Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

compresia raw do jpg

chevco
2011-10-18 21:36:42+02
ahojte potreboval by som poradit ohladom spracovania RAW v digital photo profesional od canonu. Ak nastavim hodnoty podla seba napr: contras 1, BW na cloudy a sharpnes na 7 a hodim to do jpg tak fotka nevizera presne tak ako je spracovana v editore.
Ako dosiahnem rovnakeho vysledku v JPG. Dakujem vam za rady
 
micuro
2011-10-18 22:01:03+02
neviem ci som celkom pochopil ale ked to ukladas, davas aj moznost Prevod do sRGB?
 
KaluzMan
2011-10-18 22:18:58+02
príspevok od: chevco
ahojte potreboval by som poradit ohladom spracovania RAW v digital photo profesional od canonu. Ak nastavim hodnoty podla seba napr: contras 1, BW na cloudy a sharpnes na 7 a hodim to do jpg tak fotka nevizera presne tak ako je spracovana v editore.
Ako dosiahnem rovnakeho vysledku v JPG. Dakujem vam za rady
s digital photo profesional som nikdy nepravocal, ale podobny "problem" je aj v Camera RAW z Photoshopu... tam ide o to, ze photoshop pracuje s farebnymi profilami a len velmi malo prehliadacov obrazkov (k torom uz asi to jpg kukas) podporuje tieto farebne profily (dokonca ani webowe prehiadace nie, jedine Safari sa mi zda)
 
KaluzMan
2011-10-18 22:28:22+02
príspevok od: chevco
ahojte potreboval by som poradit ohladom spracovania RAW v digital photo profesional od canonu. Ak nastavim hodnoty podla seba napr: contras 1, BW na cloudy a sharpnes na 7 a hodim to do jpg tak fotka nevizera presne tak ako je spracovana v editore.
Ako dosiahnem rovnakeho vysledku v JPG. Dakujem vam za rady
alebo je to len tym prevodom do SRGB ako pisal micuro... skus
 
simo
2011-10-18 22:41:55+02
ja si myslim ze je to 16 bit-ovym RAW-om a 8 bit-ovym JPG-om
Al mas 16 bit-ovy TIFF a 8 bit-ovy TIFF, tiez je tam rozdiel, jednoducho chyba tam polovica informacii.
 
chevco
2011-10-18 22:48:21+02
príspevok od: micuro
neviem ci som celkom pochopil ale ked to ukladas, davas aj moznost Prevod do sRGB?
dakujem skusil som no nepomohlo v nastaveniach mam prevod do sRGB.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-10-18 23:03:10+02
Editor ti ukazuje JPG, ktory generuje, aby si videl aspon nieco, kedze RAW nie je zobrazitelny bitmapovy subor. AKym sposobom ho generuje, to neviem. Lightroom generuje Adobe RGB JPG a vnutorne pouziva ProPhoto RGB. Riesi colormanagement za fotografa.
Neviem ako funguje DPP s colormanagementom. Mozno ho tam treba zapnut, ci nastavit. To moze byt problem.
U beznej fotky castokrat nerozoznas farebny priestor, pretoze nemusi obsahovat odtiene farieb zo sirsieho gamutu. Vnem z dobre vyexportovaneho JPG v sRGB sa takmer nemusi lisit od 16 bit TIFF v Adobe RGB.
 
peterXC
2011-10-19 09:37:35+02
RTFM citujem z manualu DPP: "Môžete si vybrať spomedzi piatich typov farebného priestoru (str. 126), ktorý sa použije ako predvolené nastavenie pre obrázky RAW.
[b]Nastavený farebný priestor sa použije ako farebný priestor obrázka
RAW pri jeho konverzii a uložení[/b] (str. 42, str. 86) alebo tlači."

Teda RAW aj vygenerovane JPG sa daju v DPP prezerat na 5 sposobov. Ak mas obrazok vygenerovany v sRGB a prezeras ho v inom far. priestore potom sa ti moze javit inak.
Informaciu o farebnom priestore, povodnom / aktualnom, najdes na spodnej liste okna.
Okrem predvoleneho (Tool - Preferences - Color Management) moze mat kazdy obrazok nastaveny individualny far.priestor (Adjustment - Work color space)

Samozrejme zalezi, kde potom hotovu fotografiu prezeras, preto ti tu doporucili sRGB, ten by mali zobrazit verne aj webove prehliadace.

 
martin-sl
2011-11-22 00:21:44+01
Ahoj, pri ukladaní fotografie vo Photoshop-e nemôžem nastaviť, aby mi ukladalo v sRGB, hoci je to v ponuke, ale je to nedostupné. Prečo? Ako to môžem zmeniť?
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()