Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

ICC profil tlaciarne do WIN (Lightroom)

dorwin
2012-01-17 14:30:03+01
Ahojte,

zohnal som si ICC profil tlaciarne na ktorej si tlacim fotky a chcel by som, aby v LightRoome pri uprave fotiek som mal tento profil aplikovany.
Monitor mam skalibrovany (Spyder3Pro).
Chcem docielit to, aby pri praci v LR som videl na monitore to, co vylezie na tlaciarni
uz pri najhorsom to moze byt aplikovane na cely system win.

dakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-01-17 14:38:47+01
príspevok od: dorwin
Ahojte,

zohnal som si ICC profil tlaciarne na ktorej si tlacim fotky a chcel by som, aby v LightRoome pri uprave fotiek som mal tento profil aplikovany.
Monitor mam skalibrovany (Spyder3Pro).
Chcem docielit to, aby pri praci v LR som videl na monitore to, co vylezie na tlaciarni
uz pri najhorsom to moze byt aplikovane na cely system win.

dakujem
Treba prida profil k ostatnym. Lightroom ti ale neukaze ako to bude vyzerat vytlacene. Az verzia 4 (momentalne beta) ma proofing, cize zobrazenie simulacie tace.
 
dorwin
2012-01-17 14:40:45+01
príspevok od: Karol Srnec
Treba prida profil k ostatnym. Lightroom ti ale neukaze ako to bude vyzerat vytlacene. Az verzia 4 (momentalne beta) ma proofing, cize zobrazenie simulacie tace.
aha, takze len photoshop to vie. alebo cakat na LR4
 
dorwin
2012-01-17 14:44:21+01
príspevok od: Karol Srnec
Treba prida profil k ostatnym. Lightroom ti ale neukaze ako to bude vyzerat vytlacene. Az verzia 4 (momentalne beta) ma proofing, cize zobrazenie simulacie tace.
a neda sa znasilnit cely windows?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-01-17 14:47:53+01
príspevok od: dorwin
a neda sa znasilnit cely windows?
Neda. Proofing inac nutne nepotrbujes. Profil je urceny prave na to, aby sa fotka co najvarnejsie vytlacila (v moznostiach gamutu tlace a kvalite papiera). Bez proofingu ti nebude ukazovat ysledok na specialnych papieroch so zafarbenim. Takych, ktore nie su snehovo biele.
Viac nez proofing su dolezite skusenosti.
 
dorwin
2012-01-17 14:50:33+01
príspevok od: Karol Srnec
Neda. Proofing inac nutne nepotrbujes. Profil je urceny prave na to, aby sa fotka co najvarnejsie vytlacila (v moznostiach gamutu tlace a kvalite papiera). Bez proofingu ti nebude ukazovat ysledok na specialnych papieroch so zafarbenim. Takych, ktore nie su snehovo biele.
Viac nez proofing su dolezite skusenosti.
jasne, v podstate ale najdolezitejsie to, ze mam skalibrovany monitor. To je asi zakladny predpoklad
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-01-17 15:00:51+01
príspevok od: dorwin
jasne, v podstate ale najdolezitejsie to, ze mam skalibrovany monitor. To je asi zakladny predpoklad
Zakladny predpoklad je kvalitny profil tlaciarne pre konkretny papier a atrament, teda pokial si fotku pri upravach nepokafral.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()