Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

dve fotky v jednej

fotoamater123
2012-03-06 11:25:55+01
cavte, neviem ako urobit toto: chcem dat dve fotky do jednej. t.j. urobim si novy image, prekopirujem tam tie dve fotky co chcem mat, viem ich tam aj velkostne upravit, ale ako mam urobit ak chcem aby vlozena fotka bola hranami od okraja podkladoveho image v rovnakej vzdialenosti na oboch stranach, chcem docielit aby to vyzeralo ako biely ram. mam namysli taketo nieco. dikes

www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/264588/pejo/
 
total empty
2012-03-06 11:34:10+01
Základy práce vo fotošope z vrstvamy a image size. Daš si nový papier trebars 100x100cm otvoríš si svoju fotku,označiš,skopiruješ a vložíž na ten prvý biely,tlačítko center a jeto.Na bielom je dôležité okrem veľkosti nastaviť aj dpi. Je to také jednoduché ale treba strašne veľa písať okolo tých bielých-či inofareb. rámov.
 
Shooter
2012-03-06 11:44:39+01
Ak máš už spravenú svoju fotku a chceš iba pridať rámček, tak stlač CRTL+ALT+C, otvorí sa ti okno, kde upravuješ veľkosť plátna, nie obrázku. Tam zaškrtni položku "Relative". Tak potom môžeš zadať presný rozmer aký má byť rámček hrubý. Ak máš pôvodnú fotku 20x20cm a zadáš napr 6cm, tak na každej strane sa vytvorí rámček hrubý 3 cm. A dokonca si môžeš vybrať ľubovoľnú farbu rámčeka a stále bude presne v strede. Ak voľku RELATIVE nezaškrtneš, tak budeš musieť zadávať veľkosť celého plátna a nie iba to o koľko ho chceš zväčšiť, napr.: 26cm
Snáď som ťa nezamotal.
 
Shooter
2012-03-06 11:47:39+01
A tu to máš podrobne:

http://www.youtube.com/watch?v=YsdsxZeRQ-Y
 
fotoamater123
2012-03-06 11:54:38+01
dikes vam, trochu sa mi to osvetlilo
 
jozefmicic
2012-03-06 11:55:26+01
Ja to robím týmto spôsobom:
1. otvorím normálne fotku v PS. Urobím kópiu vrstvy (Ctr+J).
2. Potom otvorím menu Image (Obrázok), kliknem na Canvas size (Veľkosť plátna?), resp. stalčím Alt+Ctrl+C.
3. Otvorí sa dialógové okno, kde prvé dva údaje sú aktuálne rozmery otvoreného obrázku. Pod tým sú dva rozmery, do ktorých môžeš vpísať požadovanú konečnú veľkosť obrázku(ak chceš aby to bolo v strede, musíš pre šírku aj výšku zväčšiť rozmery o rovnakú hodnotu).
4. Background (Pozadie) vrstvu (tú najspodnejšiu v zozname vrstiev) vyplníš farbou, ktorú chceš na tých okrajoch mať, napr. tou bielou, aj keď tá bude automatická
Príklad: Mám fotku v rozmeroch šírka 45cm a výška 30cm. Pre umiestnenie v strede, s novým 5 cm okrajom na každej strane dám obrázok zväčšiť o 10 cm, čiže nová šírka bude 55 cm a výška 40 cm.
 
jozefmicic
2012-03-06 12:08:20+01
Vidím, že budem musieť rýchlejšie odosielať príspevky a nevenovať sa toľko popri tom práci, aby boli aspoň trochu aktuálne
 
Dusan76
2012-03-06 12:24:13+01
príspevok od: jozefmicic
Ja to robím týmto spôsobom:
1. otvorím normálne fotku v PS. Urobím kópiu vrstvy (Ctr+J).
2. Potom otvorím menu Image (Obrázok), kliknem na Canvas size (Veľkosť plátna?), resp. stalčím Alt+Ctrl+C.
3. Otvorí sa dialógové okno, kde prvé dva údaje sú aktuálne rozmery otvoreného obrázku. Pod tým sú dva rozmery, do ktorých môžeš vpísať požadovanú konečnú veľkosť obrázku(ak chceš aby to bolo v strede, musíš pre šírku aj výšku zväčšiť rozmery o rovnakú hodnotu).
4. Background (Pozadie) vrstvu (tú najspodnejšiu v zozname vrstiev) vyplníš farbou, ktorú chceš na tých okrajoch mať, napr. tou bielou, aj keď tá bude automatická
Príklad: Mám fotku v rozmeroch šírka 45cm a výška 30cm. Pre umiestnenie v strede, s novým 5 cm okrajom na každej strane dám obrázok zväčšiť o 10 cm, čiže nová šírka bude 55 cm a výška 40 cm.
sa namakáš

najjednoduchšie ako píše Shooter: CTRL + ALT + C
 
jozefmicic
2012-03-06 12:30:11+01
príspevok od: Dusan76
sa namakáš

najjednoduchšie ako píše Shooter: CTRL + ALT + C
To hej, ja to robím trochu komplikovanejšie (aj keď v podstate je to presne ten istý postup), kvôli max. rozmeru tlače, takže tie celkové rozmery nastavujem tak či tak.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()