Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Odstranenie stativu z 3D/360° panoramy

mykyno
2012-06-13 19:57:30+02
Ahojte,
nejak stale neviem rozlusknut jeden problem a to odstranenie stativu z "3D" panoramy... respektive 360° panoramy. Cize panorama ako na 360cities.net

Ked ju spracujem cez kolor autopano giga 2.5, tak mi dole stale ostava stativ... a potreboval by som ho nahradit nejakym obrazkom alebo vyretusovat. Ked v kolor autopano 2.5 vlozim nejaky obrazok nedokazem ho hodit hore, aby prekryl stativ. Vo photoshope to neviem spravit, nakolko PS rozlozi panoramu na "plocho" a neviem si nejaky vytipovat to zakryvenie
Spominam schvalne obrazok lebo tento postup by so pouzil aj na dorobenie oblohy alebo ked mi nahodou vrch nevide podla predstav.

Moja otazka, neviete ako to odstranim?
Dakujem
 
mynona
2012-06-13 20:53:36+02
To musíš riešiť ešte pri fotení panorám. vyfoť si podlahu bez statívu z podobného uhla a miesta ako si fotil panorámu a potom v kompe jednoducho vymeníš a prípadné nohy na bočných spodných vyretušuješ a miesta nôh nahradíš z druhých fotiek ešte pred spojením. potom je to trochu komplikovanejšie no pri troche šťastia ....
 
mykyno
2012-06-13 21:27:56+02
ved ja aj taku fotku mam... len neviem ako ju tam vlozim.. ako som pisal, fotky spajam cez program kolor autopano giga 2.5 a v nom to nejak neviem spravit...

teoriu viem aj to mam premyslene, ale neviem cez aky software to upravim....

co som si vsimol, tak na vela weboch co maju 360° panoramy, tak tam maju firmy namiesto stativu svoje logo... tak to isto nejak musi ist
 
mynona
2012-06-13 22:25:20+02
najprv si priprav fotky napr vo photoshope cez vrstvy a masky vyhoď statív, potom spájaj. nemusíš riešiť uhly....
 
bobo222
2012-06-14 07:45:05+02
Presne, najprv musí byť statív vyretušovaný, až potom môžeš spájať.
 
bear
- moderator
2012-06-14 08:00:35+02
Zaber podlahy pod stativom si mozes spravit takto:
www.ephoto.sk/ephoto/redakcny-blog/ziskajte-nadhlad-s-monopodom/
 
tadzesi
2012-06-14 08:38:26+02
Ked sa chces orobit ako kamenar, tak pocuvaj chalanov = odretusuj z kazdej foto stativ a potom to sticni. Ak to chces easy, tak sphericku pano konvertni do kubickej a retusni spodok podla lubovole. Potom to daj naspat kubicku do spherickej. 123, easy.

Optimalne by bolo nafotit podlahu a naraz to pospajat, ale pri pouzivani fish eye je to nemozne = musel by si sa nad podlahou vznasat.
 
salves
2012-06-14 09:19:19+02
neviem ako iní, ja používam originál PTGui Pro a s tým je to vlastne hračka, čiže s týmto softom to ide úplne bez problémov, je nato určený a spoľahlivý, drobné retuše alebo čo by si s tým xcel robiť ako napr vkladať logá to myslím zvládneš aj vo Photoshope alebo podobne. Môj odhad za 5-10 min. Základom je odfotenie oblasti pod statívom a ...
 
mykyno
2012-06-14 11:57:04+02
diky za tipy, idem to poskusat a dam vediet.
 
GaboSB
2012-10-31 10:41:20+01
Je veľa spôsobov ako odstrániť statív zo scénickej panorámy, no ako najlepší spôsob je nafotenie dolnej časti panorámy aj so statívom, no za predpokladu, že použivate panoramatickú hlavu a následne odsunúť statív približne 1 meter od miesta z ktorého ste fotili panorámu, namieriť objektív na to miesto a urobiť ešte jednu snímku. Potom z takto vytvorených snímkov v programe PTGUi si bez nutnosti retušovania, no s použitím masky pospájate scénickú panorámu bez viditeľného a hlavne nežiadúceho statívu v panoráme. Ukážky ako to vyzerá mám na svojom webe www.panoramyslovenska.sk
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()