Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Ochrana foto - prosím o radu

DeepGirl
DeepGirl 2011-09-19 15:10:31+02
Minulý týždeň som sa podujala fotiť jednu hudobnú akciu. Pôvodný zámer bol, že pofotím koncert a fotky dostanú zúčastnení hudobníci na pamiatku. Zadarmo, a ja som bola navyše rada, že budem mať skúsenosti aj s reportážnou foto.

Zrejme som vďaka veľkej brašni s objektívmi a externému blesku narazenému na mojej D5100 pôsobila profesionálne, pretože ma odchytil jeden človek z radov organizátorov a požiadal ma o isté konkrétne foto (prípitok, potriasanie rúk, slávnostný príhovor atď.). Súhlasila som, vymenili sme si kontakty, ale povedala som, že viem im foto dodať až budúci týdeň, pretože fotím iba ako hobby, chodím do práce a navyše ideme na predĺžený víkend. Akcia trvala asi do 23:00 a na druhý deň som išla normálne do práce.

Už na druhý deň popoludní (ešte som sedela v práci) sa spomínaný človek domáhal: "najmenej 4 ks kvalitných, upravených, nezmenšenych foto", na čo dostal slušnú odpoveď, že vzhľadom na to a na to (cestovanie, 9 to 5 job...) fotky až začiatkom budúceho týždňa. To však očividne nestačilo, pretože v dalšom maile začal hovoriť o akejsi uzávierke do tlače (?!), ktorú má vtedy a vtedy a tváril sa veľmi nástojčivo a urazene. Dostal už ráznejšiu odpoveď s opätovným vysvetlením, kedy fotky budú.

A toto ma dosť dopálilo. Preto sa chcem s Vami poradiť, ako by ste v takejto situácii fotky odovzdali. Ak full, dať tam vodoznak? Zmenšiť ich (napr. 900x600)? Nemám problém dať fotky z vystúpenia v plnej kvalite hudobníkom na pamiatku (s viacerými sa poznám osobne), ale nejakemu neznámemu (a ešte k tomu drzému a nástojčivému) človeku a navyše do tlače a ktovie ešte kam, to mi prišlo ako silné kafe.

Ako by ste to riešili? Ďakujem vopred za všetky rady.
 
wlad
2011-09-21 12:24:56+02
príspevok od: keko
Ja nechcem niekomu protirecit. Neviem jej poradit. Ale mne to neprislo iba ako otazka na format, velkost a vodoznaky. A Fatty-ho prispevok mi prisiel logicky.
je to pravnicka => najskor popisala SKUTKOVY STAV
 
DeepGirl
2011-09-21 14:06:27+02
príspevok od: wlad
je to pravnicka => najskor popisala SKUTKOVY STAV
Presne tak!

Update: Fotky som poslala v pondelok večer, ako som sľúbila, teraz je streda popoludní a dotyčný sa odvtedy neozval...
 
j.a.r.o.
2011-09-21 15:22:25+02
príspevok od: DeepGirl
Presne tak!

Update: Fotky som poslala v pondelok večer, ako som sľúbila, teraz je streda popoludní a dotyčný sa odvtedy neozval...
Možno čítal túto diskusiu
 
S3030150
2011-09-21 16:07:45+02
príspevok od: DeepGirl
Presne tak!

Update: Fotky som poslala v pondelok večer, ako som sľúbila, teraz je streda popoludní a dotyčný sa odvtedy neozval...
naco by sa mal ozyvat ? ved uz nic nepotrebuje ... smutne, ale typicke ...
 
trnavsky
2011-09-21 19:17:33+02
príspevok od: DeepGirl
Presne tak!

Update: Fotky som poslala v pondelok večer, ako som sľúbila, teraz je streda popoludní a dotyčný sa odvtedy neozval...
Daj sem jeho fotku
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()