Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Ako na tento efekt?

warmaniac
2011-09-16 09:28:59+02
Zdravím vás..

nedávno som si všimol takéto fotky, a vŕtalo mi hlavou ako sa volá ten efekt... niekde som to tuším videl na predaj nasadzovalo sa to na objektív... opravte ma ak sa mýlim


http://i.sme.sk/cdata/0/60/6057000/30.jpg
 
Marcel Rebro
2011-09-16 09:31:26+02
príspevok od: warmaniac
Zdravím vás..

nedávno som si všimol takéto fotky, a vŕtalo mi hlavou ako sa volá ten efekt... niekde som to tuším videl na predaj nasadzovalo sa to na objektív... opravte ma ak sa mýlim


http://i.sme.sk/cdata/0/60/6057000/30.jpg
 
warmaniac
2011-09-16 12:28:32+02
díky mrco... nevedel som ani ako to hladať
 
jimmy_rs
2011-09-16 16:17:01+02
príspevok od: warmaniac
díky mrco... nevedel som ani ako to hladať
http://www.google.sk/search?hl=sk&sugexp=gsis,i18n%3Dtrue&cp=12&gs_id=1a&xhr=t&q=small+planet&pq=small+planet&gs_sm=&gs_upl=&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&biw=1280&bih=886&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi
 
Marcel Rebro
2011-09-16 16:48:08+02
príspevok od: jimmy_rs
http://www.google.sk/search?hl=sk&sugexp=gsis,i18n%3Dtrue&cp=12&gs_id=1a&xhr=t&q=small+planet&pq=small+planet&gs_sm=&gs_upl=&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&biw=1280&bih=886&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi
ak nevies co mas hladat (nevedel ze sa to vola miniplaneta) googel je ti uzitocny ako mrtvemu zimnik ...
 
duroslav
2011-09-16 16:50:20+02
uz len ostava zistit, ako sa to nasadzuje na objektiv
 
Fatty
2011-09-16 17:00:21+02
príspevok od: duroslav
uz len ostava zistit, ako sa to nasadzuje na objektiv
ja viem čo myslel - niečo ako pologuľa vyleštená na zrkadlo, obsiahne to 360° na jeden záber
nasadí sa to na objektív vycentrované na stred na tenkej tyčke verím že si to viete predstaviť lebo neviem nájsť zdroj..
 
Fatty
2011-09-16 17:02:39+02
no, a už to aj mám je to tu:
http://www.0-360.com/camera.asp
 
Fatty
2011-09-16 17:05:29+02
a tu máte aj videjo s peknou Taliankou ktorá vám to názorne predvedie:
http://www.youtube.com/watch?v=FpXMQYO0Kk0&feature=player_embedded
 
Marcel Rebro
2011-09-16 17:08:51+02
príspevok od: Fatty
no, a už to aj mám je to tu:
http://www.0-360.com/camera.asp
Super! Na niektore odpovede fakt nie su otazky ...
Si si isty ze vies na co myslel? Pouzil si asi vylestenu gulu - vestecku?
Pozrel si link na fotku co pripojil?
 
Fatty
2011-09-16 17:25:43+02
príspevok od: Marcel Rebro
Super! Na niektore odpovede fakt nie su otazky ...
Si si isty ze vies na co myslel? Pouzil si asi vylestenu gulu - vestecku?
Pozrel si link na fotku co pripojil?
no do hlavy mu nevidím ale na 99% som si istý že myslel presne túto pomôcku
neboj mne je jasné že horeuvedenú fotku s týmto nevytvorí - bude to presne opačne akoby vyvrátené, zem bude von a obloha vnútri kruhu
 
Fatty
2011-09-16 17:27:20+02
príspevok od: Fatty
no do hlavy mu nevidím ale na 99% som si istý že myslel presne túto pomôcku
neboj mne je jasné že horeuvedenú fotku s týmto nevytvorí - bude to presne opačne akoby vyvrátené, zem bude von a obloha vnútri kruhu
cha, teda obloha tam bude asi ťažko, ked to na ňu nevidí
sory
 
Marcel Rebro
2011-09-16 17:30:02+02
príspevok od: Fatty
no do hlavy mu nevidím ale na 99% som si istý že myslel presne túto pomôcku
neboj mne je jasné že horeuvedenú fotku s týmto nevytvorí - bude to presne opačne akoby vyvrátené, zem bude von a obloha vnútri kruhu
aha ... takze on chce zamrazit maso, ale ty si si na 99% percent isty ze mysli na mikrovlnku

aj ked (ti) je jasne ze efekt bude presne opacny ... no ten warmaniac ma fakt zvlastne myslienkove pochody ...
 
Fatty
2011-09-16 17:34:25+02
príspevok od: Marcel Rebro
aha ... takze on chce zamrazit maso, ale ty si si na 99% percent isty ze mysli na mikrovlnku

aj ked (ti) je jasne ze efekt bude presne opacny ... no ten warmaniac ma fakt zvlastne myslienkove pochody ...
schválne môžme sa staviť či mám pravdu
 
SK_8er
2011-09-16 17:41:11+02
príspevok od: Fatty
schválne môžme sa staviť či mám pravdu
cisto moj nazor, ktory nikoho nezaujima
bolo to takto...

warmaniak chcel podla mna to co mu fatty poslal.... warmaniak sice dal obrazok, kde bola fotka spracovana programom, ale myslel si ze to je tou pologulou, lebo to dakde videl ... netusil ze sa to robi az upravou v programe ... ale vsetci sme teraz zistili ze hentak to vyzera v programe a hentak tou pologulou

super ne ?
 
Marcel Rebro
2011-09-16 17:46:46+02
príspevok od: Fatty
schválne môžme sa staviť či mám pravdu
Fatty,

vysvetlím Ti to inak. Je mi v paži či máš ptavdu alebo nie. Dôležitý je výsledok. S tým čo som mu poradil ja ho dosiahne, s tým čo ty nie.

Viac ako dve desaťročia pracujem v IT brandži. Pôvodme ako programátor, analytik, neskôr konzultant dnes archiekt. Ale vždy som klientom vysvetľoval jednu vec "Nehovorte mi čo a ako mám(e) spraviť. Povedzte mi čo chcete dosiahnuť, aký má byť výsledok. Technológie a spôsob navrhnem ja ...".

Táto prax ma naučila ignorovať rôzne "nápovedy" zadávateľov, pretože by ma mohli viesť nesprávnym smerom. Nie že by som nepočúval čo hovoria. Ale skrátka nechcem podľahnúť čaru obrázka čo mi dotazovateľ predkladá a problém začínam riešiť s čistým stolom. Takže informáciu o "niečom čo sa montuje na objektív" som úplne ignoroval ...
 
Fatty
2011-09-16 18:01:19+02
príspevok od: Marcel Rebro
Fatty,

vysvetlím Ti to inak. Je mi v paži či máš ptavdu alebo nie. Dôležitý je výsledok. S tým čo som mu poradil ja ho dosiahne, s tým čo ty nie.

Viac ako dve desaťročia pracujem v IT brandži. Pôvodme ako programátor, analytik, neskôr konzultant dnes archiekt. Ale vždy som klientom vysvetľoval jednu vec "Nehovorte mi čo a ako mám(e) spraviť. Povedzte mi čo chcete dosiahnuť, aký má byť výsledok. Technológie a spôsob navrhnem ja ...".

Táto prax ma naučila ignorovať rôzne "nápovedy" zadávateľov, pretože by ma mohli viesť nesprávnym smerom. Nie že by som nepočúval čo hovoria. Ale skrátka nechcem podľahnúť čaru obrázka čo mi dotazovateľ predkladá a problém začínam riešiť s čistým stolom. Takže informáciu o "niečom čo sa montuje na objektív" som úplne ignoroval ...
v podstate aj ja...nevravím že si zle poradil...a ak si všimneš ja reagujem na duroslava, ked chcel vidieť čo to akože je
klíííídek
 
Fatty
2011-09-16 18:03:00+02
príspevok od: SK_8er
cisto moj nazor, ktory nikoho nezaujima
bolo to takto...

warmaniak chcel podla mna to co mu fatty poslal.... warmaniak sice dal obrazok, kde bola fotka spracovana programom, ale myslel si ze to je tou pologulou, lebo to dakde videl ... netusil ze sa to robi az upravou v programe ... ale vsetci sme teraz zistili ze hentak to vyzera v programe a hentak tou pologulou

super ne ?
no.... a presne takto som to pochopil aj ja
 
duroslav
2011-09-16 20:46:33+02
príspevok od: Fatty
v podstate aj ja...nevravím že si zle poradil...a ak si všimneš ja reagujem na duroslava, ked chcel vidieť čo to akože je
klíííídek
No a ja som zase vedel o guli, pomocou ktorej sa dajú na jeden cvak vyfotit 360 stupňové panorámy a myslel som, že okrem nej existuje ešte nejaké udělátko na odfotenie miniplenéty a vyslovene som sa na to tešil a chcel som si o to napísať ježiškovi pod stromček
 
jimmy_rs
2011-09-17 10:16:44+02
príspevok od: Marcel Rebro
ak nevies co mas hladat (nevedel ze sa to vola miniplaneta) googel je ti uzitocny ako mrtvemu zimnik ...
tak by som skusil pretiahnut obrazok do vyhladavania,,,ked uz je ta moznost,,,,kto chce najde kto nechce opyta sa vo fore
ti si mu lepsie poradil hned si mu nasiel navod ako to urobit
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()