Hore
Fórum » PC/Windows
 

Program

palo11
2011-03-19 12:13:00+01
Potreboval bi som nejakí program na úpravu fotiek ktorý bi bol v Slovenskom jazyku viete poradiť ??? Ďakujem
 
istvic
ocenenie redakciou 2011-03-19 12:15:18+01
najpv sa nauc ten jazyk spisovne pouzivat)
 
kecal
2011-03-19 13:13:01+01
príspevok od: palo11
Potreboval bi som nejakí program na úpravu fotiek ktorý bi bol v Slovenskom jazyku viete poradiť ??? Ďakujem
Adobe Photoshop CS5 CZ .. teda ak Ti čeština nevadí ...

 
palo11
2011-03-19 13:39:13+01
príspevok od: kecal
Adobe Photoshop CS5 CZ .. teda ak Ti čeština nevadí ...

Ďakujem
 
PeterBB
2011-03-19 13:45:06+01
príspevok od: istvic
najpv sa nauc ten jazyk spisovne pouzivat)
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2011-03-19 13:47:27+01
príspevok od: palo11
Potreboval bi som nejakí program na úpravu fotiek ktorý bi bol v Slovenskom jazyku viete poradiť ??? Ďakujem
Hore v menu fotoškola - je tam viacero článkov o softvére na úpravu fotografií a RAW konvertoroch
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-03-19 14:20:32+01
No, Photoshopo CS5 Extended stojí asi 1200 eur a ako som si všimol, si začiatočník, ktorý sa do takéhoto náročného programu nemôže pustiť a v prvom rade by mal zvládnuť program Google...

Lebo tam by si napr. našiel program Gimp (ja som ti radšej stiahol pokec k nemu):

Gimp je asi najlepší freeware grafický editor ktorý je momentálne na trhu. Program disponuje trochu iným typom ovládania aký je vo Windows bežný ale po chvíľke práce s ním sa dá na to zvyknúť.


Gimp dokáže takmer všetko čo sa s obrázkami dá robiť ( editovať, vytvárať, retušovať... ) Obsahuje množstvo filtrov, zvláda prácu s vrstvami atď. Tým ktorým štandardné funkcie GIMP-u nestačia majú možnosť z internetu stiahnuť množstvo pluginov.

Tento program je však asi len v angličtine. Ak to má byť vyslovene slovensky, tak to asi ťažko niečo nájdeš, z českých by som doporučil Zoner PhotoStudio v.13...
 
imajtan
2011-03-19 18:34:47+01
Gimp je skutočne najlepší free editor k dispozícii. Dlho som ho používal. Veľa ľudí sa sťažuje na rozhranie, ale dá sa krásne nastaviť a nerobí žiadny problém. Umožňuje aj používanie dynamických klávesových skratiek. Čo nezvláda je CMYK priestor (pravdepodobne nevyužiješ) a 16-bitovú farebnú hĺbku. Gim ide v jazyku aký je predvolený v systéme, teda aj po slovensky. Malo by sa to dať aj prestaviť, nikdy som to neskúšal. Narýchlo som našiel na nete( skús ešte pohľadať ) toto :

Stisknout Win + Pause - vyskočí systém - záložka Upřesnit - tlačítko Proměnné prostředí - Vytvořit novou, nebo upravit stávající LANG a jako hodnota zkratka jazyka, který chcete v GIMPu použít.
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-03-19 19:15:42+01
príspevok od: imajtan
Gimp je skutočne najlepší free editor k dispozícii. Dlho som ho používal. Veľa ľudí sa sťažuje na rozhranie, ale dá sa krásne nastaviť a nerobí žiadny problém. Umožňuje aj používanie dynamických klávesových skratiek. Čo nezvláda je CMYK priestor (pravdepodobne nevyužiješ) a 16-bitovú farebnú hĺbku. Gim ide v jazyku aký je predvolený v systéme, teda aj po slovensky. Malo by sa to dať aj prestaviť, nikdy som to neskúšal. Narýchlo som našiel na nete( skús ešte pohľadať ) toto :

Stisknout Win + Pause - vyskočí systém - záložka Upřesnit - tlačítko Proměnné prostředí - Vytvořit novou, nebo upravit stávající LANG a jako hodnota zkratka jazyka, který chcete v GIMPu použít.
No, a už sa môže chlapec pustiť do práce...

Ináč, v Gimpe upravuje aj autor Peter Olekšák (kartuzian) a to sa pozrite, aké sú to parádne fotečky...
 
imajtan
2011-03-19 19:43:10+01
príspevok od: Stratený Stano
No, a už sa môže chlapec pustiť do práce...

Ináč, v Gimpe upravuje aj autor Peter Olekšák (kartuzian) a to sa pozrite, aké sú to parádne fotečky...
Pozeral som na toho Olekšáka, paráda.

palo11: v prípade toho Gimpu sa hlavne hneď nedaj odradiť názormi, že Gimp je "neovládateľný", je to len o zvyku a zvyknúť sa dá rýchlo. Keď som prechádzal z Gimpu na PS, tiež som mal problém s ovládaním PS
 
stak
2011-07-09 15:32:28+02
Pre koho sú určené programy Picasa3 a Picnik? Do akej miery sa na nich dá upraviť fotografie?
 
keko
2011-07-09 17:10:00+02
príspevok od: stak
Pre koho sú určené programy Picasa3 a Picnik? Do akej miery sa na nich dá upraviť fotografie?
Pre blondinky. Aspom ten Picasa je ...
 
keko
2011-07-09 17:13:06+02
GIMP je skoro uplne aj v slovencine. Snad nejake FU, alebo 3-tostranove zalezitosti v EN.
Mame dva zakupene PS. Kto na PS dlhsie robi, tazko si zvykne na GIMP. Preto medzi WISH-ami je v projekte GIMP permanentna ziadost o ovladanie ako v PS. Ale nie je vyslysana. Vraj ti sikovnejsi si to dokazu sami ...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()