Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Lightroom a zobrazenie viac variant fotiek

Bobo2sk
2012-01-05 07:40:57+01
Zdravim,
Len nedavno som sa rozhodol vyskusat LR a je tam vec ktora mi velmi chyba.
Da sa LR prinutit aby si vytvoril A ZOBRAZIL virtualnu kopiu obrazku, pripadne este lepsie,keby sa dalo s nou robit ako s normalnym obrazkom.
Viem ze existuje nieco ako snapshot,ale je to zdlhavejsie. V CaptureOne to islo cez clone variant, a zobrazilo sa to ako dalsia fotka. Upravy sa dali porovnat a tiez som cez to robieval pseudohdr
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-01-05 07:58:42+01
Mozno by nezaskodila kniha. Napr. : shop.ephoto.sk/adobe-photoshop-lightroom-2-workshop.html

Vyborna!!!

Docital by si sa, ze staci stlacit prave tlacidlo mysi a vybrat Virtual Copy. Mozes ich mat kolko chces.
 
Laco315
2012-01-05 08:01:40+01
príspevok od: Bobo2sk
Zdravim,
Len nedavno som sa rozhodol vyskusat LR a je tam vec ktora mi velmi chyba.
Da sa LR prinutit aby si vytvoril A ZOBRAZIL virtualnu kopiu obrazku, pripadne este lepsie,keby sa dalo s nou robit ako s normalnym obrazkom.
Viem ze existuje nieco ako snapshot,ale je to zdlhavejsie. V CaptureOne to islo cez clone variant, a zobrazilo sa to ako dalsia fotka. Upravy sa dali porovnat a tiez som cez to robieval pseudohdr
Môž es si urobiť takzvanú virtuálnu kópiu ľavým klikom na náhľad obrázku. Môžeš si ich spraviť aj desať a na každom robiť iné úpravy.
 
Bobo2sk
2012-01-05 08:03:25+01
bohaca... a fakt som si myslel,ze som preliezol vsetky menu. Dokonca som sa pytal aj googla,ale zrejme nespravne.
Dakujem
 
Bobo2sk
2012-01-05 08:04:33+01
ps: vdaka za tip na knihu
 
tadzesi
2012-01-05 08:55:08+01
Nic si z toho nerob. Ja som pouzival LR aktivne a na caro Virtaul copy + vytvaranie vlastnych kolecii som prisiel az nedavno. Na dalsie caro prides ak pouzijes prave tlacitko a edit v PS s upravami ktore si spravil v LR
 
Bobo2sk
2012-01-05 11:46:49+01
príspevok od: tadzesi
Nic si z toho nerob. Ja som pouzival LR aktivne a na caro Virtaul copy + vytvaranie vlastnych kolecii som prisiel az nedavno. Na dalsie caro prides ak pouzijes prave tlacitko a edit v PS s upravami ktore si spravil v LR
to poznam... vyborna vychytavka. Teraz este hladam ako zobrazit 2 fotky v develope vedla seba pre porovnanie napr. ostrosti. Len to mam strach sem napisat,lebo mam pocit,ze to tam urcite je,len som svojou slepotou to prehliadol
 
mgeo
2012-01-05 12:02:27+01
príspevok od: Bobo2sk
to poznam... vyborna vychytavka. Teraz este hladam ako zobrazit 2 fotky v develope vedla seba pre porovnanie napr. ostrosti. Len to mam strach sem napisat,lebo mam pocit,ze to tam urcite je,len som svojou slepotou to prehliadol
oznac si dve fotky, ktore chces porovnat, pravym tlacitkom klikni a daj open in compare
 
tadzesi
2012-01-05 12:34:39+01
príspevok od: Bobo2sk
to poznam... vyborna vychytavka. Teraz este hladam ako zobrazit 2 fotky v develope vedla seba pre porovnanie napr. ostrosti. Len to mam strach sem napisat,lebo mam pocit,ze to tam urcite je,len som svojou slepotou to prehliadol
V tvojom pripade to nevidim na slepotu, ale absenciu EN jazyka. Dal som do googla "compare images in lightroom" a on mi vyhodil 10 relevantnych odkazov.
 
Bobo2sk
2012-01-05 12:44:32+01
ad. Mgeo: Presne pod tymto nazvom som to nenasiel,ale predpokladam,ze sa jedna o comapre view, skratka C, lenze toto prepina do library,a potom musim ist nazad do developu
ad. Tadeszi: presne to som robil,ked si napisal. Zatial vsak vsetko bolo compare view. Nevadi... je to vec pristupu. Nasiel som si shortcut na prepnutie nazad do developu. Nieje to moc elegantne ale nezdrzuje to prilis vela.
Vdaka vsetkym za odpovede
 
Domino
2012-01-05 13:41:19+01
Digitálne foto č.92-95 (apríl-júl 2011).Na priložených CD je výborný krátky výukový kurz na orientáciuv LR3.Kniha ktorú odporúča Karol je perfektná ale na začiatok trochu "zdĺhavá".Kto by mal záujem a je z BA prípadne sa tu vyskytuje nech dá vedieť.
 
ruiger1
2012-01-11 14:53:32+01
príspevok od: Domino
Digitálne foto č.92-95 (apríl-júl 2011).Na priložených CD je výborný krátky výukový kurz na orientáciuv LR3.Kniha ktorú odporúča Karol je perfektná ale na začiatok trochu "zdĺhavá".Kto by mal záujem a je z BA prípadne sa tu vyskytuje nech dá vedieť.
ja by som o tie cd mal zaujem. Viem uz s LR3 vela veci urobit a vela vychytavok som este nenasiel, pomohlo by mi to. Zaplatim za kopie, dohodneme sa ? Som z BA.....

Kontakt na mna 0905 998 062, nie som tu casto.

dakujem. Baranovic.
 
Shooter
2012-01-11 15:30:26+01
príspevok od: Bobo2sk
Zdravim,
Len nedavno som sa rozhodol vyskusat LR a je tam vec ktora mi velmi chyba.
Da sa LR prinutit aby si vytvoril A ZOBRAZIL virtualnu kopiu obrazku, pripadne este lepsie,keby sa dalo s nou robit ako s normalnym obrazkom.
Viem ze existuje nieco ako snapshot,ale je to zdlhavejsie. V CaptureOne to islo cez clone variant, a zobrazilo sa to ako dalsia fotka. Upravy sa dali porovnat a tiez som cez to robieval pseudohdr
Lightroom je podľa mňa až príliš náročný pre samoukov a na štýl učenia sa metódou "pokus omyl". Na to aby si sa s ním naučil robiť nestačí si len zapamätať, kde treba kliknúť, ale pochopiť princíp, prečo a kedy tam treba kliknúť. Karol ti poradil najlepšie. Tá kniha je fantastická, nehovorím,že bez nej to nemôžeš zvládnuť, ale ušetríš si veľa času a nervov, keď niečo zbabreš a nebudeš vedieť čo.
 
Tono
2012-01-11 17:14:11+01
príspevok od: Bobo2sk
to poznam... vyborna vychytavka. Teraz este hladam ako zobrazit 2 fotky v develope vedla seba pre porovnanie napr. ostrosti. Len to mam strach sem napisat,lebo mam pocit,ze to tam urcite je,len som svojou slepotou to prehliadol
oznac foto , klavesova skratka N
 
bubu1687
2012-01-12 06:15:13+01
príspevok od: tadzesi
V tvojom pripade to nevidim na slepotu, ale absenciu EN jazyka. Dal som do googla "compare images in lightroom" a on mi vyhodil 10 relevantnych odkazov.
na tomto portali a po anglicky???? preboha ved ho ukamenuju boooze ludia toto je ciste ephoto....je smutne ze na zaciatku ma bavilo sem chodit kvoli fotkam teraz ma bavi sem chodit kvoli tym diskusiam kde v jednej si bijete do prs ze napisal nekto newborn a v druhej davate anglicke linky D:
voci tvojej konkretnej osobe nemam nic to len taka poznamka v dosledku toho co sa tu minule rozoberalo asi tyzden
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()