Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Uprava foto v CS5

Michala_zv
2012-01-09 14:19:51+01
Ahojte cez vikend som fotila a aj napriek uprave v Photoshope CS5 mam sneh modry. Kde môžem robiť chybu?
Nemate nejaký zaručený postup ako tu modrú z tade odstrániť?
 
micuro
2012-01-09 14:24:56+01
vyváženie bielej
Ale najskôr máš fotku v raw alebo v jpeg?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-01-09 14:26:36+01
Fotit do RAW v Adobe Camera RAW potom mozes vyvazit bielu niekolkymi sposobmi.

P.S. Niekedy nema zmysel davat sneh do neutralu. Fotku to skor zhorsi, fotky vyzeraju vyprasivele.
 
Michala_zv
2012-01-09 14:34:38+01
bohužial je to fotene v JPG. Ako vo Photoshope tak som skusala aj v Gimpe cez úrovne ale stale su niektoré miesta do modra
Da sa to vobec odstrániť?
 
JOK3R
2012-01-09 14:42:43+01
príspevok od: Michala_zv
bohužial je to fotene v JPG. Ako vo Photoshope tak som skusala aj v Gimpe cez úrovne ale stale su niektoré miesta do modra
Da sa to vobec odstrániť?
Krivky sú na kontrast, nie na white balance, skús zoner a pohraj sa s farebnou teplotou
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-01-09 14:45:39+01
príspevok od: Michala_zv
bohužial je to fotene v JPG. Ako vo Photoshope tak som skusala aj v Gimpe cez úrovne ale stale su niektoré miesta do modra
Da sa to vobec odstrániť?
Nabuduce budes vediet, ze mas fotit do RAW. ALe ani to ti nepomoze, kym sa k profesionalnemu programu nepostavis celom a nenauci sa ho pouzivat.
 
Michala_zv
2012-01-09 14:48:07+01
príspevok od: Karol Srnec
Nabuduce budes vediet, ze mas fotit do RAW. ALe ani to ti nepomoze, kym sa k profesionalnemu programu nepostavis celom a nenauci sa ho pouzivat.
mne sa do RAW fotiť nedá , takže aj keby som veľmi chcela nemôžem :p
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-01-09 14:48:20+01
Ak si to fotila Olympusom kompaktom, ako mas v profile, tak tu asi zbitocne zabijame cas. Cena programu v ktorom chces fotky z obycajneho kompaktu upravovat je niekolkonasobna voci cene fotoaparatu.
Skus sa zmierit s tym, ze je to ten najobycajnejsi kompakt. Ak ti taketo veci vadia, tak je to dovod kupit si fotoaparat, kde mas tvorbu pod kontrolou.
 
Michala_zv
2012-01-09 14:53:36+01
príspevok od: Karol Srnec
Ak si to fotila Olympusom kompaktom, ako mas v profile, tak tu asi zbitocne zabijame cas. Cena programu v ktorom chces fotky z obycajneho kompaktu upravovat je niekolkonasobna voci cene fotoaparatu.
Skus sa zmierit s tym, ze je to ten najobycajnejsi kompakt. Ak ti taketo veci vadia, tak je to dovod kupit si fotoaparat, kde mas tvorbu pod kontrolou.
tak prepáč že sa pýtam skusených
Veď zvažujem konečne k čomu prejsť, ale nepúlanujem fotiť profesionalne len pre seba ako koniček tak váham a vaham čo vybrať
 
majster333
2012-01-09 15:57:31+01
keď to chceš robiť podobne ako z rawu sprav to cez krivky vo farebnom priestore LAB. Inak výborne je to popísané v knihe: Dan Margulius -Barevný režim LAB. Ale podrobne sa mi to rozpisvať nechce sú tam aj iné vychytávky takže sa oplatí.
 
calven
2012-01-09 16:05:51+01
Myslím, že by to išlo aj cez lokálny WB v LR - odhadujem, LR nepoužívam.
 
dodo_bb
2012-01-09 16:12:54+01
Vyvažovať bielu v určitých medziach sa dá rovnako v jpg ako v RAW. Otázka skôr znie, či si to robila v tom PS správne a či to je vôbec možné urobiť. Ja na takéto úpravy nepoužívam PS, robím v Zoneri (nechce sa mi voziť dve hrste hliny na nákladnom aute ) a tam máš na to jednoduchý a veľmi fajn nástroj buď cez vyvažovanie neutrálneho miesta na snímke alebo cez farebnú teplotu. Pokiaľ tam máš sneh, tak tam máš kopu neutrálnej farby a malo by to cez prvú možnosť fungovať hodne dobre.
Poznámok o Tvojej technike si nevšímaj, je dobre, že sa snažíš fotografovať tým, čo máš Aj s kompaktami sa dá urobiť pekná snímka. Vedomosti sú dôležitejšie ako foťák
 
Michala_zv
2012-01-09 16:41:01+01
príspevok od: dodo_bb
Vyvažovať bielu v určitých medziach sa dá rovnako v jpg ako v RAW. Otázka skôr znie, či si to robila v tom PS správne a či to je vôbec možné urobiť. Ja na takéto úpravy nepoužívam PS, robím v Zoneri (nechce sa mi voziť dve hrste hliny na nákladnom aute ) a tam máš na to jednoduchý a veľmi fajn nástroj buď cez vyvažovanie neutrálneho miesta na snímke alebo cez farebnú teplotu. Pokiaľ tam máš sneh, tak tam máš kopu neutrálnej farby a malo by to cez prvú možnosť fungovať hodne dobre.
Poznámok o Tvojej technike si nevšímaj, je dobre, že sa snažíš fotografovať tým, čo máš Aj s kompaktami sa dá urobiť pekná snímka. Vedomosti sú dôležitejšie ako foťák
ďakujem
 
calven
2012-01-09 16:44:27+01
príspevok od: dodo_bb
Vyvažovať bielu v určitých medziach sa dá rovnako v jpg ako v RAW. Otázka skôr znie, či si to robila v tom PS správne a či to je vôbec možné urobiť. Ja na takéto úpravy nepoužívam PS, robím v Zoneri (nechce sa mi voziť dve hrste hliny na nákladnom aute ) a tam máš na to jednoduchý a veľmi fajn nástroj buď cez vyvažovanie neutrálneho miesta na snímke alebo cez farebnú teplotu. Pokiaľ tam máš sneh, tak tam máš kopu neutrálnej farby a malo by to cez prvú možnosť fungovať hodne dobre.
Poznámok o Tvojej technike si nevšímaj, je dobre, že sa snažíš fotografovať tým, čo máš Aj s kompaktami sa dá urobiť pekná snímka. Vedomosti sú dôležitejšie ako foťák
Slová ako z mramoru - najmä posledný odstavec...
 
majster333
2012-01-09 16:59:49+01
keby to chceš úplne jednoducho tak to ide tiež klikni hore na záložku: Obraz potom - Prispôsobiť v nej - Úrovne. otvorí sa ti malé okienko - tam sú tesne pod tlačidlom "voľby" 3 kvapátka (pre čiernu, sivú a bielu) klikni na kvapátko pre bielu klikni na sneh ktorý by mal byť bieli a malo by byť hotovo. ak nebude tak najdi aj niečo sivá na fotke a klikni naň s kvapátkom pre sivú farbu a tak isto s môžeš nájsť čiernu pre čierne kvapátko. ak to nepomôže skús tú knihu čo som už spomínal, youtube tutorialy o whitebalance, iný program ako spomínali...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()