Hore
Fórum » PC/Windows
 

Adobe flash player

juro111
2015-02-08 22:00:05+01
Ahojte. Viem, že toto je web o fotografovaní, no aj tak sa skúsim spýtať na problém trošku mimo toho. Verím, že tu sú zdatní ľudia z oblasti PC, tak hádam niekto niečo poradí.
Začal mi neustále padať v mozille (aj v ostatných prehliadačoch) Adobe flash player. Nedokáže prehrať nič. Okamžite zlyháva. Je aktualizovaný na najaktuálnejšiu verziu, tak isto aj prehliadače, no nič nepomohlo. Problém začal nejako sám od seba, neinštaloval som nič a ani som v PC nič nemenil.
Nevedel by niekto poradiť čo by som ešte mohol skúsiť? Reinštalu windowsu by som sa rád vyhol zatiaľ, pokiaľ by to bolo možné.
Ďakujem.
 
kasko
2015-02-08 23:15:25+01
príspevok od: juro111
Ahojte. Viem, že toto je web o fotografovaní, no aj tak sa skúsim spýtať na problém trošku mimo toho. Verím, že tu sú zdatní ľudia z oblasti PC, tak hádam niekto niečo poradí.
Začal mi neustále padať v mozille (aj v ostatných prehliadačoch) Adobe flash player. Nedokáže prehrať nič. Okamžite zlyháva. Je aktualizovaný na najaktuálnejšiu verziu, tak isto aj prehliadače, no nič nepomohlo. Problém začal nejako sám od seba, neinštaloval som nič a ani som v PC nič nemenil.
Nevedel by niekto poradiť čo by som ešte mohol skúsiť? Reinštalu windowsu by som sa rád vyhol zatiaľ, pokiaľ by to bolo možné.
Ďakujem.
Tak to moze byt vselico. Skus najskor vypnut hardware acceleration a vyskusaj. Inak skontrolovat vsetky pluginy, real player ak mas -tak skus odinstalovat, update driveru grafickej karty - potom zas mozes zapnut HW accel....
Nemusis vsetko naraz, ale po jednom vzdy skusaj
 
juro111
2015-02-08 23:29:46+01
Vypnúť hardware acceleration sa mi nedá, lebo k tým nastaveniam sa ani nedostanem. Hneď to zlyhá a tým pádom mi ani tie nastavenia neukáže. Dostanem sa len do všeobecných nastavení cez Ovládací panel vo windowse, ale tam túto možnosť upraviť nemám.
Real player nemám. Aj keď som všetky zásuvné modely v mozille zakázal, aj tak stále ten adobe padá.
Update driveru grafickej karty som ešte neskúšal.
 
kasko
2015-02-08 23:36:54+01
príspevok od: juro111
Vypnúť hardware acceleration sa mi nedá, lebo k tým nastaveniam sa ani nedostanem. Hneď to zlyhá a tým pádom mi ani tie nastavenia neukáže. Dostanem sa len do všeobecných nastavení cez Ovládací panel vo windowse, ale tam túto možnosť upraviť nemám.
Real player nemám. Aj keď som všetky zásuvné modely v mozille zakázal, aj tak stále ten adobe padá.
Update driveru grafickej karty som ešte neskúšal.
Skus potom pripadne stianhut a nainstalovat starsiu verziu flash playeru...
 
katjo
2015-02-09 00:10:15+01
príspevok od: juro111
Ahojte. Viem, že toto je web o fotografovaní, no aj tak sa skúsim spýtať na problém trošku mimo toho. Verím, že tu sú zdatní ľudia z oblasti PC, tak hádam niekto niečo poradí.
Začal mi neustále padať v mozille (aj v ostatných prehliadačoch) Adobe flash player. Nedokáže prehrať nič. Okamžite zlyháva. Je aktualizovaný na najaktuálnejšiu verziu, tak isto aj prehliadače, no nič nepomohlo. Problém začal nejako sám od seba, neinštaloval som nič a ani som v PC nič nemenil.
Nevedel by niekto poradiť čo by som ešte mohol skúsiť? Reinštalu windowsu by som sa rád vyhol zatiaľ, pokiaľ by to bolo možné.
Ďakujem.
Vyskúšať sa pohrať s profilom firefoxu, vytvoriť nový a pod.
https://support.mozilla.org/cs/kb/Spr%C3%A1va%20profil%C5%AF
 
juro111
2015-02-09 00:12:55+01
Skúšal som komplet odinštalovať mozillu aj adobe. Vymazal som aj všetky zložky patriace mozille, aj profily. Všetko som nanovo nainštaloval a problém stále pretrváva.
 
Krtko fotografom
2015-02-09 07:38:18+01
Mozno blbost, ale nemas zavireny PC? Pretoze prave minuly tyzden sa pisalo o tom, ze nebezpecny virus sa siri cez facebook, a to tak, ze si "vynucuje" stiahnut najnovsiu verziu flash playeru.
 
kasko
2015-02-09 10:44:31+01
príspevok od: juro111
Skúšal som komplet odinštalovať mozillu aj adobe. Vymazal som aj všetky zložky patriace mozille, aj profily. Všetko som nanovo nainštaloval a problém stále pretrváva.
Moze to byt aj virus, no nikdy nevies. Spusti msconfig - pozri do startup, ci tam nieje nejaka vec co tam nepatri - pripadne to sem skopiruj a pozrem na to. Ak bude tam vsetko ok, treba komplet odinstalovat flashplayer, quicktime player, shockwave, vsetky plugin aj s active x. Vymazat vsetky kluce z registrov napr. cez regedit.exe - hladat musis polozku po polozke jak v current user, tak aj v local machine - je to zdlhave, ale ucine - napr. Flash player sa schovava pod adresárom: Macromedia....
Nieje na skodu si nechat skontrolovat a precistit PC antivirom a programom CCleaner (je to free). Potom nainstalovat mozilu a skusit video - ked bude pytat doplnky, tak nech si ich mozila stiahne sama. Sam nevyhladavaj Flash player, lebo mozila ho moze evidovat ako Malware a nepojde ti to.
 
juro111
2015-02-09 11:08:04+01
Čo sa týka vírusov, tak myslím, že by to malo byť OK. Preskenoval som avastom aj esetom. V podstate nič nenašli. O tom facebook víruse som tiež čítal, ale ja som neinštaloval AFP cez odkaz zo žiadneho videa. Stiahol som ho priamo z adobe. Tak to by hádam mohlo byť tiež OK.
Čo sa týka startupu, tak nevidím tam nič podorzrivé, možno len jednu vec som si všimol, čo tam najprv nebola a to pod adobe nejaký SwitchBoard.exe to netuším k čomu je. Celé to sem nakopírovať neviem a prepísovať sa mi to nechce.
Mazanie registrov, s tým nemám dobré skúsenosti. Minulý rok som mazal pomocou Free registry cleaner a po vyčistení mi nešla wifi. Musel som preinštalovať celý windows. Skúsim ten CCleaner a uvidím. Manuálne som to tiež ešte neskúšal, ale skúsim.
 
juro111
2015-02-09 11:12:55+01
Prikladám Screen z MsConfig - startup. Dúfam, že je to zrozumitelné.
 
kasko
2015-02-09 12:05:55+01
príspevok od: juro111
Prikladám Screen z MsConfig - startup. Dúfam, že je to zrozumitelné.
switchboard je nejaky stary pozostatok z CS5 - vidim ze mas uz CS6 - takze to mozes kludne odznacit.
Naco mas 2 antiviraky? zone aj avast? mozes sa ti tam bit firewall !
Skus teda odinstalovat vsetko co som pisal, cez klasicky Windows uninstaller, potom cez Windows čistenie disku prebehnut PC, ak sa nebojis tak aj cez ccleaner. Potom znova stiahnut mozillu (alebo skusit iny prehliadac) a uvidíme.
Ak ti nepojde aj tak, tak sa mozno pustis do preinstalovania Win, lebo takto na dialku je to pokus-omyl....
 
juro111
2015-02-09 12:15:07+01
Antivírus mám jeden - avast bez firewallu. Zone Alarm je iba firewall bez antivíru.
Idem teda odinštalovať všetko čo sa dá. Ak už sa tu neukážem, tak som niečo pokazil
Inak tento problém bol so všetkými prehliadačmi čo som mal.
Pozeral som aj tie registre a našiel som tam niečo pod Macromedia, ale bojím sa to vymazať CCleaner mi to nenašiel.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-02-09 12:24:00+01
U niekrorych stranok, kde su flash videa (napr. prima autosalon!, my to robi tiez. Flash je jedoducho neodladeny agresivny barbar a cim skor skonci, tym lepsie.
 
juro111
2015-02-09 12:32:13+01
Asi to ešte chvíľu potrvá, kým skončí. Do vtedy s ním treba žiť.
Problém je, že mne to robí na všetkých stránkach. Ale nejako som si už skoro aj zvykol bez neho. No občas sa zíde.
 
kasko
2015-02-09 14:10:36+01
príspevok od: juro111
Asi to ešte chvíľu potrvá, kým skončí. Do vtedy s ním treba žiť.
Problém je, že mne to robí na všetkých stránkach. Ale nejako som si už skoro aj zvykol bez neho. No občas sa zíde.
este mi napadlo - YouTube ti ide?
a dalsia vec - co sa stane ak v prehliadaci zakazes shockwave? a ci je to ine ako ked zakazes activeX ? Pri vypnuti/zakazani doplnku by ti malo stranku otvorit, ale okno kde je Flash by nemalo byt zobrazene.... (vyskusaj napr. na stranke www.onlinehry.sk)
Vsetko z Macromedia mozes vymazat inak - ono sa to tam zase nahra, ked budes instalovat dalsi Flash player
 
juro111
2015-02-09 14:38:04+01
Ak je flash player povolený, tak YouTube nejde. Keď ho zakážem, tak potom už YT ide. To som sa dočítal niekde, že funguje na nejakom HTML5 a nepotrebuje flash.
Keď je flash zakázaný, tak stránky idú, len tam, kde je niečo flashové, tak to sa nezobrazí.
A ActiveX ani v doplnkoch nemám, takže to ani zakázať, alebo povoliť neviem.
 
kasko
2015-02-09 14:57:20+01
príspevok od: juro111
Ak je flash player povolený, tak YouTube nejde. Keď ho zakážem, tak potom už YT ide. To som sa dočítal niekde, že funguje na nejakom HTML5 a nepotrebuje flash.
Keď je flash zakázaný, tak stránky idú, len tam, kde je niečo flashové, tak to sa nezobrazí.
A ActiveX ani v doplnkoch nemám, takže to ani zakázať, alebo povoliť neviem.
Este mi napadlo: Spusti prehliadac explore/mozillu ako SPRAVCA a vyskusaj stranku s Flash.

Inak sa ti to sprava docela fajn ked ti YouTube ide - stiahni activeX este k tomu - v mozille sa to mozno vola inak a malo by to ist. Pozri tu a stahuj - neboj, vzdy sa da vsetko aj odinstalovat: https://www.adobe.com/support/flashplayer/downloads.html
 
shaggy
2015-02-09 16:24:31+01
príspevok od: kasko
Este mi napadlo: Spusti prehliadac explore/mozillu ako SPRAVCA a vyskusaj stranku s Flash.

Inak sa ti to sprava docela fajn ked ti YouTube ide - stiahni activeX este k tomu - v mozille sa to mozno vola inak a malo by to ist. Pozri tu a stahuj - neboj, vzdy sa da vsetko aj odinstalovat: https://www.adobe.com/support/flashplayer/downloads.html
Prečo by mal sťahovať ActiveX (framework, ktorý využíval iba IE a ktorý už iba upadá do zabudnutia)? Vo firefoxe to nemá čo hľadať, tak ho netreba mýliť pojmami, ktoré si si naštudoval na internete A to, že mu to padá, nemá s administrátorskými právami nič spoločné - maximálne by nemal oprávnenia na nainštalovanie flashu (čo ale nie je jeho prípad).
 
juro111
2015-02-09 17:08:40+01
Problém som nakoniec vyriešil tak, že som obnovil windows z obrazu, teraz som doinštaloval všetko potrebné a momentálne to funguje. Tak snáď to zase vydrží aspoň rok.
Ďakujem všetkým za rady.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()