Rhino, Adobe Illustrator, Photoshop. A teraz si predstavte príde pedagóg a povie "musite mať povine každý tieto programy inač budete mať každú hodinu za 5 bodov". Takýmto sposobom by som nikdy v živote nezmaturoval a ani sa nedostal do dalšieho ročníka. A neobhajujte to nejakým pirátstvom - skúšal som to aj ja na škole aj som sa hádal s profákmi že to nie je možné aby sme takto každý mali origoš soft , oni na to že ani to nechceme stiahnite si z netu, však aj školské počitače maju neoriginálne softy. Študentské verzie ?! pche ! V podstate oklieštený program. Ked si predstavíte
že celá škola (300 žiakov) používa nelegálny soft tak je to iný hardcore keby prišla nejaká kontrola a pýtala sa na pôvod programov.

A laskavo tu nedavajte príklady typu "určitá etnická skupina robí niečo podobné"
takže ja kradnem z ulice bronzové plastiky, zábradlie a iný kov pretože používam priátsky soft?
- aj ja si kupujem originálne cdčka s hudbou s hrami, takisto mam problém že som vášnivy zberatel foto techniky a že tam putujú peniaze ale to je predsa niečo hmotné (fotoaparat) ako nejaký program ktorý je v podstate 0 a 1.

Varovanie: všetko mnou napísane je len pocit jednotlivca a jeho názor, nemusíte to vnímať vážne
Ešte vysvetli, aký je rozdiel, keď peniaze dáš za niečo, ako píšeš, hmotné, a za niečo nehmotné. Či pre Teba je SW až vtedy hodný nákupu, ak ho dostaneš na CDčku? Lebo CDčko je hmotné, môžeš si na neho siahnuť a nie je to len 0 a 1. Nerozumiem tejto Tvojej logike...
Ak niečo ukradneš, tak je to jedno, či je to hmotné alebo nie. Je zvláštne že ľudia bez problémov dajú tisíce € za fotoaparáty a objektívy, počítače a čo ja viem čo ešte. Ale podrbaných 100€ (či koľko to je) za Lightroom je už strašný problém investovať.

K stavu v škole sa vyjadrovať nebudem...
 
dePappa
2012-10-29 15:12:10+01
príspevok od: PrakticaL
pobavili ste ma "o zakupovaní originálneho softu" ... ja som študent na našej škole využivame take programy (väčšinou vektrorové) Rhino, Adobe Illustrator, Photoshop. A teraz si predstavte príde pedagóg a povie "musite mať povine každý tieto programy inač budete mať každú hodinu za 5 bodov". Takýmto sposobom by som nikdy v živote nezmaturoval a ani sa nedostal do dalšieho ročníka. A neobhajujte to nejakým pirátstvom - skúšal som to aj ja na škole aj som sa hádal s profákmi že to nie je možné aby sme takto každý mali origoš soft , oni na to že ani to nechceme stiahnite si z netu, však aj školské počitače maju neoriginálne softy. Študentské verzie ?! pche ! V podstate oklieštený program. Ked si predstavíte
že celá škola (300 žiakov) používa nelegálny soft tak je to iný hardcore keby prišla nejaká kontrola a pýtala sa na pôvod programov.

A laskavo tu nedavajte príklady typu "určitá etnická skupina robí niečo podobné"
takže ja kradnem z ulice bronzové plastiky, zábradlie a iný kov pretože používam priátsky soft?
- aj ja si kupujem originálne cdčka s hudbou s hrami, takisto mam problém že som vášnivy zberatel foto techniky a že tam putujú peniaze ale to je predsa niečo hmotné (fotoaparat) ako nejaký program ktorý je v podstate 0 a 1.

Varovanie: všetko mnou napísane je len pocit jednotlivca a jeho názor, nemusíte to vnímať vážne
"A laskavo tu nedavajte príklady typu "určitá etnická skupina robí niečo podobné"
takže ja kradnem z ulice bronzové plastiky, zábradlie a iný kov pretože používam priátsky soft? "

To som kde napisal? Ja som len napisal ze ak ty kradnes software je to to iste ako ked ta skupina stravia budky na pozemkoch ktore im nepatria, pripadne kradnu kov => kradez == kradez.

Nazov skoly? Naozaj ma to zaujima... Nestudoval som design ani grafiku takze neviem ako to tam chodi. Ja som vystudoval IT... v skole mi stacil linux (gentoo, debian) kompilator gcc a IDE vim (debugger gdb, dbx) Nikdy som nepotreboval ziaden plateny software, prace som odovzdaval v LaTeX-e (vestko GNU GPL) a ak sme aj pouzivala nejaky komercny soft (napr Oracle) tak boli krasne zakupene licencie...

Studenstske verzie Adobe Photoshop su uplne totozne ako plne verzie (dokonca ich mozes pouzivat na komercne ucely)

"aj ja si kupujem originálne cdčka s hudbou s hrami, takisto mam problém že som vášnivy zberatel foto techniky a že tam putujú peniaze ale to je predsa niečo hmotné (fotoaparat) ako nejaký program ktorý je v podstate 0 a 1"

0 a 1 ? Tak si napis 0 a 1 sam, ved to je iba 0 a 1 tak to urcite dokazes vela stastia... trocha rozmyslaj ak by vsetci kradli tak nikto nezaplati R&D a hotovo... ano, ja pracujem ako vyvojar SW (vo svojom volnom case sa venujem aj dost linuxu (v jadre najdes niekolko mojich patchov) ale za svoj full time job chcem peniaze To pochopis ked raz opustis priestory skoly
 
PrakticaL
2012-10-29 15:23:07+01
dobre ľudia mate pravdu ... trocha mi rupli nervy. už len preto lebo škola je dosť nakladná a vyžaduje vela finančních prostriedkov - pri tom je štátna a platím ako keby som bol na súkromnej.

dufam ze sa nehneváte a ospravedlnujem sa za zbytočný flame.
 
Azimut
2012-10-29 15:50:07+01
A cez efekty - mäkká kresba si neskúšal? A výberovým štetcom potom si vybrať len to,čo chcem mať "mäkké".
 
keko
2012-11-03 21:59:22+01
príspevok od: engineer
takže každý z vás má kúpený OS (Windows), Office a podobné programy? tak to áno...
Mam (MS Office ma manzelka v sluzobnom pocitaci, ja mam LibreOffice.)
Povedzme, ze mna mama inak vychovala.
Nieco ine je, ci s licencnou politikou suhlasim a ci je spravne zatvarat ludi za kradez software, ktory pri sucasnom nasadeni ma stat bagadel. Ale ludia kradnu aj Zoner za 49€, takze to nie je v cene.
Vyspelost naroda sa pozna podla cistoty verejneho zachoda, a stupna krdnutia software. Zelal by som si, aby sme boli kdesi tam, co trebars holandania. Stupen krdnutia softu je cojaviem 25%, a to tam kradnu vlastne len dostahovalci.
Ak si ukradnes soft, na povedzme studijne ucely, aspon sa tym nechval
Svetu mier
 
JOK3R
2012-11-03 22:53:05+01
príspevok od: calven
Ešte vysvetli, aký je rozdiel, keď peniaze dáš za niečo, ako píšeš, hmotné, a za niečo nehmotné. Či pre Teba je SW až vtedy hodný nákupu, ak ho dostaneš na CDčku? Lebo CDčko je hmotné, môžeš si na neho siahnuť a nie je to len 0 a 1. Nerozumiem tejto Tvojej logike...
Ak niečo ukradneš, tak je to jedno, či je to hmotné alebo nie. Je zvláštne že ľudia bez problémov dajú tisíce € za fotoaparáty a objektívy, počítače a čo ja viem čo ešte. Ale podrbaných 100€ (či koľko to je) za Lightroom je už strašný problém investovať.

K stavu v škole sa vyjadrovať nebudem...
Keby sa dali objektívy a fotoaparáty ukradnúť tak aby nikomu nechýbali (software) koľko ľudí by si ich asi kúpilo?
 
calven
2012-11-03 22:56:47+01
príspevok od: JOK3R
Keby sa dali objektívy a fotoaparáty ukradnúť tak aby nikomu nechýbali (software) koľko ľudí by si ich asi kúpilo?
No, 3D tlačiarne sa tlačia na trh...
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()