Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Podpis na fotke

lukas duran
2011-12-14 19:50:53+01
Neviem ci tu uz tato tema bola, zrejme ano ale nenasiel som ju.

Kedy sa podla vas hodi podpis na fotku, alebo logo autora? Malo by sa to vobec na fotografie vkladat? Alebo len v nejakom vynimocnom pripade?


Za seriozne odpovede vopred dakujem...
 
total empty
2011-12-14 19:56:19+01
Kľudne tam daj logo-podpis, ale malo by byť estetický pekné, akurátna veľkosť a zapustené do fotky tak aby nevybijalo hneď oči.
Pekné, decentné, z ľahká,farebne ladiace z pozadím,skoro nebadateľné v rožku to hej.
 
Fatty
2011-12-14 20:14:33+01
najvýživnejšie sú také že "Miško Zvonček Photography" ...je to zrejme na to aby sa každý dovtípil že práve kuká jakože na fotografiu a nie na RTG snímok....
 
Marek Janicko
2011-12-14 20:17:30+01
Tazka filozoficka otazka. Logo sluzi, ako vizitka do buducna. Urcitu dobu som podpis nepouzival, prislo mi to uplne zbytocne, no ked som zacal fotit salsa party, uvedomil som si, ze fotky zrazu pozereraju tucty ludi. A ako sa clovek zlepsuje, ta tak mu pribudaju i nove kontakty na dalsie foto treningy.

Dokonca jedna kocka mi povedala, ze si dala vyvolat moju fotku s jej partnerom vo vacsom formate na stenu a na oznamenie, ze jej dam fotku bez podpisu nech jej to tam nespati mi odvrkla, ze ona tam ten podpis chce mat. Vyzera to profi.

My sa tu mozeme natahovat znali problematike, ze co a ako, no pride laik a nase dohady v momente moze sfuknut.
 
Iygor
2011-12-14 20:26:45+01
Môj názor je že záleží od spôsobu a miesta prezentácie. Pri vytlačenej a zarámovanej fotografii je podpis autora prirodzený, pri webovej prezentácii sa mi zdá v mnohých prípadoch zbytočné aby bol súčasťou fotografie podpis keď sa na fotoportáloch autor otvorí pri kliknutí na snímok. Kedysi som podpisoval fotografie ale momentálne vnímam podpis, nápis a aj pasparty ako rušivý prvok pri prezentácii na webe. Odvádzajú pozornosť od samotnej fotografie.

P.S.: napadlo ma vygúgliť pár známych mien rôznych žánrov fotografie a nenašiel som fotografa ktorý vkladá do fotografie svoje meno-podpis-logo.
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2011-12-14 20:31:50+01
Beriem ho jednak ako ako-takú ochranu (i keď asi úplne zbytočnú) a keď publikujem fotografie na internete, môže to slúžiť ako vizitka. Ak niekoho zaujme jedna fotografia, môže si nájsť ďalšie aj keď pri nej práve nie je odkaz na webstránku.

Na tlačenú fotografiu by som ho skôr nedával a pri žánroch môjho záujmu (komercia, portréty, móda) to ani príliš nevídam.
 
Tomáš Muška
2011-12-14 20:32:59+01
na miestach, kde sa neuvádza autor fotografií a chcete aby sa vedelo, že sú fotky vaše, tak je logické dať tam watermark... napríklad night-life fotografie uložené na stránkach klubu.... ak fotíte na svoj web, tak mi to príde zbytočné
 
Daniel.U
2011-12-14 20:38:01+01
tie podpisy Jozko Mrkvicka Photography museli urcite vymyslet americania, po nikom inom sa tolko neopici. Najtrapnejsie vypadaju ked je nejaka total na hovno fotka, ale ma tam megahonosny napis jak na kave s 300 rocnou tradiciou
 
PeterMarek
2011-12-14 20:39:37+01
príspevok od: lukas duran
Neviem ci tu uz tato tema bola, zrejme ano ale nenasiel som ju.

Kedy sa podla vas hodi podpis na fotku, alebo logo autora? Malo by sa to vobec na fotografie vkladat? Alebo len v nejakom vynimocnom pripade?


Za seriozne odpovede vopred dakujem...
Odpoveď je jednoduchá.

Spomeňte si na výstavy fotografií v galériách alebo na Mesiaci fotografie, ktoré ste videli...

Presne tak to má byť!

Že tam žiadny podpis nebol? Lebo do fotky nepatrí a je väčšinou na druhej strane spolu s certifikátom (ak je to niečo fajnové)

Logo? Fuj! Čo je to reklama na kávu? Podpis? Mám jedinú fotku s podpisom cez obraz ale tá je od Helmuta Newtona, keď už bol veľmi, veľmi slávny a veľmi starý...

Skrátka - odpoveď na je v galériách. Tak ako to tam je - tak to má byť...
 
samusko
2011-12-14 21:50:54+01
styl fotenia by mal byt tvojim podpisom.
 
Marcel Rebro
2011-12-14 22:03:12+01
príspevok od: PeterMarek
Odpoveď je jednoduchá.

Spomeňte si na výstavy fotografií v galériách alebo na Mesiaci fotografie, ktoré ste videli...

Presne tak to má byť!

Že tam žiadny podpis nebol? Lebo do fotky nepatrí a je väčšinou na druhej strane spolu s certifikátom (ak je to niečo fajnové)

Logo? Fuj! Čo je to reklama na kávu? Podpis? Mám jedinú fotku s podpisom cez obraz ale tá je od Helmuta Newtona, keď už bol veľmi, veľmi slávny a veľmi starý...

Skrátka - odpoveď na je v galériách. Tak ako to tam je - tak to má byť...
nestretol som na tom mesiaci podpis, ale zato Pana Kallaya ano - aj sme co to o fotke porecovali. a vobec som nemal pocit ze je bez podpisu na fotkach dajaky lost
 
dodo_bb
2011-12-14 22:05:58+01
Všetko má mať svoj význam a treba to robiť, aby to malo význam. Ak uverejňuješ fotky kdesi na webe, aby si ich niekto mohol stiahnuť, daj tam kľudne svoj nenápadný podpis (rovnako ako podpisujú svoje diela maliari). Nepatrne ju tým chrániš a v prípade, že sa niekomu dostane do rúk, vie, kto je autor (aj keď u nás je to bezvýznamné). Ak si komerčný fotograf, dávaj na všetko svoje logo. Ak sa fotografia niekomu zapáči, možno si Ťa objedná a to asi potrebuješ. Potom nutne potrebuje kontakt.
No a nakoniec, keď už budeš mať svetový úspech, vydáš desiatky kníh a o Tvoje fotografie sa budú biť svetové galérie, potom určite počúvni radu v predošlom príspevku a podpis nemusíš dávať. Bude na všetkých plagátoch v meste
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-12-14 22:26:15+01
príspevok od: dodo_bb
Všetko má mať svoj význam a treba to robiť, aby to malo význam. Ak uverejňuješ fotky kdesi na webe, aby si ich niekto mohol stiahnuť, daj tam kľudne svoj nenápadný podpis (rovnako ako podpisujú svoje diela maliari). Nepatrne ju tým chrániš a v prípade, že sa niekomu dostane do rúk, vie, kto je autor (aj keď u nás je to bezvýznamné). Ak si komerčný fotograf, dávaj na všetko svoje logo. Ak sa fotografia niekomu zapáči, možno si Ťa objedná a to asi potrebuješ. Potom nutne potrebuje kontakt.
No a nakoniec, keď už budeš mať svetový úspech, vydáš desiatky kníh a o Tvoje fotografie sa budú biť svetové galérie, potom určite počúvni radu v predošlom príspevku a podpis nemusíš dávať. Bude na všetkých plagátoch v meste
Dodo, už na ranči pod Ostrou som poznal, že máš rozumné a rozvážne názory ako človek, ktorý si už prešiel svoje a pozná, ako to na svete chodí...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-12-14 22:51:01+01
príspevok od: PeterMarek
Odpoveď je jednoduchá.

Spomeňte si na výstavy fotografií v galériách alebo na Mesiaci fotografie, ktoré ste videli...

Presne tak to má byť!

Že tam žiadny podpis nebol? Lebo do fotky nepatrí a je väčšinou na druhej strane spolu s certifikátom (ak je to niečo fajnové)

Logo? Fuj! Čo je to reklama na kávu? Podpis? Mám jedinú fotku s podpisom cez obraz ale tá je od Helmuta Newtona, keď už bol veľmi, veľmi slávny a veľmi starý...

Skrátka - odpoveď na je v galériách. Tak ako to tam je - tak to má byť...
Myslim, ze treba odlisovat print od webu. Fotku na webe asi netreba povazovat za nieco, co sa vystavuje, alebo si to niekto kupil. Skor je to prezentacia autora. Podpis riesi dve veci: reklamu a ochranu. Pokial je to decentne a esteticke, tak mi to takmer nevadi. Beriem to ako dan za druh publikacneho media. Autor vlakna moze zvolit aj iny sposob. Pridat podpis do ramiku fotografie.
 
dodo_bb
2011-12-14 22:55:04+01
príspevok od: Stratený Stano
Dodo, už na ranči pod Ostrou som poznal, že máš rozumné a rozvážne názory ako človek, ktorý si už prešiel svoje a pozná, ako to na svete chodí...
Vďaka - len neviem, či viem, ako to na svete chodí. Som rád, že si to myslíš aspoň Ty
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-12-14 22:59:05+01
príspevok od: dodo_bb
Vďaka - len neviem, či viem, ako to na svete chodí. Som rád, že si to myslíš aspoň Ty
S Herym sme dvaja...
 
PeterMarek
2011-12-14 22:59:55+01
príspevok od: Karol Srnec
Myslim, ze treba odlisovat print od webu. Fotku na webe asi netreba povazovat za nieco, co sa vystavuje, alebo si to niekto kupil. Skor je to prezentacia autora. Podpis riesi dve veci: reklamu a ochranu. Pokial je to decentne a esteticke, tak mi to takmer nevadi. Beriem to ako dan za druh publikacneho media. Autor vlakna moze zvolit aj iny sposob. Pridat podpis do ramiku fotografie.
Na webe asi pomôže len masívny "watermark" - odporúčajú siedmy zo štyroch čo im už lopli fotky na webe...

 
JaroD.
2011-12-15 07:21:06+01
Už podľa podpisu človek spozná s kým má tu česť. Netuším síce aké pohnútky vedú ľudí k vycapeniu si podpisu na svoju fotografiu v štýle "Photographer Jožko Mrkvička", ale väčšinou to vyzerá otrasne, kde nedostatok kreativity človek nahrádza navyše aj totálnym gýčom, pričom spravidla dotyčný je presvedčený o svojej výnimočnosti o ktorej sa musí bezpodmienečne dozvedieť celý svet ....
A je tu samozrejme aj skupina fotografov, ktorí sa vedia aj podpísať a robia aj dobré fotografie, v skratke by som to zhrnul takto : ak už podpis tak taký aby na samotnej fotografii nezavadzal a nie naopak
 
brehulka
2011-12-15 09:29:51+01
príspevok od: dodo_bb
Všetko má mať svoj význam a treba to robiť, aby to malo význam. Ak uverejňuješ fotky kdesi na webe, aby si ich niekto mohol stiahnuť, daj tam kľudne svoj nenápadný podpis (rovnako ako podpisujú svoje diela maliari). Nepatrne ju tým chrániš a v prípade, že sa niekomu dostane do rúk, vie, kto je autor (aj keď u nás je to bezvýznamné). Ak si komerčný fotograf, dávaj na všetko svoje logo. Ak sa fotografia niekomu zapáči, možno si Ťa objedná a to asi potrebuješ. Potom nutne potrebuje kontakt.
No a nakoniec, keď už budeš mať svetový úspech, vydáš desiatky kníh a o Tvoje fotografie sa budú biť svetové galérie, potom určite počúvni radu v predošlom príspevku a podpis nemusíš dávať. Bude na všetkých plagátoch v meste
Pán kolega, Vaše komenty milujem. Ak na nejaký natrafím, vždy si ho rada prečítam.
 
brehulka
2011-12-15 09:31:59+01
príspevok od: Fatty
najvýživnejšie sú také že "Miško Zvonček Photography" ...je to zrejme na to aby sa každý dovtípil že práve kuká jakože na fotografiu a nie na RTG snímok....
A pán kolega. Vidím, že sa zase smejete. Na tej vlastnej chytrosti. Dobre som minule vravela, vždy veselý chlapík.
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()