Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

software na spravu foto

majo.
2011-11-25 11:10:54+01
aký software používate na správu fotiek?
 
JOK3R
2011-11-25 11:54:25+01
príspevok od: majo.
aký software používate na správu fotiek?
Lightroom
 
valec86
2011-11-25 12:18:17+01
podla toho naco. 1-2 fotky photoshop velka uprava lightroom ked sa xem ucit a hrat zoner
 
hombreee
2011-11-25 12:28:54+01
Photoshop (+ camera raw)
 
JOK3R
2011-11-25 12:29:52+01
príspevok od: valec86
podla toho naco. 1-2 fotky photoshop velka uprava lightroom ked sa xem ucit a hrat zoner
Pýtal sa na správu, nie na úpravu
 
valec86
2011-11-25 12:44:17+01
jop prave som si to vsimol, tak len ten lightroom
 
Heat22
2011-11-25 12:45:56+01
príspevok od: majo.
aký software používate na správu fotiek?
Zoner 14
 
kovacmj
2011-11-25 12:52:47+01
príspevok od: majo.
aký software používate na správu fotiek?
Ak len na správu, tak ten čo si dostal s foťákom.
 
majo.
2011-11-25 13:06:21+01
vdaka za odpovede..ide mi o spravu foto..nie upravu..doteraz som mal picture motion browser avsak chyba mi tam nejake pokrocilejsie triedenie..

lightroom je fajn akurat na mojom pc trochu pomaly a na prvy pohlad sa mi zdal neprehladny..preto ma zaujimali nejake dalsie alternativy, ktore su casto vyuzivane..co som pozeral po nete tak najviac ludi pouziva lightroom alebo google picasa...
 
mgeo
2011-11-25 13:17:04+01
príspevok od: majo.
vdaka za odpovede..ide mi o spravu foto..nie upravu..doteraz som mal picture motion browser avsak chyba mi tam nejake pokrocilejsie triedenie..

lightroom je fajn akurat na mojom pc trochu pomaly a na prvy pohlad sa mi zdal neprehladny..preto ma zaujimali nejake dalsie alternativy, ktore su casto vyuzivane..co som pozeral po nete tak najviac ludi pouziva lightroom alebo google picasa...
skus acdsee
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2011-11-25 13:19:00+01
príspevok od: majo.
vdaka za odpovede..ide mi o spravu foto..nie upravu..doteraz som mal picture motion browser avsak chyba mi tam nejake pokrocilejsie triedenie..

lightroom je fajn akurat na mojom pc trochu pomaly a na prvy pohlad sa mi zdal neprehladny..preto ma zaujimali nejake dalsie alternativy, ktore su casto vyuzivane..co som pozeral po nete tak najviac ludi pouziva lightroom alebo google picasa...
Na správu aj úpravu Lightroom. Zatiaľ som nenašiel žiadnu alternatívu, ktorá by sa mu vyrovnala pokiaľ ide o obe funkcie a ich integráciu. Porovnávať Picasu s Lightroomom je ako porovnávať Octaviu s BMW 3. Povedal by som, že je to štandard v odbore (podobne ako PS) spolu s Aperture (ktorá je ale iba pre Mac).

Nie je zložité sa ho naučiť, môžu ti pomôcť aj naše videá na ePhote, aj keď teraz nie sú koncipované úplne ako návod od začiatku do konca.
 
calven
2011-11-25 13:46:01+01
U mňa Aperture. Ale ako bolo spomenuté, tak ten je len pre MAC.
V tomto prípade odporúčam konkurenciu a teda LR...
 
JOK3R
2011-11-25 14:25:24+01
príspevok od: majo.
vdaka za odpovede..ide mi o spravu foto..nie upravu..doteraz som mal picture motion browser avsak chyba mi tam nejake pokrocilejsie triedenie..

lightroom je fajn akurat na mojom pc trochu pomaly a na prvy pohlad sa mi zdal neprehladny..preto ma zaujimali nejake dalsie alternativy, ktore su casto vyuzivane..co som pozeral po nete tak najviac ludi pouziva lightroom alebo google picasa...
Jednoznačne LR, na prvý pohľad sa aj mne zdal strašne zložitý a nelogický, ale ak sa s tým 2-3 dni pohráš, zistíš že je neskutočne jednoduchý a intuitívny, odporúčam si zakúpiť knihu a venovať tomu týždeň času, z webu adobe stiahneš skúšobnú 30 dňovú verziu
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2011-11-25 14:30:39+01
ACDSEE Pro
Nepoznam nic rychlejsie.
 
majo.
2011-11-25 14:55:35+01
vďaka všetkym za odpovede/rady....skusim sa pohrat este s lightroomom pripadne vyskusam ACDSEE
 
JOK3R
2011-11-25 15:06:07+01
príspevok od: majo.
vďaka všetkym za odpovede/rady....skusim sa pohrat este s lightroomom pripadne vyskusam ACDSEE
Tiež užitočný zdroj
http://lightroomkillertips.com/
 
Marek Janicko
2011-11-25 15:27:28+01
Sprava fotiek: ACDSee - ma tolko filtrov podla coho to mozes triedit, ze sa jeden clovek zblazni.
Lightroom je na spravu absolutne nevhodny. V com spociva i vyhoda ACDsee, ze ma oddeleny Viewer, ktory sa nacitava okamzite bez nejakeho cakania a v pozadi si spracovava fotky pre dalsie citanie. Tym padom, mozes rolovat fotky v adresari bez nejakej latencie.

No sam som doteraz neprisiel na chut myslienke, ze by som si triedil kazdu jednu fotku. Najprehliadnejsie triedenie, ktore z dlhodobeho hladiska mozes dosiahnut je logicky premyslena adresarova struktura. Ta ti krachne iba v pripadne, ak prides i o fotky. A takisto nehrozi problem s prenasanim triedenia medzi verziami a roznym softverom.
 
hombreee
2011-11-25 17:32:55+01
príspevok od: valec86
jop prave som si to vsimol, tak len ten lightroom
tiez som to zle precital
 
JOK3R
2011-11-25 18:58:45+01
príspevok od: Marek Janicko
Sprava fotiek: ACDSee - ma tolko filtrov podla coho to mozes triedit, ze sa jeden clovek zblazni.
Lightroom je na spravu absolutne nevhodny. V com spociva i vyhoda ACDsee, ze ma oddeleny Viewer, ktory sa nacitava okamzite bez nejakeho cakania a v pozadi si spracovava fotky pre dalsie citanie. Tym padom, mozes rolovat fotky v adresari bez nejakej latencie.

No sam som doteraz neprisiel na chut myslienke, ze by som si triedil kazdu jednu fotku. Najprehliadnejsie triedenie, ktore z dlhodobeho hladiska mozes dosiahnut je logicky premyslena adresarova struktura. Ta ti krachne iba v pripadne, ak prides i o fotky. A takisto nehrozi problem s prenasanim triedenia medzi verziami a roznym softverom.
"Lightroom je na spravu absolutne nevhodny."
Odporúčam redakcii ephoto zvážiť popri foto dňa aj rubriku vtip dňa
 
calven
2011-11-25 19:36:35+01
príspevok od: JOK3R
"Lightroom je na spravu absolutne nevhodny."
Odporúčam redakcii ephoto zvážiť popri foto dňa aj rubriku vtip dňa
JJ, dobrý joke na piatok
Asi by to bolo celkom vhodné poslať do Adobe, keď už je ten black friday...
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()