Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Spracovanie fotografie na vloženie (nie len) na ePhoto portál.

X-Ray
X-Ray 2012-02-23 17:48:13+01
Zdravím

Chcel by som poprosiť o radu, ako uložiť či previesť fotografiu tak, aby mala čo možno najrozumnejšie rozlíšenie a aby zaberala napríklad ePhoto požadovaných 500 KB tak, aby na kvalite stratila čo možno najmenej!

V ktorom s týchto programov by som to mal previesť: Zoner 14, PS CS5, alebo Lightroom 3.

Ďakujem za odpovede.
 
X-Ray
2012-02-23 23:57:27+01
príspevok od: Karol Srnec
Nehovormy pan, poddanstvo bolo zrusene. Volam sa Karol. Ephotaci si tykaju.
No a toto som nečakal už vôbec ! Teší ma. Ja som Braňo. Osobne sa asi nikdy nestretneme, ale beriem na vedomie !
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2012-02-24 07:19:58+01
príspevok od: psykora2
Resizer7 je podla mna zase najlepsi na zvacsovanie, zmensovanie som v nom neskusal, samozrejme ze to treba chapat z pohladu mojho subjektivneho a kazdy nech si pouziva co chce
Tak som to aj pochopil - ale nepodpichnem si...?
Áno, Resizer7 je určený najmä pre zväčšovanie, ale dočítal som sa, že tak isto dobre zvláda i zmenšovanie. Vyskúšal som a nemám výhrady...
 
Marcel Rebro
2012-02-24 07:30:51+01
príspevok od: Karol Srnec
Nehovormy pan, poddanstvo bolo zrusene. Volam sa Karol. Ephotaci si tykaju.
Ojs, sensei!
 
Photograph33
2012-02-24 07:51:12+01
príspevok od: X-Ray
Zdravím

Chcel by som poprosiť o radu, ako uložiť či previesť fotografiu tak, aby mala čo možno najrozumnejšie rozlíšenie a aby zaberala napríklad ePhoto požadovaných 500 KB tak, aby na kvalite stratila čo možno najmenej!

V ktorom s týchto programov by som to mal previesť: Zoner 14, PS CS5, alebo Lightroom 3.

Ďakujem za odpovede.
osobne pouzivam staru dobru CS2ku........na netovu prezentaciu ti staci rozlisenie 800-600 velkost suborov bude mat od 60 Kb....do max 200Kb, 500Kb foto na net nedavam, ked mas foto dobre spracovane bude dobre vyzerat aj v tomto rozliseni......
 
psykora2
2012-02-24 09:06:15+01
príspevok od: Stratený Stano
Tak som to aj pochopil - ale nepodpichnem si...?
Áno, Resizer7 je určený najmä pre zväčšovanie, ale dočítal som sa, že tak isto dobre zvláda i zmenšovanie. Vyskúšal som a nemám výhrady...
no ja som to vcera skusil, ale nebol som spokojny, je to pomale a vysledok mi nevyhovuje
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2012-02-24 09:59:34+01
príspevok od: psykora2
no ja som to vcera skusil, ale nebol som spokojny, je to pomale a vysledok mi nevyhovuje
Môj PC nie je žiadny superstroj, ale s rýchlosťou spracovania nemám problém (a to som v tomto smere nervák...). Pre dosiahnutie dobrého výsledku je potrebné sa pohrať s nastaveniami, tiež nastaviť doostrenie...
Dávam si tlačiť fotky k profesionálovi a ten mi hneď pri prvej zakázke povedal, že on tak v PS nevie zmenšiť...
 
psykora2
2012-02-24 12:31:32+01
príspevok od: Stratený Stano
Môj PC nie je žiadny superstroj, ale s rýchlosťou spracovania nemám problém (a to som v tomto smere nervák...). Pre dosiahnutie dobrého výsledku je potrebné sa pohrať s nastaveniami, tiež nastaviť doostrenie...
Dávam si tlačiť fotky k profesionálovi a ten mi hneď pri prvej zakázke povedal, že on tak v PS nevie zmenšiť...
tiez sa zaoberam profesionalnou tlacou ale pouzivam to vyhradne na zvacsovanie, tam to je bezkonkurencne najlepsie podla mna, so smensovanim pre tlac si moc nelamem hlavu, tam mi staci v pohode PS s doostrenim pre objektiv
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2012-02-24 12:44:24+01
príspevok od: psykora2
tiez sa zaoberam profesionalnou tlacou ale pouzivam to vyhradne na zvacsovanie, tam to je bezkonkurencne najlepsie podla mna, so smensovanim pre tlac si moc nelamem hlavu, tam mi staci v pohode PS s doostrenim pre objektiv
A aký je tvoj názor na soft DxOptics s príslušným modulom pre fotoaparát a objektív...? Máš s tým tiež skúsenosti?
 
psykora2
2012-02-24 13:23:30+01
príspevok od: Stratený Stano
A aký je tvoj názor na soft DxOptics s príslušným modulom pre fotoaparát a objektív...? Máš s tým tiež skúsenosti?
Viem ze to existuje ale neskusal som to, podobnych doplnkov pre PS je vela, odporucit mozem zo skusenosti firmu Nik Software na prevody do BW a maju tiez dobre veci na odsumovanie a doostrovanie...
 
morgoth
2012-02-24 13:25:34+01
Možno malý offtopic - aké rozlíšenie dávate na web? Máte nejaké limity kedy sa vám fotka zdá príliš malá alebo veľká? Radšej si pozriete fotku ktorá nezaberá ani polku notebookoveho monitora, alebo ste naopak nevrlí keď sa nedajbože nezmestí pri plnom rozlíšení na váš netbook?

// Na ephote je použitý google analytics, možno by bolo zaujímavé zverejniť aké rozlíšenia obrazoviek používajú ephoťáci...
 
JOK3R
2012-02-24 13:32:09+01
príspevok od: psykora2
so zmensovanim na web si najlepsie poradi Zoner, konkretne metoda supersampling s doostrenim od 30-130%, vystup treba ulozit do tif a nasledne previest do jpg cez PS CS5
LOL
 
Milstar
2012-02-24 13:35:04+01
AK používaš LR3, tak fotku dáš exportovať. Modul Library, tlačítko Export, otvorí sa Ti okno kde nastaviš veľkosť fotografie - File Setting Format JPG,Color Space sRGB, Limit File Size To 500kB, Image Sizing Resize to Fit: Long Edge dĺžku strany napr. 1200 , Output Sharpening : Sharpen for Screen. Kam to uložiš si vybereš v hornej časti okna. Takto uložený súbor napr. na ploche necháš načítať pri pridávani fotky na portál. Aj keď to vyzerá hrozivo je to v pohode.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()